দৈনিক ৰাশিফল | Horoscope Today 11 July 2022

( Today Horoscope In Assamese ) আজিৰ ৰাশিফল ​​সোমবাৰ ১১ জুলাই ২০২২ (ৰাশিফল ​​আজি) বৃশ্চিক ৰাশিত দিনে নিশাই দেখা দিব চন্দ্ৰ। চন্দ্ৰৰ এই আবিৰ্ভাৱ আৰু গ্ৰহৰ অৱস্থাৰ বাবে এই দিনটো মিথুন ৰাশিত জন্মগ্ৰহণ কৰা লোকসকলৰ বাবে শুভ হ’ব। সোমবাৰে শাসন কৰে ভগৱান শিৱ। মহাদেৱ চন্দ্ৰৰ অধিপতি। ইয়াৰ বাহিৰেও আজি মন প্ৰদোষ ব্ৰতৰৰ মাজত এক ভাল সংযোগ আছে। এনে অৱস্থাত শিৱ আৰু শিৱৰ পুত্ৰ গণেশৰ আশীৰ্বাদত মেষ ৰাশিৰ পৰা মীন ৰাশিলৈকে সকলো ৰাশিত জন্মলোৱা লোকৰ বাবে দিনটো কেনেদৰে পাৰ হ’ব, আজিয়েই জানি লওক আপোনাৰ ভবিষ্যত।

মেষ ৰাশি, গণেশৰ মতে আজি মেষ ৰাশিৰ লোকৰ জনপ্ৰিয়তা চৰম হ’ব। এই ৰাশিৰ অধীনত জন্ম লোৱা লোকসকলে আনৰ ওপৰত অধিক প্ৰভাৱ পেলাব। বিষয়াৰ সৈতে সংঘাতৰ পৰা বিৰত থাকক। ইয়াৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ উন্নতি সাধন কৰিব পাৰিব। শত্ৰুৱে আপোনাৰ কোনো ক্ষতি কৰিব নোৱাৰে। আপোনাৰ পৰামৰ্শ কামত আহিব। মেষ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত মনোৰঞ্জনৰ প্ৰতি আগ্ৰহ থাকিব। পাৰিবাৰিক জীৱন শান্তি আৰু সুখী হ’ব।
আজি ৮০ শতাংশ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য আপোনাৰ লগত আছে। হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰক।

বৃষ ৰাশি, গণেশৰ মতে আজি বৃষ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত নিজৰ পৰিকল্পনা সম্পূৰ্ণ ৰূপায়ণ কৰিব পাৰিব। ইয়াৰ দ্বাৰা উপকৃত হ’ব। কৰ্মচাৰীসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত কৰা কাম আৰু বিবেকবানতাৰ বাবে শলাগ লোৱা আৰু সন্মান কৰা হ’ব। নিজৰ কষ্ট আৰু বুদ্ধিমত্তাৰে আপুনি জীৱনটোক সুখী কৰি তুলিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কামৰ শলাগ লোৱা হ’ব। আৰ্থিকভাৱে শুভ দিন।
৬৯ শতাংশ ক্ষেত্ৰত ভাগ্যই আপোনাক সহায় কৰিব। গণেশক পূজা কৰা।

মিথুন ৰাশি, মিথুন ৰাশিত জন্মগ্ৰহণ কৰা লোকসকলে সাহিত্য, শিল্প, লেখা, সংগীত, চলচ্চিত্ৰ বা ক্ৰীড়া আদি সৃষ্টিশীল ক্ষেত্ৰত নিজৰ প্ৰতিভা প্ৰদৰ্শন কৰাৰ সুযোগ লাভ কৰিব বুলি গণেশাই কয়। আকৰ্ষণীয় চুক্তিবোৰ কামত আহিব পাৰে। নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাৰ চিন্তাটো মনলৈ আহিব পাৰে বা বাস্তৱত পৰিণত কৰিব পাৰে। ভাগ্যই আপোনাৰ লগত যাব। আপুনি খ্যাতি আৰু গৌৰৱ লাভ কৰিব পাৰে।
৯৫% ক্ষেত্ৰত ভাগ্যই আপোনাক সহায় কৰিব। সূৰ্য্যক পানী দিব লাগে।

