এসময়ত পেটৰ বাবেই আম্বানীৰ ঘৰত কাম কৰিছিল, এতিয়া বলীউডৰ এগৰাকী প্ৰখ্যাত অভিনেত্ৰী

বলীউডৰ ‘ড্ৰামা কুইন’ হিচাপে পৰিচিত ৰাখী সাৱন্ত। বহু প্ৰতিকূলতা আৰু সমালোচনাৰ বিপৰীতে ৰাখীয়ে নিজকে চিনাকি কৰিছে। অভিনয় আৰু নৃত্যৰ দক্ষতাৰে তেওঁ বলীউডৰ হৃদয় জয় কৰিছিল। অৱশ্যে তেওঁৰ সফলতাৰ পথ পৰা ইমান সহজ নাছিল।

ৰাখী এগৰাকী অতি সহজ-সৰল ঘৰৰ ছোৱালী, দেউতাক পুলিচ কনিষ্টবল আৰু মাক মেনেজাৰ আছিল। ঘৰত তেওঁক কেতিয়াও এই কাম কৰিবলৈ দিয়া হোৱা নাছিল। নৃত্য কৰাৰ শাস্তি হিচাপে তাইৰ চুলি কাটি দিয়া হৈছিল! কিন্তু তেওঁ আছিল অবিবাহিত। ১০ বছৰ বয়সত তেওঁ নিজৰ সপোন বাস্তৱায়িত কৰিবলৈ বলিউডলৈ ৰাওনা হয়। বলীউডত কাম নোপোৱাৰ পিছত মুকেশ আম্বানীৰ ভাতৃ অনিল আম্বানী আৰু তিনা মুনিমৰ বিয়াৰ সময়ত তেওঁ খাদ্য পৰিবেশন কৰিছিল, যাৰ বাবে তেওঁ লাভ কৰিছিল মাত্ৰ ৫০ টকা।

ইয়াৰ পিছতে তেওঁ বিভিন্ন প্ৰতিকূলতাৰ মাজেৰে নিজৰ প্ৰতিভা গঢ়ি তুলিছিল। মাইনাৰ্ছ আইটেম ছংত প্ৰথম নৃত্য কৰাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ‘মে হু না’ৰ কিচিং দৃশ্যত ‘শ্বাহৰুখ খান’লৈকে ‘মিকা সিং’ৰ সৈতে ‘নাচ বলিয়া’ত চুম্বন কৰা দৃশ্যটোৰ সৈতে ভাইৰেল হৈ পৰিছিল তাই।

ইয়াৰ পিছত ‘ৰাখী সাৱন্ত’ই ‘ৰাখী সাৱন্ত কা স্বয়ম্বৰ’, ‘বিগ বছ ১৪’ৰ দৰে ৰিয়েলিটি শ্ব’ত কাম কৰিছিল। ২০১৪ চনত তেওঁ ৰাষ্ট্ৰীয় আমজন্ত পাৰ্টিৰ হৈ প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিছিল যদিও তাত পৰাজিত হৈছিল। ইমানবোৰ প্ৰতিকূল আৰু বাধাৰ মাজতো তেওঁ বৰ্তমান সফলতাৰ শিখৰত উপনীত হৈছে ।

Leave a Comment