মাছ ধোৱাৰ ৫টা সহজ পদ্ধতি !

( 5 Easy Ways to Wash Fish ) মাছ ধোৱাৰ সময়ত কাটি যোৱা অংশবোৰ খোল খায়, নহ’লে হাত দুখনত কুঁহিয়াৰৰ গোন্ধ ওলায়। বহুতে সহ্য কৰিব নোৱাৰে এই গোন্ধটো। কিন্তু যদি আপুনি কিছুমান কৌশল ব্যৱহাৰ কৰে তেন্তে আপুনি নিজকে এই বিৰক্তিকৰ পৰিস্থিতিৰ পৰা ৰক্ষা কৰিব পাৰে। মাছ ধোৱাৰ সহজ আৰু শুদ্ধ পদ্ধতি জানি লওক –

১/ মাছ ধোৱাৰ সময়ত মাছৰ ওপৰত অলপ নিমখ আৰু হাল্ধি ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে। কিছু সময় থৈ পৰিষ্কাৰ পানীৰে ধুই পেলাব লাগে।

২/ হাত স্পৰ্শ নকৰাকৈ মাছবোৰ ধুবলৈ কাটি লোৱা মাছৰ টুকুৰাবোৰ এটা বাটি বা বাকচত থৈ অলপ নিমখ আৰু হাল্ধি দিব। তাৰ পিছত মুখখন ভালদৰে বন্ধ কৰি লঘুকৈ জোকাৰিব। জোৰেৰে জোকাৰিলে মাছৰ টুকুৰাবোৰ কোমল হ’ব আৰু আনকি ভাঙিবও পাৰে। আপুনি দেখিব যে মাছৰ লেতেৰা পানী ওলাই আহিব।

৩/ একেদৰে বাকচ বা বাটিটোৰ ভিতৰত থকা মাছখিনি অলপ নিমখ-হাল্ধি দি দুবাৰ বা তিনিবাৰকৈ লাহেকৈ জোকাৰি প্ৰতিবাৰ পানীৰে ধুই আকৌ অলপ হাল্ধি-নিমখ দিব। বাটিটোত পানী নিদিব, আপুনি দেখিব যে নিমখ আৰু হালধীয়া ৰঙৰ সৈতে মাছৰ পৰা মলি থকা পানী ওলাই আহিব।

৪/ এতিয়া মাছৰ টুকুৰাবোৰ খোলা চালনীত লাহে লাহে জোকাৰি ধুই পেলাব লাগে। আপুনি দেখিব যে গ্ৰেটৰ লিকেজ হোৱাৰ বাবে হাত নোহোৱাকৈ মাছৰ পৰা পানী কিমান সুন্দৰকৈ ওলাইছে। টুকুৰাবোৰ গ্ৰেটত বৈ যোৱা পানীৰ তলত ৰাখি ধুই পেলাব লাগে। চাওক, এতিয়া মাছটো একেবাৰে পিছল নহয়। ধোৱাৰ পিছত মাছখিনি চালনীত ৰাখিব লাগে যাতে পানী ওলাই যায়।

৫/ বজাৰৰ পৰা অনাৰ পিছত মাছখিনি ধুবলৈ চেষ্টা কৰক। এইবোৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম এবাৰতে কৰিব পাৰিলে সময় ৰাহি হ’ব, বাৰে বাৰে এইবোৰ কৰি থাকোঁতে বেয়া মেজাজ হোৱাৰ সম্ভাৱনাও নাথাকে। সৰু মাছৰ বাবে কেৱল নিমখ-হালধি আৰু চালনী ব্যৱহাৰ কৰিলেই যথেষ্ট।

এনেদৰে মাছ ধোৱাৰ ফলত হাতৰ কোনো ধৰণৰ ক্ষতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা নাই আৰু নখবোৰ ভাঙি নাযায়। কিন্তু ধুনীয়া হাত দুখন নষ্ট হ’ব বুলি ভাবিলে ৱান টাইম গ্ল’ভছ ঘৰতে ৰাখক। বা যদি অধিক জৰুৰী হয়, তেন্তে এতিয়াৰ বাবে হাতত পলিথিনৰ পেকেট এটা মেৰিয়াই লওক।

1 thought on “মাছ ধোৱাৰ ৫টা সহজ পদ্ধতি !”

Leave a Comment