ঘৰত প্ৰৱেশ কৰিলে অজগৰ, আতংকিত ঘৰৰ মালিক ! ভিডিঅ’টো ধুমুহাৰ দৰে ভাইৰেল হৈ পৰিছে

সাপ বিষাক্ত হওক বা বিষহীন হওক, সকলো মানুহেই ইয়াৰ পৰা দূৰত্ব বজাই ৰাখে। গ্ৰাম্য অঞ্চলত এইবোৰৰ বহুত আছে, আজিকালি পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাৰ বাবে ইহঁতৰ উপদ্ৰৱ যথেষ্ট কমি আহিছে। প্ৰায়ে ছ’চিয়েল মিডিয়া পেজত সাপৰ বিভিন্ন ভিডিঅ’ প্ৰকাশ পায়। শেহতীয়াকৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত এনে এটা বিশাল অজগৰৰ ভিডিঅ’ই সাধাৰণ ৰাইজৰ মাজত শংকা বিয়পাই দিছে।

ভাইৰেল ভিডিঅ’টোত প্ৰথমে এটা ঘৰ আৰু ৬০ বছৰীয়া এজন ব্যক্তিয়ে ঘৰৰ সন্মুখভাগ চাফা কৰি থকা দেখা গৈছে। তাৰ পাছত হঠাৎ প্ৰায় ২০০ কিলোগ্ৰাম ওজনৰ এটা প্ৰকাণ্ড হালধীয়া ৰঙৰ অজগৰ আহিল। মানুহজনে সাপটো দেখিলে স্বাভাৱিকতে চক খাই পৰে। তাৰ চিঞৰ শুনাৰ পিছত আৰু বহুত মানুহ আহে ! আচৰিত কথাটো হ’ল, এনে বিষাক্ত সাপ কেনেকৈ স্থানীয়তাত প্ৰৱেশ কৰিলে; সকলোকে আচৰিত কৰি তুলিলে। অৱশ্যে সাপটো পোহনীয়া জন্তু বুলি ধাৰণা কৰা হয়।

কিন্তু সকাহটো হ’ল শেষত দেখা গ’ল যে সাপটোৱে কাৰো ক্ষতি কৰা নাছিল। যদিও বহুত মানুহ তেওঁৰ চাৰিওফালে ঘূৰি ফুৰিছিল, তথাপিও তেওঁ অতি শান্তভাৱে ঘূৰি ফুৰিছিল। ‘কোব্ৰা হাণ্টাৰ’ নামৰ এটা ইউটিউব চেনেলৰ পৰা আপলোড কৰা হৈছে ভিডিঅ’টো। বৰ্তমান এই ভিডিঅ’টো ইমানেই জনপ্ৰিয় যে ইতিমধ্যে ৪ লাখৰো অধিক লোকে ভিডিঅ’টো চাইছে।

Leave a Comment