চচিয়েল মিডিয়াত ভিডিঅ’ ভাইৰেল কেনেকৈ কৰিব জানক

WhatsApp Follow

Learn how to make videos viral on social media: ‘ভিডিঅ’ ভাইৰেল’ শব্দটো আজিকালি সামাজিক জগতত প্ৰায়ে শুনা যায়। তাৰকাৰ পৰা ব্যৱসায়ী, পৰিচালকৰ পৰা গায়ক, সাধাৰণ মানুহৰ পৰা ডিজাইনাৰলৈকে সকলোৱে বিচাৰে ছ’চিয়েল মিডিয়াত আপলোড কৰা তেওঁলোকৰ ভিডিঅ’ জনপ্ৰিয় হওক।

‘ভিডিঅ’ ভাইৰেল’ শব্দটো আজিকালি সামাজিক জগতত প্ৰায়ে শুনা যায়। তাৰকাৰ পৰা ব্যৱসায়ী, পৰিচালকৰ পৰা গায়কলৈকে, সাধাৰণ মানুহৰ পৰা ডিজাইনাৰলৈকে—সকলোৱে বিচাৰে ছ’চিয়েল মিডিয়াত আপলোড কৰা তেওঁলোকৰ ভিডিঅ’ জনপ্ৰিয় হওক।

কাৰণ ভিডিঅ’টোত যিমানেই বেছি হিট হ’ব সিমানেই আপোনাৰ পকেট ভৰ্তি হ’ব। লগতে আপোনাৰ প্ৰডাক্টটো জনপ্ৰিয় হ’ব। ছ’চিয়েল মিডিয়াত ভিডিঅ’ ভাইৰেল কৰিবলৈ বহুতো সহজ টিপছ।

১) কৌশলগত অৱস্থা: শিৰোনাম বা কেপচন চাওক। শিৰোনাম বা কেপচন যিমানেই কেচিয়াৰ হ’ব সিমানেই মানুহ আকৰ্ষিত হ’ব।

২) যিটো আগতে কেতিয়াও হোৱা নাছিল: এতিয়া সকলোৱেই ছ’চিয়েল মিডিয়াৰ চেলিব্ৰিটি। গতিকে এনেকুৱা কাম এটা কৰক। তেতিয়াহে শ্বেয়াৰ বৃদ্ধি পাব।

৩) কেৱল ফেচবুকেই নহয়: বহুতে ভাবে যে ছচিয়েল মিডিয়া মানে কেৱল ফেচবুক। কিন্তু ফেচবুকৰ বাহিৰেও ইনষ্টাগ্ৰাম, টুইটাৰ আদি বহুতো ছচিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম আছে। তাতেও আপোনাৰ ভিডিঅ’টো শ্বেয়াৰ কৰিব।

Leave a Comment