ৰাতি ভৰিৰ তীব্ৰ বিষ হয় নেকি ? আজিয়েই এই ৫টা ঘৰুৱা উপায় চেষ্টা কৰক !

গোটেই দিন কাম কৰাৰ পাছত বহুতে ৰাতি ভৰিৰ বিষৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। কেতিয়াবা এই বিষ মৃদু হয় আৰু কেতিয়াবা তীব্ৰতৰ হৈ পৰে, যাৰ বাবে বহু সময়ত ৰাতিও ভালদৰে টোপনি আহিব নোৱাৰে। যদি আপুনি এই সমস্যাৰ সময়মতে চিকিৎসা কৰাত অসাৱধান হয়, তেন্তে পাছলৈ ই আপোনাৰ বাবে এটা গুৰুতৰ সমস্যা হৈ পৰিব পাৰে। আজি আমি আপোনালোকক সেই ঘৰুৱা উপায়বোৰৰ বিষয়ে কওঁ, যিবোৰ গ্ৰহণ কৰিলে ভৰিৰ বিষৰ সমস্যাৰ পৰা সকাহ পাব পাৰি।

১/ দৈনিক যোগাসন কৰাৰ উপকাৰিতা
যদি আপুনি ভৰি বিষৰ সমস্যাৰ সৈতে যুঁজি আছে, তেন্তে দৈনিক যোগাসন কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰক। এনে কৰিলে শৰীৰত তেজৰ সঞ্চালন ত্বৰান্বিত হয় আৰু আমাৰ শৰীৰ নমনীয় হৈ পৰে। যোগৰ সময়ত ভৰিৰ শক্তি বৃদ্ধিৰ লগত জড়িত বহুতো আসন কৰিব পাৰে, ইয়াৰ বাবে ৰাতি ভৰিৰ বিষ বহু পৰিমাণে কমি যায়।

২/ ভৰিত গৰম পানীৰে প্ৰেছ কৰিব পাৰি
লগতে গৰম পানীৰ বটলেৰে ভৰি তিয়াই বিষৰ পৰা উপশম পাব পাৰে। ইয়াৰ বাবে ৰবৰৰ পানীৰ বটলত গৰম পানী ভৰাই ভৰিৰ বিষ হোৱা ঠাইত অলপ সংকোচন কৰি থাকিব। আপুনি দেখিব যে এনে কৰিলে আপোনাৰ তেজৰ সঞ্চালন বৃদ্ধি পাব আৰু বিষৰ পৰাও বহু পৰিমাণে সকাহ পাব।

৩/ সৰিয়হৰ তেলেৰে মালিচ কৰক
যিসকল লোকে ভৰি বিষৰ ৰোগত আক্ৰান্ত, তেওঁলোকে ৰাতি শোৱাৰ আগতে সৰিয়হৰ তেলেৰে ভৰিৰ মালিচ কৰিব লাগে। ইয়াৰ বাবে আপুনি সৰিয়হৰ তেলখিনি লাহে লাহে গৰম কৰি তাৰ পাছত লঘুকৈ হাতেৰে ভৰিত মালিচ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এনে কৰিলে ভৰিৰ যথেষ্ট সকাহ পাব আৰু বিষো কমি যাব।


আৰু পঢ়ক
>> ৫ বিধ খাদ্যক কোৱা হয় লিভাৰৰ বন্ধু, এই খাদ্য খালে লিভাৰ কেতিয়াও নহয় নষ্ট
>> চাহ-কফি নহয়, পুৱাই খাওক নেমুপানী, ইয়াৰ উপকাৰিতা জানিলে আপুনিও হ’ব আচৰিত


৪/ মেথি সেৱন কৰিলে বিষৰ পৰা উপশম পোৱা যায়
মেথিৰ এন্টি-ইনফ্লেমেটৰী আৰু এন্টিঅক্সিডেন্ট গুণ আছে। ইয়াৰ বাবে মেথি সেৱনে এক মহান বিষনাশক হিচাপে কাম কৰে। ইয়াৰ সুবিধা ল’বলৈ হ’লে ৰাতি এচামুচ মেথি তিয়াই ৰাখিব লাগে। ইয়াৰ পিছত ৰাতিপুৱা সাৰ পাই সেই মেথিখন পানীৰ সৈতে খালী পেটত খাব। এসপ্তাহৰ বাবে এই ঔষধ গ্ৰহণ কৰিলে ভৰি বিষত বহুত সকাহ পোৱা যায়।

৫/ আপেলৰ ভিনেগাৰ আৰু মৌৰ প্ৰতিকাৰ
ভৰিৰ বিষৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ আপেল চাইডাৰ ভিনেগাৰ আৰু মৌৰ মিশ্ৰণো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। আচলতে আপেলৰ ভিনেগাৰত বিষনাশক গুণ পোৱা যায়, যিয়ে ভৰিৰ ফুলা আৰু বিষ কমোৱাত আচৰিত কাম কৰে। এই প্ৰতিকাৰ কৰিবলৈ ২ চামুচ আপেলৰ ভিনেগাৰ আৰু আধা চামুচ মৌ মিহলাই খালী পেটত খাব লাগে। এনে কৰিলে বিষৰ পৰা উপশম পাবলৈ আৰম্ভ কৰে।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ গ্রহণ কৰক ।

Leave a Comment