এই গছজোপা ঘৰতে ৰাখিলে টকাৰ অভাৱ বা আৰ্থিক সমস্যা সহজে সমাধান হ’ব !

Join Telegram

Keeping this tree at home will easily solve lack of money or financial problems

টেবুলৰ ওপৰত বা ঘৰৰ যিকোনো চুকত সৰু গছ এজোপা ৰোপণ কৰিব লাগে । আপোনাৰ আৰ্থিক সৌভাগ্য বহুত সলনি হ’ব । অন্ততঃ পৰিৱেশ বিজ্ঞানে সেইটোৱেই কয় । আমাৰ বহুতেই ঘৰ সজাবলৈ বিভিন্ন ধৰণৰ উদ্ভিদ ব্যৱহাৰ কৰে । কিন্তু কাৰো পৰা এই গছজোপাৰ বিষয়ে বেছি শুনা নাপাব । কিন্তু এই গছজোপাই আপোনাৰ ভাগ্য সলনি কৰিব পাৰে । আৰু বেছি পলম নকৰাকৈ সেই গছজোপা বিচাৰি উলিয়াওক যিটো ঘৰতে ৰাখিলে নিমিষতে ভাগ্য সলনি হ’ব –

এই উদ্ভিদৰ নাম Crassula ovata। যিকোনো নাৰ্চাৰীত বিচাৰি পাব বা অনলাইনত সন্ধান কৰিব পাৰিব । বাস্তুৰ মতে এই গছ যদি আপোনাৰ ঘৰত থাকে তেন্তে ব্যৱসায়ত আপুনি সমৃদ্ধি লাভ কৰিব । গতিকে পলম নকৰাকৈ যিকোনো নাৰ্চাৰীৰ পৰা কিনি ঘৰটো সজাওক । টকাৰ গছজোপাৰ লগতে এই সৰু গছজোপা ঘৰত নিশ্চয়কৈ ৰাখিব ।

চীনা ফেং ছুইৰ মতে এই গছজোপাই ধনক আকৰ্ষণ কৰে । তেতিয়াহে বুজিব যে এই গছজোপা আপোনাৰ বাবে কিমান ভাগ্যৱান । কিন্তু যিসকলে বিশ্বাস নকৰে, তেওঁলোকে এইবোৰ নকৰে । কাৰণ বহুতে যদি বিশ্বাসহীনভাৱে এই সকলোবোৰ কাম কৰে তেন্তে জীৱনৰ কোনো কামতে সফল নহ’ব । হৃদয়ত বিশ্বাস ৰাখি, তাৰ পিছত এই গছজোপাৰে ঘৰ সজাই লওক । আপুনি দেখিব যে আপুনি যিকোনো লক্ষ্যত উপনীত হ’ব পাৰিব, অতি সহজে ।

Leave a Comment