LIC-ৰ এই আঁচনিৰ জৰিয়তে যিকোনো ব্যক্তিয়ে প্ৰতিমাহে ১২,৩৮৮ টকা পেঞ্চন পাব পাৰে, চাওক কেনেকৈ !

WhatsApp Follow

ভাৰতৰ জীৱন বীমা নিগম অৰ্থাৎ LIC ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ বীমা কোম্পানী। যিটো আজি বিভিন্ন বীমাৰ বাবে অতি জনপ্ৰিয়। কাৰণ এই কোম্পানীয়ে প্ৰতিটো বয়সৰ লোকৰ বাবে আৰু প্ৰতি বছৰে নতুন নতুন আঁচনি আৰম্ভ কৰে।

ইয়াৰ ভিতৰত ৬০ বছৰ বয়সৰ পিছত পেঞ্চন শক্তি আঁচনিও অন্তৰ্ভুক্ত। কিন্তু LIC-ৰ এটা আঁচনি আছে য’ত এজনে ৪০ বছৰ বয়সৰ পিছতহে পেঞ্চন লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এই পলিচিৰ নাম হৈছে LIC সৰল পেঞ্চন পলিচি।

আজিকালি সকলোৱে নিজৰ ভৱিষ্যতক লৈ চিন্তিত। কাৰণ ভৱিষ্যতে এই ম’হৰ বজাৰখনত কি হ’ব সেয়া সকলোৰে অজ্ঞাত। ইয়াৰ বাবে এতিয়াই সঞ্চয় কৰাৰ প্ৰয়োজন। একে সময়তে সঞ্চয় ক’ৰবাত বিনিয়োগ কৰিব লাগে, য’ৰ পৰা বিপুল ৰিটাৰ্ণ পোৱা সম্ভৱ। এইটোৰ বাবে এজনে তেওঁলোকৰ সঞ্চয়ক এনে ঠাইত বিনিয়োগ কৰিব লাগিব য’ত সেই সঞ্চয় নিৰাপদ।

ভাৰতৰ জীৱন বীমা নিগম অৰ্থাৎ LIC ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ বীমা কোম্পানী। তেওঁলোকৰ বিভিন্ন আঁচনি আছে, যাৰ পৰা নিৰাপদভাৱে বিপুল ৰিটাৰ্ণ পোৱা সম্ভৱ। তেনে এক আঁচনি হৈছে LIC চিম্পল পেঞ্চন পলিচি।

লগতে চাওক – প্ৰতিখন জিলাৰ কৃষি কাৰ্যালয়ত কৃষকক দি আছে ছ’লাৰ, আজিয়েই আবেদন কৰক !

ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগম কোম্পানীত মধ্যবিত্ত শ্ৰেণীৰ পৰা উচ্চ আয়ৰ গোটলৈকে দেশৰ সকলো জনসাধাৰণৰ বাবে আঁচনি আছে। ই এক অতি উপকাৰী আঁচনি। যিসকলে বৃদ্ধ বয়সৰ বাবে ভাল ৰিটাৰ্ণ বিচাৰিছে তেওঁলোকৰ বাবে LIC Simple Pension Policy। কাৰণ এই আঁচনিৰ অধীনত অৱসৰৰ পিছত প্ৰতিমাহে পেঞ্চন লাভ কৰিব পাৰি।

যদি আপুনি অৱসৰৰ পিছত নিজৰ বাবে পেঞ্চন পাব বিচাৰে তেন্তে LIC-ৰ সৰল পেঞ্চন পলিচিত বিনিয়োগ কৰি নিজৰ বাবে পেঞ্চন পাব পাৰে। ইয়াক ব্যক্তিগতভাৱে বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। অৰ্থাৎ এই পলিচিত বিনিয়োগ কৰি এজন ব্যক্তিয়ে মাহেকীয়া, ত্ৰিমাসিক, ডেৰ বছৰীয়া বা বছৰেকীয়া পেঞ্চন লাভ কৰিব পাৰে। ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগমৰ এই পলিচিটো কোনোবাই অকলে বা তেওঁলোকৰ পত্নীৰ সৈতে ল’ব পাৰে।

LIC সৰল পেঞ্চন পলিচিৰ কাৰ্যকাল, প্ৰিমিয়ামৰ পৰিমাণ আৰু বীমাকৃত ধনৰ দ্বাৰা নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়। এই পলিচিৰ অধীনত চাৰি ধৰণৰ বিকল্প উপলব্ধ। একক প্ৰিমিয়াম বিকল্পও উপলব্ধ ! ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগমৰ এই পলিচীত সৰ্বোচ্চ বিনিয়োগৰ সীমা নাই। অৰ্থাৎ যিমানেই বেছি বিনিয়োগ কৰিব সিমানেই পেঞ্চনৰ পৰিমাণ বেছি হ’ব।

1 thought on “LIC-ৰ এই আঁচনিৰ জৰিয়তে যিকোনো ব্যক্তিয়ে প্ৰতিমাহে ১২,৩৮৮ টকা পেঞ্চন পাব পাৰে, চাওক কেনেকৈ !”

Leave a Comment