কর্কট ৰাশি, গণেশই কয় যে কৰ্কট ৰাশিৰ অধীনত জন্ম লোৱাসকলৰ আৰ্থিক লাভ হ’ব পাৰে। বহুত সম্পত্তিৰ মালিক হ’ব পাৰে। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস বিচাৰি উলিয়াওক। ব্যৱসায় যিমানেই ভাল হ’ব সিমানেই ফলাফল ভাল হ’ব। ব্যক্তিগত জীৱনত সকলো ঠিকেই চলিব। ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি ভাল ফলাফল পাব। সম্পদৰ লাভ যোগ কৰা হয়।
৮১ শতাংশ ক্ষেত্ৰত ভাগ্যই আপোনাৰ লগত থাকিব। অসহায়ক সহায় কৰক।

সিংহ ৰাশি, গণেশৰ মতে তেওঁৰ সহকৰ্মীসকলৰ মাজত সিংহ ৰাশিৰ লোকৰ জনপ্ৰিয়তা বাঢ়িব। ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত সকলো ঠিকেই চলিব। জীৱনত ভাল হওক। সিংহৰ পোৱালিৰ আয় বৃদ্ধি হ’ব আৰু আৰ্থিক লাভৰ নতুন পথ মুকলি হ’ব। আজি সিংহ ৰাশিৰ তলত জন্ম হোৱা সকলে বৃদ্ধ আৰু ভদ্ৰলোকৰ যত্ন লোৱাৰ ক্ষেত্ৰত আগৰণুৱা হ’ব।
৮০ শতাংশ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য আপোনাৰ লগত থাকে। শিৱলিঙলৈ পানী আগবঢ়াওক।

কন্যা ৰাশি, গণেশই জনায় যে কন্যা ৰাশিত জন্ম হোৱাসকলে কৰ্তৃপক্ষৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা লাভ কৰিব। আয়, ব্যৱসায় আদি ক্ষেত্ৰত অগ্ৰণী ভূমিকা গ্ৰহণ কৰিব। কন্যা ৰাশিৰ কৰ্মচাৰীয়ে আয় বৃদ্ধি কৰি পদোন্নতি লাভ কৰিব পাৰে। ধৰ্মীয় কাম-কাজত ছোৱালীৰ অংশগ্ৰহণ বৃদ্ধি পাব। কাৰণ ই আপোনাৰ সামাজিক জনপ্ৰিয়তা বৃদ্ধি কৰিব। বন্ধু-বান্ধৱী আৰু চিনাকি মানুহৰ লগ পোৱা বাঢ়িব। চকুত আনন্দৰ আভাস পৰিব।
আজি ৬ শতাংশ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য আপোনাৰ লগত থাকিব। হালধীয়া বস্তু দান কৰক।

তুলা ৰাশি, গণেশই কৈছে যে তুলা ৰাশিত জন্মগ্ৰহণ কৰা লোকসকলৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিব পাৰি। ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি আজিয়েই কিছুমান অভিলাষী পৰিকল্পনা আৰম্ভ কৰিব পাৰে। উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে বা চাকৰিৰ বাবে বিদেশলৈ যাব বিচাৰিলে নিৰুৎসাহিত নহব। কপাহ খেতিয়কৰ উন্নতি বৃদ্ধি পাব। আজি নতুন নতুন যোগাযোগ গঠন হ’ব আৰু আপুনি প্ৰভাৱশালী লোকৰ পৰা উপকৃত হ’ব। তুলা ৰাশিৰ জনসাধাৰণে শত্ৰুক প্ৰভাৱিত কৰিবলৈ নিদিব, কিন্তু তেওঁলোকক পৰাজিত কৰাত সফল হওক।
৮৫ শতাংশ ক্ষেত্ৰত ভাগ্যই আপোনাৰ লগত থাকিব। বজৰংবলীক পূজা কৰা।

