সঠিক দিশত ৰখা ধনে আপোনাক অধিক ধনবান কৰে !

বাস্তুশাস্ত্ৰৰ মতে যদি ধন সঠিক ঠাইত আৰু সঠিক দিশত ৰখা নহয়, তেন্তে ই আৰ্থিক সমস্যা আৰু অধিক খৰচৰ কাৰণ হৈ পৰে। বাস্তুশাস্ত্ৰত সকলো বস্তু এটা নিৰ্দিষ্ট স্থান থাকে। প্ৰতিটো দিশৰে এটা নিজস্ব বিশেষ তাৎপৰ্য্য আছে আৰু যদি যিকোনো এটা দিশত বস্তু সঠিকভাৱে ৰখা নহয়, তেন্তে তাৰ নেতিবাচক বা বিপৰীত ফলাফল দেখা যায়।

বাস্তুশাস্ত্ৰত ধনৰ বিষয়ে বহু কথা উল্লেখ কৰা হৈছে। পইচা বা চেফটো যদি সঠিক দিশত ৰখা নহয়, তেন্তে সেই ব্যক্তিজনে বহু ধৰণৰ অসুবিধা সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ব্যক্তিজনৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ অৱনতি হ’বলৈ ধৰাৰ লগতে ঘৰত সুখ-সমৃদ্ধি নোহোৱা হয় আৰু বহু সময়ত মানুহজন ঋণগ্ৰস্ত হৈ পৰে। জানো আহক বাস্তুৰ মতে, কোন দিশত ধন ৰাখিব লাগে।

ভুলতো এই দিশত নাৰাখিব ধন

ঘৰত এনে বহুতো দিশ আছে, য’ত ধন ৰাখিলে আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়। ইয়াৰে এটা দিশ হ’ল দক্ষিণ-পূব দিশ। ইয়াক ঘৰৰ আগ্নেয় কোণ বোলা হয়। এই ঠাইত টকা ৰাখিলে খৰচ বৃদ্ধি পায়। লগতে উপাৰ্জনৰ মাধ্যমতো ইয়াৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰে। একে সময়তে ব্যক্তিজন ঋণগ্ৰস্ত হ’বলৈ ধৰে।

একে সময়তে ঘৰৰ পশ্চিম দিশটোও ধনৰ ক্ষেত্ৰত অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। কোনোবাই যদি ঘৰৰ পশ্চিম দিশত টকা বা গহনা ৰাখে, তেন্তে তাৰ ফলত টকাৰ ক্ষতি হয় বুলি কোৱা হয়। লগতে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলো আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়। ঘৰৰ পশ্চিম আৰু উত্তৰ দিশত নিৰাপদ বা ধন ৰখাটো নিষিদ্ধ। ইয়াক ঘৰৰ পশ্চিম কোণ বোলা হয়। ইয়াত ধন ৰাখিলে ব্যক্তিজনৰ বাবে বহু সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। ঘৰত এই দিশত টকা ৰাখিলে খৰচ বৃদ্ধি হয় আৰু উপাৰ্জন কমি যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। লগতে ব্যক্তিজন ঋণগ্ৰস্ত হৈ পৰে।


আৰু পঢ়ক
>> পিতৃ-মাতৃৰ এই ভুলৰ বাবে সন্তান বিশেষভাৱে সক্ষম হৈ জন্মগ্রহণ কৰে !
>> সপোনত দেখা এই ৫টা বস্তুৱে ধন-সম্পত্তিৰ ইংগিত দিয়ে !


এই দিশত ৰাখক ধন

বাস্তুশাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ ধন বা অলংকাৰ ৰখাৰ বাবে ঘৰৰ উত্তৰ দিশটোৱেই উত্তম বুলি বিবেচিত হয়। ধন দেৱতা কুবেৰ এই দিশত বাস কৰে। লগতে এই দিশত টকা ৰাখিলে আয় বৃদ্ধি পায়। একে সময়তে ঘৰখনত আছে সুখ-সমৃদ্ধি বৃদ্ধি হয়।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।