বিতৰ্কৰ মাজতো বুৰ্জ খলিফাত শ্বাহৰুখৰ পাথানৰ ট্ৰেইলাৰ দেখুৱা হয়…

বিশ্বৰ সৰ্বোচ্চ আকাশচুম্বী ঘৰত প্ৰদৰ্শিত হৈছে ছবিখনৰ ট্ৰেইলাৰ। আৰু তেওঁৰ সন্মুখত থিয় হৈ আছে নিজেই বলীউডৰ ৰজা শ্বাহৰুখ খান। যোৱা শনিবাৰে নিশা সমগ্ৰ ডুবাইত দেখা গ’ল বহু চৰ্চিত ছবি ‘পাথান’ৰ আভাস। আৰু তাৰ পিছত ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হোৱা ‘পঠান’ৰ ট্ৰেইলাৰ দেখুওৱাৰ বিশেষ মুহূৰ্ত।

সূত্ৰৰ পৰা জানিব পৰা মতে, আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় টি-২০ লীগৰ উদ্বোধনী অনুষ্ঠানৰ বাবে ডুবাইত উপস্থিত হয় শ্বাহৰুখ খান। ১৩ তাৰিখে মুকলি সভা অনুষ্ঠিত হয়। আৰু ঠিক পিছদিনা শ্বাহৰুখক সন্মুখত লৈ বুৰ্জ খলিফাত ‘পাঠান’ৰ ট্ৰেইলাৰ দেখুওৱা হ’ল।

সমগ্ৰ ডুবাইয়ে এই ঐতিহাসিক মুহূৰ্তৰ সাক্ষী হৈছিল। ‘পঠান’ ছবিৰ ‘ঝুমে জো পাঠান’ গীতটোও প্ৰদৰ্শিত হয়। গীতৰ তালত গোটেই ডুবাই দোল খাই উঠিল। শ্বাহৰুখেও যোগ দিলে। আজিৰ দিনটোতে তেওঁক অনুৰাগীৰ সৈতে চেলফি তোলা দেখা গৈছিল।

প্ৰসংগক্ৰমে ‘পাঠান’ মুক্তি পাবলৈ এতিয়াও দহ দিন বাকী। আৰু তাৰ আগতে ‘পঠোৱা’ৰ অভ্যাস তীব্ৰ আছিল। ছবিখনৰ ‘বেশৰাম ৰং’ গীতটোক লৈ সমগ্ৰ দেশতে আৰম্ভ হয় প্ৰতিবাদ। ছবিখনৰ গীতৰ কথাৰে দীপিকাৰ অচৰ বিকিনিখন ইচ্ছাকৃতভাৱে ৰচনা কৰিছে নিৰ্মাতাসকলে। আৰু সেইবাবেই বিতৰ্ক চলি আছে।

কিন্তু এনে পৰিস্থিতিত বিদেশৰ মাটিত ৰজাৰ এই ছবিখনক লৈ কোন হুলস্থুল হোৱা নাই। বুৰ্জ খলিফাৰ এগৰাকী বিষয়াই কয় যে ডুবাইৰ বহু নাগৰিক বলীউডৰ ৰজাৰ অনুৰাগী। তেওঁৰ মতে বুৰ্জ খলিফাৰ দৰে বিদেশী স্থান বৃহৎ পৰিসৰৰ ছবিৰ ট্ৰেইলাৰ প্ৰদৰ্শনৰ বাবে আদৰ্শ।

ছবিখনত শ্বাহৰুখৰ সৈতে জন আব্ৰাহাম আৰু দীপিকা পাডুকনক দেখা যাব। ছবিখনৰ পৰিচালক ‘ৱাৰ’ৰ খ্যাতি পৰিচালক সিদ্ধাৰ্থ আনন্দ। কিন্তু দেখা যাব যে সমগ্ৰ দেশতে এই প্ৰতিবাদৰ মাজতে ছবিখনে কেনেদৰে আগবাঢ়িছে। প্ৰতিবাদৰ সন্মুখত শ্বাহৰুখৰ উন্মাদনাই আচলতে কাম কৰিবনে ?

CopyAMP code

Leave a Comment