ভগৱান গণেশেক এই ৫টা ফল আগবঢ়ালে তেওঁ সন্তুষ্ট হয় ?

প্ৰতিটো মাংগলিক কামত ভগৱান গণেশক প্ৰথমে পূজা কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে প্ৰথমে ভগৱান গণেশৰ পূজা কৰি, প্ৰতিটো শুভ কাম সফল হয়। ভগৱান গণেশক ফলো আগবঢ়োৱা হয়। ভূপালৰ বাসিন্দা জ্যোতিষী আৰু পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাই কয় যে ভগৱান গণেশক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ কোন ৫ বিধ ফল আগবঢ়াব।

১) ভোগত ভগৱান গণেশক কল আগবঢ়ায়, সেই প্ৰসাদ গ্ৰহণ কৰিলে নিজেই ৰোগ আৰু ত্ৰুটিবোৰ আঁতৰাই ৰাখিব পাৰি বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

২) বেল ভগৱান শিৱ আৰু পুত্ৰ গণেশ দুয়োৰে বাবে অতি প্ৰিয়। ভগৱান গণেশক এইটো আগবঢ়াই, আপুনি তেওঁৰ আশীৰ্বাদ পাব পাৰে।

৩) চীনাফল দেৱালীৰ সময়ত বজাৰলৈ আহে। এই ফলবোৰ খাবলৈ অতি সুস্বাদু ভগৱান গণেশৰ অতি প্ৰিয়। এই ফল গণপতি, পুষ্টিৰ ভাণ্ডাৰ, ভোগ হিচাপে ৰোপণ কৰিব লাগিব। এইটোৱে ভগৱান গণেশক অত্যন্ত সুখী কৰে।


আৰু পঢ়ক
>> সঠিক দিশত ৰখা ধনে আপোনাক অধিক ধনবান কৰে !
>> যি ভক্তই এই ব্রত সম্পূর্ণ কৰিব সেইজনৰ অপাৰ ধনৰ প্রাপ্তি হ’ব !


৪) খুব কম লোকেই জানে যে মধুৰি আম ভগৱান গণেশৰ আটাইতকৈ প্ৰিয় ফল। যেতিয়া ভগৱান গণেশৰ আশীৰ্বাদত আপোনাৰ যিকোনো ইচ্ছা পূৰণ হয়, আপুনি তেওঁক মধুৰিআম দিব পাৰে।

৫) ক’লা জামু হৈছে ঋতুগত ফল, যিবোৰ বৰষুণৰ বতৰত বজাৰত উপলব্ধ হয়। এই ফলটো ভগৱান গণেশে বহুত ভাল পায়। বিশ্বাস অনুসৰি, সিদ্ধি বিনায়কক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ, বুধবাৰে সন্ধিয়া জামু ভোগ হিচাপে আগবঢ়াব লাগে আৰু পিছদিনা পৰিয়ালক বিতৰণ কৰিব লাগে।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

2 thoughts on “ভগৱান গণেশেক এই ৫টা ফল আগবঢ়ালে তেওঁ সন্তুষ্ট হয় ?”

Leave a Comment