বৃশ্চিক ৰাশি, গণেশৰ মতে বৃশ্চিক ৰাশিত জন্মগ্ৰহণ কৰা ব্যৱসায়ীসকলৰ আজি আশাবাদী দৃষ্টিভংগী থাকিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত সজীৱতাৰে ভৰা হওক। ইয়াৰ সদ্ব্যৱহাৰ কৰক। বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলে গ্ৰাহকৰ সৈতে এক স্থায়ী সম্পৰ্ক গঢ়ি তুলিব। বৃশ্চিক ৰাশিত জন্মগ্ৰহণ কৰা লোকসকলে মিঠা ভাষা আৰু ধূৰ্ততাৰে কামত সফল হ’ব। সুযোগৰ সুবিধা লৈ নিজৰ যোগ্যতা প্ৰমাণ কৰক।
আজি ৮৪ শতাংশ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য আপোনাৰ লগত আছে। গণেশক পূজা কৰা।

ধনু ৰাশি, গণেশৰ মতে ধনু ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত তেওঁলোকৰ প্ৰচেষ্টাৰ ফল লাভ কৰিব। আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব। ধনু ৰাশিৰ লোকসকলে নতুন অংশীদাৰিত্ব বা সংগঠনত প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে। সামাজিক পৰিসৰ বৃদ্ধি পাব। গুৰুত্বপূৰ্ণ যোগাযোগ গঢ়ি তোলক। পৰিয়ালৰ সৈতে ভাল সময় পাৰ কৰক। ভ্ৰমণ কৰিব পাৰে। কামৰ ক্ষেত্ৰত ভাল লাভ হ’ব। এই ৰাশিৰ অধীনত জন্ম লোৱা লোকসকলৰ চিন্তাধাৰা আৰু কৰ্মশৈলীৰ শলাগ লোৱা হ’ব।
৭ শতাংশ ক্ষেত্ৰত আজি ভাগ্য আপোনাৰ লগত থাকিব। ছাই গছৰ তলত এটা লেম্প জ্বলাই দিয়া।

মকৰ ৰাশি, গণেশই কৈছে মকৰ ৰাশিৰ বাবে সময় বৰ ভাল নহয়। মকৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত যিকোনো পুৰণি ৰোগৰ চিকাৰ হব পাৰে। বিষে কষ্ট বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। ধনৰ আগমনৰ ফলত আৰ্থিক জীৱনত বাধাৰ সৃষ্টি হ’ব, যাৰ ফলত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। কামৰ বাবে দিনটো লাভজনক।
৭২ শতাংশ ক্ষেত্ৰত ভাগ্যই আপোনাক সহায় কৰিব। বিষ্ণুক পূজা কৰা।

কুম্ভ ৰাশি, গণেশই কয় যে এই দিনটো আহি আছে কুম্ভ ৰাশিত জন্মগ্ৰহণ কৰা সকলে প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিব মিশ্ৰিত ফলাফলৰ সৈতে। ব্যৱসায়ত অপ্ৰয়োজনীয় ক্লান্তি হ’ব পাৰে। অৰ্থনৈতিক বিপদ থকা ব্যৱসায়িক সিদ্ধান্তৰ বাবে সময় প্ৰতিকূল। আজি কুম্ভ ৰাশিৰ মানুহৰ মানসিক এলাহৰ অন্ত পৰিব। কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলে সকলো দিশতে লাভ কৰিব ভাল খবৰ।
৯০ শতাংশ ক্ষেত্ৰত আপুনি ভাগ্য পাব। কৃষ্ণক পূজা কৰা।

মীন ৰাশি, গণেশৰ মতে মীন ৰাশিৰ কৰ্মচাৰীৰ বাবে সময় অনুকূল নহয়। অচিনাকি মানুহৰ লগত কথা পাতিলে সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক। জিৰণি ল’বলৈ সময় উলিয়াওক। বাৰ্তাটো মধুৰ হোৱাৰ বাবে আপুনি আনকো নিজৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ কৰিব পাৰে। নিজৰ মিঠা কথাৰে সকলোকে নিজৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ কৰিব পাৰিব। কামৰ বাবে পৰিয়ালক সময় দিব নোৱাৰি, কিন্তু এনে পৰিস্থিতিৰ পৰা আঁতৰি থাকক।
আজি ৭২ শতাংশ ক্ষেত্ৰত ভাগ্যই আপোনাক সহায় কৰিব। যোগ-প্ৰণায়ামৰ অভ্যাস কৰক।

Leave a Comment