দাগ তৎক্ষণাত আঁতৰোৱাৰ কেইটামান উপায় !

( Here are some ways to remove stains instantly ) পাকঘৰত দৈনন্দিন ঘটনাবোৰৰ ভিতৰত এটা হ’ল হাড় পোৰা । ইয়াৰে এটা হ’ল গাখীৰৰ বাটিটোৰ ওপৰত থকা জ্বলা দাগটো। গাখীৰৰ বাটিটো যেতিয়া জ্বলি দাগ পৰে, তেতিয়া ই সহজে ওলাই আহিব নিবিচাৰে, সেই বাবে আজি আমি এই আর্টিকেলটোত কথা পাতিম কেনেকৈ অতি সহজে বাটিৰ আঁতৰোৱাৰ পাৰি –

কঠিন দাগত বেকিং ছ’ডা বিজয়ী হ’ব

বেকিং ছ’ডা দাগ আঁতৰোৱাত অতি উত্তম। গতিকে, দাগৰ ঠাইত ২/৩ চামুচ বেকিং ছ’ডা ছটিয়াই গাখীৰৰ বাটিত পোৰা চিন আঁতৰাই পেলাব লাগে। পাত্ৰ বা পাত্ৰটোত আধা পানী ভৰাই কম জুইত ১৫/২০ মিনিট জুইত ৰাখিব আৰু আন কামত মনোনিৱেশ কৰক। তাৰ পিছত লাহে লাহে ঘঁহিলে দেখিব যে সকলো দাগ অতি কম সময়ৰ ভিতৰতে নাইকিয়া হৈ গৈছে।

ভিনেগাৰৰ শক্তি

ভিনেগাৰৰ ফলপ্ৰসূতা সকলোৱে জানে। গতিকে আপুনি বুজিব পাৰিব যে জেদী দাগৰে ভিনেগাৰৰ যুঁজখন সময়ৰ কথা। ইয়াৰ বাবে পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ পানী থকা এটা বাটিত এচামুচ ভিনেগাৰ ঢালি দিব লাগে। তাৰ পিছত গেছত থৈ কম জুইত কিছু সময় উতলাওক। গেছৰ পৰা উলিয়াই ব্ৰাছেৰে স্ক্ৰাব কৰি পৰিষ্কাৰ কৰক।

নেমুৰ যাদু

নেমুৰ বাকলিত এচিডিক উপাদান থাকে। গাখীৰৰ বাটিত পোৰা দাগৰ বাবে আটাইতকৈ সহজে উপলব্ধ ঘৰুৱা উপায় হ’ল নেমুৰ বাকলি। জ্বলা-পোৰাৰ চিন আঁতৰোৱাৰ কৌশলী কামটো নেমুৰ খোলা কৰা লোকৰ হাতত এৰি দিয়ক।
নেমুৰ বাকলি এটা লওক যাৰ ভিতৰত কিছু ৰস থাকিব লাগে। তাৰ পিছত পোৰা বাটিটোত কিছু নিমখ বা বেকিং ছ’ডা ছটিয়াই দিব।

তাৰ পিছত তাৰ ওপৰত নেমুৰ বাকলিখিনি ঘঁহি দিব। ইয়াৰ বাবে কিছু সময় লাগিব। ঘঁহিলে দেখিব যে বাটিটোৰ জ্বলা দাগবোৰ ক্ৰমান্বয়ে নোহোৱা হৈ যাব।

কোকাকোলাৰ ছিজলিং শক্তি

কোকাকোলাৰ সহায়ত আপুনি অতি সহজে এই কঠিন কামটো কৰিব পাৰে। আপুনি নিশ্চয় ভাবিছে কোকাকোলাৰ সৈতে এইটো কেনেকৈ কৰিব ? কিন্তু আজিয়েই এই টেষ্টটো কৰি চাওঁক, ৰিজাল্ট দেখিলে চকু কপালত উঠিব। ইয়াৰ বাবে বেছি চিন্তা কৰিব নালাগে। মাত্ৰ জুইত পোৰা বাটিটোত কোকাকোলাৰ বটল এটা ঢালি দিব লাগে। তাৰ পিছত এঘন্টাৰ পৰা ডেৰ ঘণ্টা সময় একাষৰীয়াকৈ ৰাখিব। তাৰ পিছত ডিচ টাৱেল বা ব্ৰাছেৰে স্ক্ৰাব কৰি থাকিব। অলপ সময়ৰ ভিতৰতে আপোনাৰ বাটিটো নতুনৰ দৰে জিলিকি থকা দেখিব।

ডিটাৰজেন্ট

পোৰা বাটিবোৰো কাপোৰ ধোৱা ডিটাৰজেন্টেৰে পৰিষ্কাৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে বাটিটোত কিছু পৰিমাণে ডিটাৰজেন্ট বিস্তাৰ কৰি তাত অলপ পানী দিব। পাত্ৰটো গেছত লগাই কিছু সময় অপেক্ষা কৰক। তাৰ পিছত গেছৰ পৰা উলিয়াই ঘঁহি পোৰা দাগবোৰ আঁতৰাই পেলাব লাগে। আপুনি দেখিব যে জ্বলি যোৱা অংশবোৰ অতি সহজে ওলাই আহিব।

Leave a Comment