মাটি খান্দি, কোব্ৰা পোৱালিটো ওলাই আহিছে ! গাঁৱৰ ৰাইজ আতংকিত, ভাইৰেল ভিডিঅ’

ছ’চিয়েল মিডিয়া পেজৰ ভাইৰেল ভিডিঅ’ৰ ভিতৰত অন্যতম হৈছে এই সাপৰ ভিডিঅ’। যদি আপুনি নেট জগতখনৰ ওপৰত চকু ৰাখে তেন্তে সাপৰ ভিডিঅ’কে ধৰি গোটেই দিনটো বিভিন্ন প্ৰজাতিৰ জীৱ বিচাৰি পাব পাৰে। সাধাৰণ মানুহ সাপৰ পৰা যিমানেই হাত আঁতৰত নাথাকক কিয়, এবাৰ ছ’চিয়েল মিডিয়াত সাপৰ সন্মুখীন হ’লেই তেওঁলোকে সাপৰ কাম-কাজবোৰ অতি আমোদেৰে উপভোগ কৰে।

পৃথিৱীৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত ঘটা সাপৰ বিভিন্ন কাম-কাজ, গতিকে ই সহজেই চচিয়েল মিডিয়াৰ পৰা জনপ্ৰিয়তা লাভ কৰে। শেহতীয়াকৈ এনে এজন সাপ উদ্ধাৰ কৰ্মীৰ ভয়ংকৰ ভিডিঅ’ দেখি সাধাৰণ ৰাইজ স্তম্ভিত হৈ পৰিছিল। দেখা গৈছে এখন গাঁৱৰ বোকা ঘৰৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰি থকা এটা সাপৰ পোৱালি। গাঁওবাসীয়ে সাপ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ এজন সাপ উদ্ধাৰ কৰ্মীক সতৰ্ক কৰি দিয়ে।

তাৰ পাছত যেতিয়াই সেই মানুহজন আহি মাটি খান্দিবলৈ ধৰিলে, মাটিৰ পৰা এজাক সাপৰ চিঞৰ-বাখৰকৈ ওলাই আহিবলৈ ধৰিলে! কিছুমান মানুহে কভাৰ আপ লৈ আগবাঢ়ি আহে; কিন্তু মানুহজন উচ্চ প্ৰশিক্ষণপ্ৰাপ্ত আছিল, গতিকে তেওঁৰ একো নহ’ল।

ইউটিউবত সাপ উদ্ধাৰ কৰ্মী ‘মিৰ্জা মহম্মদ আৰিফে’ ভিডিঅ’ৰ জৰিয়তে দেখুৱাইছে সাপ উদ্ধাৰৰ সকলো পৰ্যায়। শেষত তেওঁ গাঁওবাসীক ক’লে যে সাপবোৰ সৰু দেখাত যদিও এই সাপৰ পৰা এটা কামোৰ লগে লগে চিকিৎসালয়লৈ যাব লাগে। কিন্তু সাপ ইমান বিষাক্ত নহয় বুলিও তেওঁ অৱগত কৰে। সেই ব্যক্তিৰ মন যে ইমান ভয় নাই, তাৰ সাপবোৰ ধৰিবলৈ বুজা গ’ল! ইউটিউবত এই ভিডিঅ’টো ইমানেই জনপ্ৰিয় হৈ পৰিছে যে ৬ লাখৰো অধিক ভিউ অতিক্ৰম কৰিছে।

Leave a Comment