মিটাৰৰ সৈতে ১৯৯ টকাৰ যন্ত্ৰ এটা স্থাপন কৰক, বিদ্যুতৰ বিল আধা হ্ৰাস পাব !

( Install a Rs 199 device with a meter, your electricity bill will be reduced by half ) বিদ্যুতৰ বিল আহি আছে ! বিল পৰিশোধ কৰাত অসুবিধা নেকি ? আজিয়েই Saimax SAI3G কিনিব । বৰ্তমান ঘৰত ফ্ৰীজ, টিভি, ফেন বা লাইটৰ লগতে বিদ্যুতৰ উপাদানৰ সংখ্যাও বৃদ্ধি পাইছে, স্বাভাৱিকতে বিদ্যুতৰ বিলো বৃদ্ধি পাইছে । বহুতে বিদ্যুতৰ খৰচ ৰাহি কৰিবলৈ ফ্ৰীজ, এচিৰ দৰে বৈদ্যুতিক সঁজুলি বন্ধ কৰি দিয়ে, কিন্তু তেতিয়াও প্ৰতিমাহে আকাশলংঘী বিদ্যুতৰ বিল পৰিশোধ কৰিবলগীয়া হয় ।

গতিকে আজিয়েই Flipkart পৰা এই সৰু প্ৰডাক্টটো কিনি লওক, দাম মাত্ৰ ৭৫০ টকা, আপুনি ৭৩ শতাংশ ৰেহাই পাব, আৰু লগতে আপুনি ICICI আৰু Kotak Bank credit card ব্যৱহাৰ কৰি প্ৰডাক্টটো কিনিলে অতিৰিক্ত ১০ শতাংশ ৰেহাই পাব । কোম্পানীটোৱে দাবী কৰিছে যে এই সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ কৰিলে বিদ্যুতৰ বিল পূৰ্বতকৈ বহু বেছি হ্ৰাস পাব ।


কিন্তু কোম্পানীটোৱে দাবী কৰিছে যে এই সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ কৰাৰ আগতে এজন ইলেক্ট্ৰিচিয়ানে ঘৰৰ বিদ্যুতৰ বোজা পৰীক্ষা কৰিব লাগে, তাৰ পিছত এই Saimax SAI3G ডিভাইচটো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব । এই সৰু যন্ত্ৰটোৱে বিদ্যুতৰ বিল ৰাহি কৰাৰ লগতে ঘৰৰ যিকোনো ধৰণৰ শ্বৰ্ট চাৰ্কিটৰ পৰা সুৰক্ষা প্ৰদান কৰিব । কিন্তু কোম্পানীটোৰ ৱাৰেণ্টী নিয়মত স্পষ্টভাৱে উল্লেখ কৰা হৈছে যে যদিহে নিৰ্মাণৰ সমস্যা হয়, তেতিয়াহে কোম্পানীয়ে ১ বছৰৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ সামগ্ৰী সলনি কৰিব ।

Leave a Comment