৩টা কাৰণত পুৰুষ বিবাহ নকৰে !

প্ৰেমৰ মধুৰ সম্পৰ্কত সকলোৱে উপনীত হ’ব নোৱাৰে। সম্পৰ্কবোৰ জোৰকৈ কৰিব নোৱাৰি। দুই হৃদয়ৰ একমত হ’লেহে প্ৰেম হ’ব পাৰে। বহুত বাসনা বা কষ্ট কৰিও অবিবাহিত হৈ থাকে বহু পুৰুষ। তেওঁলোক যে একেবাৰেই অযোগ্য নহয়। সিহঁততকৈ কম যোগ্যতাসম্পন্ন ল’ৰাবোৰো প্ৰেমত পৰিছে,

কিছুমান পুৰুষ হয়তো নিজৰ সিদ্ধান্তত অবিবাহিত হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ পৰা আঁতৰি থাকিব বিচাৰে। তেওঁলোকৰ কথা বেলেগ। কিন্তু যিসকলে অবিবাহিত হ’ব নিবিচাৰে কিন্তু অবিবাহিত হ’বলগীয়া হয় তেওঁলোকৰ কথা কি ক’ব ? সমস্যাটো কি বা ক’ত আছে জানিলে ইয়াৰ সমাধান সহজ হ’ব। যদি আপুনি নিজৰ দুৰ্বলতাবোৰ বিচাৰি উলিয়াই সেইবোৰ অতিক্ৰম কৰে তেন্তে প্ৰেমে আহি আপোনাক নিজেই ধৰিব। কিছুমান পুৰুষ কিয় অবিবাহিত হৈ থাকে জানি লওক –

পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাৰ অভাৱৰ বাবে

বেছিভাগ ছোৱালীয়ে পৰিপাটি হ’বলৈ ভাল পায় যদিও ল’ৰাবোৰ বেলেগ। বেছিভাগ ল’ৰাই পৰিপাটি হোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি নাভাবে। দিনৰ পিছত দিন একে কাপোৰ পিন্ধিবলৈ অসুবিধা নাপায়। বাহ্যিক সৌন্দৰ্য্য তেওঁলোকৰ মনত নাই। যদিও এয়া কোনো গুৰুতৰ সমস্যা নহয়, ছোৱালীবোৰে এনে ল’ৰাৰ লগত জড়িত হ’বলৈ আগ্ৰহী নহয়। গতিকে যদি চিংগল হ’ব নিবিচাৰে তেন্তে নিজকে পৰিষ্কাৰ কৰক।

যদি ড্ৰাগছৰ প্ৰতি আসক্ত

ড্ৰাগছ আসক্তক কোনেও ভাল নাপায়। তাৰ ওচৰৰ মানুহবোৰ অলপ সময়ৰ বাবে আঁতৰি যাবলৈ ধৰিলে। কাৰণ তেওঁ এতিয়া স্বাভাৱিক মানুহ নহয়। নিচাৰ বাবে এজন অস্বাভাৱিক ব্যক্তি হোৱা। বিষয়টো লুকুৱাব খুজিলেও এটা সময়ত কথা উত্থাপন হয়। গতিকে ড্ৰাগছৰ প্ৰতি আসক্ত পুৰুষসকলে প্ৰেমত নপৰে ।

নাৰীৰ প্ৰতি সন্মানৰ অভাৱ

বহু পুৰুষে নাৰীক পৰ্যাপ্ত সন্মান কৰিব নাজানে। নাৰীৰ প্ৰতি বিভিন্ন অসন্মানজনক আচৰণ প্ৰদৰ্শন কৰে। নাৰীক তুচ্ছজ্ঞান কৰে। ইয়াৰ কাৰণে কোনো ছোৱালীয়ে সিহঁতক হৃদয়ৰ পৰা ভাল পাব নোৱাৰে। পুৰুষে যেতিয়া এগৰাকী নাৰীৰ লগত সন্মানসহকাৰে কথা পাতে, তেতিয়া নাৰীসকল স্বাভাৱিকতে তেওঁৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হয়।

1 thought on “৩টা কাৰণত পুৰুষ বিবাহ নকৰে !”

Leave a Comment