ৰাতিৰ ভিতৰতে ক’লা দাগ, চকুৰ পলকতে নোহোৱা হৈ যায়।

বন্ধুসকল, আজি মই আপোনালোকৰ লগত এটা ডাঙৰ প্ৰতিকাৰ শ্বেয়াৰ কৰিম যিয়ে মাত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰিলে আপোনাৰ ছালখনক, কাঁচৰ দৰে, স্পষ্ট আৰু উজ্জ্বল কৰি তুলিব।

আৰু ইয়াৰ উপৰিও ই আপোনাৰ ছালৰ পৰা দাগ আঁতৰাই আপোনাৰ ছালখন মসৃণ আৰু স্বাস্থ্যকৰ কৰি তুলিব। গতিকে বন্ধুসকল, যদি আপুনি উজ্জ্বল, গ্ল’য়িং আৰু পৰিষ্কাৰ ছাল পাব বিচাৰে তেন্তে এই ঔষধটো এবাৰ হ’লেও চেষ্টা কৰক, বন্ধুসকল, এই প্ৰতিকাৰ কেনেকৈ বনাব পাৰি চাওঁ আহক।

এতিয়া ২০ গ্ৰাম পকা অমিতা আৰু আধা পকা কল এটা বাটিত লওক। এতিয়া পকা অমিতা আৰু কল একেলগে মিহলাই লওক। ছালৰ দাগ আঁতৰোৱাৰ বাবে পকা অমিতা আটাইতকৈ উপকাৰী। পকা অমিতাই ছালৰ পৰা বয়সৰ লক্ষণ কমাই ছালখন উজ্জ্বল আৰু শুদ্ধ কৰি তুলিব। আৰু পকা কলে স্বাভাৱিকভাৱে ছালত মেলা আৰু জিলিকনি আনিব।

মিহলি কৰা অমিতা আৰু কলৰ লগত ১ চামুচ চাউলৰ গুড়ি দিব। চাউলৰ গুড়িয়ে ছালখন উজ্জ্বল আৰু পৰিষ্কাৰ কৰি তুলিব যিয়ে আমাক কমেও ৩-৫ বছৰ সৰু দেখাব তেতিয়া সেইবোৰ মিহলাই ল’ব লাগিব।

মুখতলগাব। বন্ধুসকল, যদি আপোনাৰ ছালত বলিৰেখা, পিম্পল, বয়সৰ দাগ থাকে তেন্তে এই পেকটো নিশ্চিতভাৱে প্ৰয়োগ কৰক। আৰু ই ছালখন মইশ্ব’ৰাইজ কৰি কোমল আৰু কোমল কৰি ৰাখিব।

পেকটো মুখত লগাই ২০ মিনিট অপেক্ষা কৰক। ২০ মিনিটৰ পিছত পৰিষ্কাৰ পানীৰে ছালখন ধুব।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ গ্রহণ কৰক ।

Leave a Comment