মাত্ৰ ৯০০ টকাত এই মেচিনটো কিনি ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰক, আয় হ’ব প্ৰথম মাহৰ পৰা।

WhatsApp Follow

বৰ্তমান অসমৰ কৰ্মসংস্থাপনৰ পৰিস্থিতিৰ বিষয়ে সকলোৱে জানে। গতিকে বহুতে ব্যৱসায়ৰ প্ৰতি আগ্ৰহ প্ৰকাশ কৰিছে। অৱশ্যে ব্যৱসায় কৰিবলৈ যথেষ্ট মূলধনৰ প্ৰয়োজন। অৱশ্যে আজি আমি এনে ব্যৱসায়ৰ বিষয়ে জানিব পাৰিম, যিটো আপুনি নামমাত্ৰ মূলধনেৰে আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

মাত্ৰ ৯০০ টকাত মেচিন কিনি এই ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰিব আৰু প্ৰথম মাহৰ পৰাই উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব। এই প্ৰতিবেদনত আমি যিটো ব্যৱসায়ৰ বিষয়ে জানিবলৈ ওলাইছো সেয়া হৈছে আলুৰ চিপচ বনোৱাৰ ব্যৱসায়। যদি আপুনি এই কম বিনিয়োগ ব্যৱসায়িক ধাৰণাটোৰ বিষয়ে জানিবলৈ আগ্ৰহী, তেন্তে সম্পূৰ্ণ প্ৰতিবেদনখন ভালদৰে পঢ়ক।

আলুৰ চিপছ উৎপাদন ব্যৱসায় (কম বিনিয়োগ ব্যৱসায়িক আইডিয়া)

বজাৰত আলুৰ চিপছৰ কিমান চাহিদা আছে সেয়া হয়তো কোৱা বাহুল্য। ইয়াৰ উপৰিও কিছুমান কোম্পানী আছে যিবোৰ কেৱল আলুৰ চিপছৰ বাবে বিশ্ববিখ্যাত আৰু মাহে কোটি কোটি টকাতকৈও অধিক টকা উপাৰ্জন কৰি আছে। কিন্তু প্ৰথমতে ইমান ডাঙৰ কোম্পানী এটাৰ লগত প্ৰতিযোগিতা কৰাটো অতি কঠিন। অৱশ্যে প্ৰথমে আলুৰ চিপচ বনাই সৰু ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰি। ইয়াত আপোনাক বিশেষ মূলধনৰ প্ৰয়োজন নহ’ব। প্ৰথম মাহৰ পৰাই আপুনি প্ৰথমে আপোনাৰ স্থানীয়তা বা চহৰত বিক্ৰী কৰি উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

৯০০ টকাত এই মেচিনটো কিনি ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰক 

যদি আপুনি এটা ডাঙৰ আলুৰ চিপছৰ কাৰখানা নিৰ্মাণ কৰিব বিচাৰে তেন্তে ৫ৰ পৰা ১০ লাখ টকাৰো অধিক খৰচ হ’ব আৰু আপুনি বনোৱা আলুৰ চিপছ যদি গ্ৰাহকে ভাল নাপায় তেন্তে যথেষ্ট লোকচান হ’ব। গতিকে প্ৰথমে এটা সৰু আলুৰ চিপচ বনোৱা মেচিন কিনি ঘৰৰ পৰাই ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰিব। আলুৰ চিপছ বনোৱা মেচিন আমাজনত ৯০০ টকাতকৈ কম মূল্যত পাব পাৰিব। গতিকে আলুৰ চিপচতকৈও বেছি বনাব পাৰি। কেৱল এই মেচিনটো কিনাই নহয়, কেঁচামাল কিনিবলৈও কিছু ধন বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। 

প্ৰথম মাহৰ পৰা আয় হ’ব

যদি আপোনাৰ খাদ্যৰ দোকান আছে, তেন্তে বিক্ৰীৰ চিন্তা নকৰিব। কাৰণ আপুনি আপোনাৰ দোকানত বিক্ৰী কৰি গ্ৰাহকৰ পৰা জানিব পাৰে যে আপুনি বনোৱা আলুৰ চিপছ সুস্বাদু হয় নে নহয়। কিন্তু নিজৰ দোকান নাথাকিলেও কোনো সমস্যা নাই। আপুনি আপোনাৰ অঞ্চলৰ দোকানত পাইকাৰী মূল্যত বিক্ৰী কৰিব পাৰে। খৰচতকৈ ১০ৰ পৰা ৩০ শতাংশ বেছি মূল্যত বিক্ৰী কৰিব লাগে। এই ব্যৱসায়ত যিমানেই উৎপাদন আৰু বিক্ৰী কৰিব পাৰিব সিমানেই আপোনাৰ আয় বৃদ্ধি পাব।

Leave a Comment