ঘৰতে টাবত বেঙেনা খেতি কৰক, ১২ মাহ উৎপাদন হ’ব, বিশেষ পদ্ধতি শিকিব

বেঙেনা শীতকালৰ শাক-পাচলিবোৰৰ ভিতৰত অন্যতম। ভাজি বা পোৰা বেঙেনাৰ পিটিকা সকলোৰ প্ৰিয়। শীতকালত বেঙেনা সহজে বজাৰত পোৱা যায়। কিন্তু প্ৰাকৃতিক উপায়েৰে লাভ কৰা শাক-পাচলিৰ পুষ্টিৰ মূল্য ৰাসায়নিক পদ্ধতিৰে প্ৰস্তুত কৰা শাক-পাচলিৰ তুলনাত বহু বেছি। ঘৰতে সৰু ঠাইত বা টাবত এই শাক-পাচলিৰ খেতি কৰিব পাৰি। পুষ্টিবিদসকলৰ মতে বেঙেনাত প্ৰচুৰ পৰিমাণে প্ৰ’টিন, ভিটামিন, মিনাৰেল থাকে। বেঙেনাত থকা আঁহৰ পৰিমাণ বেছি হোৱাৰ বাবে কোষ্ঠকাঠিন্যৰ সমস্যা দূৰ হয়।

তদুপৰি বেঙেনা তেজৰ মাত্ৰা আৰু ৰক্ত সঞ্চালন বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। হাড় আৰু দাঁতৰ গঠন বৃদ্ধি কৰা, মুখৰ বেয়া সোৱাদ আঁতৰোৱা, ডায়েবেটিছ প্ৰতিৰোধ কৰা বা শৰীৰৰ কৰ্কট ৰোগ প্ৰতিৰোধ কৰাত বেঙেনাই ফলপ্ৰসূ ভূমিকা পালন কৰে। কিন্তু এই উপকাৰী শাকৰ কিছু পাৰ্শ্বক্ৰিয়া আছে। বেঙেনাই উচ্চ ৰক্তচাপ হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে। গতিকে যিসকলৰ ৰক্তচাপ কম বা নিয়মিতভাৱে উচ্চ ৰক্তচাপ কমোৱাৰ বাবে ঔষধ সেৱন কৰে তেওঁলোকে বেঙেনা খাব নালাগে।

ঘৰতে টাবত সহজে এই শাক-পাচলিৰ খেতি কৰিব পাৰি। সঠিকভাৱে খেতি কৰিলে ঘৰুৱা ব্যৱস্থাতো ভাল উৎপাদন হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে। এটা টাবত বেঙেনা গজাবলৈ ১০ৰ পৰা ১২ ইঞ্চিৰ টাব এটাৰ প্ৰয়োজন হয়। টাবত বেঙেনা খেতি কৰিবলৈ উপযুক্ত মাটিৰ প্ৰয়োজন হয়। লোমি মাটি খেতিৰ বাবে আদৰ্শ। ২ ভাগ লোম মাটিত ১ ভাগ গৰুৰ বা গোবৰৰ গোবৰ আৰু ১ ভাগ জৈৱিক গোবৰ মিহলাই ল’ব লাগে।

এই সকলোবোৰ সাৰ মাটিৰ লগত ভালদৰে মিহলাই টাবত দিব লাগে। ভাল নাৰ্চাৰীৰ পৰা বেঙেনাৰ পুলি আনি প্ৰস্তুত কৰা মাটিত ৰোপণ কৰিব লাগে। গছজোপাক নিয়মিতভাৱে পানী দিব লাগে। উদ্ভিদৰ বৃদ্ধিৰ বাবে পৰ্যাপ্ত সূৰ্যৰ পোহৰৰ প্ৰয়োজন হয়। কিন্তু ইয়াক পানীৰো প্ৰয়োজন। গতিকে গছজোপা ৰ’দত এৰি দিলেও মাটি শুকান হ’লেহে পানী দিব লাগে। সৰে উদ্ভিদৰ বৃদ্ধিত সহায় কৰে।

বজাৰত পোৱা জৈৱিক সাৰ বা প্ৰাকৃতিক সাৰ উদ্ভিদৰ বাবে উপকাৰী। ১ চামুচ ইউৰিয়া, ১ চামুচ ফছফেট, ১ চামুচ পটাছ আৰু আধা চামুচ মেগনেছিয়াম ছালফেট একেলগে মিহলাই সাৰ প্ৰস্তুত কৰিব লাগে। ৰোপণ কৰাৰ ১ সপ্তাহৰ পিছত এই সাৰৰ মিশ্ৰণ ২০ দিনৰ মূৰে মূৰে ডেৰ ২ চামুচত প্ৰয়োগ কৰিব লাগে।


আৰু পঢ়ক
>> ঘৰতে টাবত বেঙেনা খেতি কৰক, ১২ মাহ উৎপাদন হ’ব, বিশেষ পদ্ধতি শিকিব
>> চাদৰ ওপৰত আঙুৰ খেতি কৰক,পদ্ধতি শিকিব


গছজোপাক মকৰা আক্ৰমণৰ পৰা ৰক্ষা কৰিবলৈ প্ৰয়োজনীয় সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে। টিপ আৰু ফল বৰা বেঙেনা গছৰ বাবে অতি ক্ষতিকাৰক। এই ৰোগ আৰু পোক-পৰুৱাৰ আক্ৰমণৰ পৰা গছজোপাক ৰক্ষা কৰিবলৈ হ’লে গছবোৰত উচ্চমানৰ কীটনাশক আৰু ভেঁকুৰনাশক ঔষধ স্প্ৰে’ কৰিব লাগিব। এনেদৰে সঠিকভাৱে খেতি কৰিলে বেঙেনা গছজোপা প্ৰায় ২ বছৰলৈ উৎপাদন কৰিব।

1 thought on “ঘৰতে টাবত বেঙেনা খেতি কৰক, ১২ মাহ উৎপাদন হ’ব, বিশেষ পদ্ধতি শিকিব”

Leave a Comment