ট্ৰেইনত আপোনাৰ ছিটত আন কোনোবা বহিলে কি কৰিব ?

if a journeyer forcefully sits on your seat on the train then how to remove the quarrel

ভাৰতীয় ৰে’লৱেই ৰাইজৰ সুবিধাসমূহ নিৰন্তৰভাৱে আপডেট কৰি থাকে । এতিয়া ঘৰতে বহি ৰেলৰ টিকটৰ পৰা খাদ্যলৈকে অৰ্ডাৰ দিব পাৰিব । কিন্তু বহু সময়ত এনে গোচৰতো শুনা যায় যে আপোনাৰ বুকিং কৰা আসনখন আন কোনোবাই দখল কৰে ।

তেতিয়া চিটত বহি থকা ব্যক্তিজনে তেওঁক আতঁৰাই ছিট খালী কৰাত হুলস্থুল কৰে বা কেতিয়াবা আপুনাক এডজাষ্ট কৰিবলৈ পৰামৰ্শও দিয়ে । কিন্তু এতিয়া আপুনি ৰেলৱেত এজাহাৰ দাখিল কৰি আপুনি নিজৰ আসন খালী কৰিব পাৰিব ।

ৰে’লত আনৰ আসন দখল কৰাৰ কথা ভাৰতত নতুন কথা নহয় । প্ৰায়ে এনে কেচবোৰ ৰেলগাড়ীত আহিয়েই থাকে । ৰে’লখনত দ্বিতীয় শ্ৰেণীত, স্লিপাৰৰ পৰা AC ক্লাছলৈকে অকৰ্তৃত্বশীল যাত্ৰী বহি থকা দেখা যায় । যদি আপোনাৰ ক্ষেত্ৰতো এনেকুৱা হয় আৰু চাৰিওফালে কোনো টিটিই নাই, তেন্তে আপুনি ‘ৰে’লৱে মাদাদ’ৰ ত অভিযোগ দিব পাৰে ।

আপুনি প্ৰথমে ৰেলৱে সহায়ক ৱেবছাইট https://railmadad.indianrailways.gov.in ত ক্লিক কৰি অকৰ্তৃত্বশীল যাত্ৰীৰ অভিযোগ কৰি আসনখন খালী কৰিব পাৰে । ইয়াত মোবাইল নম্বৰ দিব লাগিব । ইয়াৰ পিছত Send OTP ত ক্লিক কৰক । এতিয়া মোবাইলত লাভ কৰা OTP টো দিয়ক । এতিয়া আপোনাৰ টিকট বুকিঙৰ PNR নম্বৰটো দিয়ক আৰু তাৰ পিছত টাইপ অপচনত ক্লিক কৰি আপোনাৰ অভিযোগ নিৰ্বাচন কৰক । এতিয়া ঘটনাৰ তাৰিখ নিৰ্বাচন কৰক । ইচ্ছা কৰিলে আপোনাৰ অভিযোগও বিতংভাৱে লিখিব পাৰে । এতিয়া তাৰ পিছত submit বুটামত ক্লিক কৰক ।

Leave a Comment