দূৰ হ’ব অর্থনীতি সংকট, কৰক এই উপায় !

কোৱাৰ দৰে টকাই সুখ কিনিব নোৱাৰে। আজিকালি বহু লোকে আৰ্থিক আৰু শাৰীৰিক সমস্যাৰ বাবে ৰাতি শান্তিৰে শুই নাথাকে। তৃতীয় বিশ্বৰ দেশ ভাৰতৰ বৃহৎ সংখ্যক লোকে দৈনিক অৰ্থনৈতিক সংকটত ভুগিবলগীয়া হয়। আৰু ফলত সুখ আৰু শান্তি বিঘ্নিত হয়। ফলত শাৰীৰিক অৱক্ষয়ো ঘটে। অৱশ্যে আজিৰ প্ৰতিবেদনত এটা ডাঙৰ কৌশল আছে, যিটো অনুসৰণ কৰিলে শুভকামনা ঘূৰি অহাটো নিশ্চিত।

প্ৰায় সকলোৰে ঘৰত ৰন্ধা-বঢ়াৰ বাবে শুকান জলকীয়া ষ্টক থাকে। শুকান জলকীয়া কিহৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয় আমি সকলোৱে কম বেছি পৰিমাণে জানো। কিন্তু বহুতে হয়তো নাজানে যে শুকান জলকীয়া ব্যৱহাৰ কৰি সৌভাগ্য ঘূৰাই অনাৰ লগতে আৰ্থিক সংকট দূৰ কৰা হয়। শুকান জলকীয়া লগত জৰিয়ত কেইবাটাও টিপছ আছে, যিবোৰ মানি চলিলে পৰিয়ালৰ পৰা আৰ্থিক সংকটৰ পৰা উপশম পাব।

ৰন্ধা-বঢ়াত সোৱাদ আৰু ৰং সানিবলৈ শুকান জলকীয়া প্ৰাচীন কালৰে পৰা ব্যৱহাৰ হৈ আহিছে। কিন্তু এই শুকান জলকীয়া ব্যৱহাৰ কৰি সৌভাগ্য আনিবলৈ মাত্ৰ সাতটা শুকান জলকীয়াহে লাগে। প্ৰায় সকলো হিন্দু ঘৰতে দেৱী লক্ষ্মীৰ এটা পাত্ৰ থাকে। বগা কাপোৰ এখনত সাতটা শুকান জলকীয়া মেৰিয়াই প্ৰতি বৃহস্পতিবাৰে মা লক্ষ্মীৰ সন্মুখত ৰাখিলে পাঞ্চালী পঢ়ি থাকোঁতে আপোনাৰ ভাগ্য ঘূৰি অহাটো নিশ্চিত।

লগতে প্ৰতি নিশা মূৰ থোৱা আঠুৱাখনৰ তলত আৰু টকা ৰখা আলমাৰীটোত সাতটা শুকান জলকীয়া ৰাখিলে আপোনাৰ আৰ্থিক সমস্যা দূৰ হ’ব আৰু শাৰীৰিক অৱস্থা উন্নত হ’ব। এনেদৰে একেৰাহে ৭ দিন ধৰি শুকান জলকীয়াৰ ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ নিয়ম মানি চলিলে আৰ্থিক আৰু শাৰীৰিকভাৱে উন্নতি হ’ব।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment