এই গছজোপা ঘৰতে ৰাখক, সকলো সমস্যা দূৰ হৈ যাব।

Join Telegram

( Keep this tree at home, and all problems will go away) বাস্তুৰ মতে গছপুলি ৰোপণ কৰিলেও ঘৰৰ বহু সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পোৱা যায় । এই সন্দৰ্ভত বিশেষজ্ঞ মনোজিত দে সৰকাৰৰ কি কৈছে চাওঁ আহক – বৈদিক বা পাশ্চাত্য জ্যোতিষ, বাস্তু শাস্ত্ৰ বা ফেং ছুইত কিছুমান বিশেষ গছ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ, এই গছবোৰে সৌভাগ্য কঢ়িয়াই আনে বুলি বিশ্বাস কৰা হয় । লগতে বাস বা কৰ্ম পৰিৱেশ ইতিবাচক কৰি তোলে । এই গছবোৰে সুখ আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে । যিবোৰ ঘৰত এই গছ-গছনিবোৰ থাকে, সেইবোৰ ঘৰত অৰ্থবোধ নহয় ।

আমাৰ চাৰিওফালে থকা সেউজীয়া উদ্ভিদে ইতিবাচকতা আৰু সৌন্দৰ্য্যক প্ৰসাৰিত কৰে । বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ বাবে বহুতো উদ্ভিদ আছে যিয়ে কেৱল বায়ু পৰিষ্কাৰ কৰাই নহয়, আচৰিত উপকাৰো প্ৰদান কৰে । কেৱল সেয়াই নহয়, আপোনাৰ ঘৰৰ চাৰিওফালে থকা গছবোৰে আপোনাৰ পৰিয়াললৈও আৰ্থিক ভাগ্য কঢ়িয়াই আনিব পাৰে । গতিকে ঘৰত, অফিচতে জেড প্লাণ্ট ৰাখক ।

১) বাসগৃহৰ পূব দিশত ৰঙা বা সেউজীয়া ৰঙৰ টাব ৰাখিলে ধন ঘটাৰ যোগাযোগ বৃদ্ধি পাব ।

২) ঘৰৰ উত্তৰ দিশত নীলা বা বগা ৰঙৰ টাব এটাত ৰাখিলে টকা উপাৰ্জনৰ নতুন সুযোগ আহিব আৰু ভাগ্য বাঢ়িব ।

৩) যদি আপুনি কেতিয়াবা টকাৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হয় বা আপুনি প্ৰাপ্য ধন নাপায় তেন্তে দক্ষিণ-পূব (অগ্নিকোন) ৰ এটা ৰঙা, গোলাপী ৰঙৰ টাবত এটা ডাঙৰ জেড গছ ৰাখক । টকা সমস্যাৰ অন্ত পৰিব ।

৪) কিন্তু ঘৰৰ পশ্চিম দিশত কেতিয়াও কাঁইটীয়া গছ নাৰাখিব কিয়নো ইয়াৰ ফলত বাস্তুৰ ওপৰত বেয়া প্ৰভাৱ পৰিব । আৰু তাৰ বাবেই বিভিন্ন কাম-কাজত বাধা আহিব আৰু অৰ্থনৈতিক কষ্টৰ সৃষ্টি হ’ব ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment