মেচিন অবিহনে ৰ’দত শুকুৱাই নিখুঁত ফুচকা বনোৱাৰ উপায় !

How to make the perfect fudge by drying it in the sun without a machine) বহুতৰে বাবে বিভিন্ন ধৰণৰ খাদ্য খোৱাটো এক প্ৰকাৰৰ নিচা। বহুতে ৰান্ধি ভাল পায়। কিন্তু কিছুমান খাদ্য আছে যিবোৰ অতি সোৱাদযুক্ত। সৰুৰ পৰা বৃদ্ধ বয়সলৈকে মানুহে খাদ্য খাই ভাল পায়। ছ’চিয়েল মিডিয়া আৰু বিভিন্ন তথ্যচিত্ৰৰ জৰিয়তে আমি বিভিন্ন ধৰণৰ খাদ্যৰ বৈচিত্ৰ্য দেখিবলৈ পাওঁ।How to make the perfect fudge by drying it in the sun without a machineবহুতৰে বাবে বিভিন্ন ধৰণৰ খাদ্য খোৱাটো এক প্ৰকাৰৰ নিচা। বহুতে ৰান্ধি ভাল পায়। কিন্তু কিছুমান খাদ্য আছে যিবোৰ অতি সোৱাদযুক্ত। সৰুৰ পৰা বৃদ্ধ বয়সলৈকে মানুহে খাদ্য খাই ভাল পায়। ছ’চিয়েল মিডিয়া আৰু বিভিন্ন তথ্যচিত্ৰৰ জৰিয়তে আমি বিভিন্ন ধৰণৰ খাদ্যৰ বৈচিত্ৰ্য দেখিবলৈ পাওঁ।

প্ৰতিখন দেশতে বিভিন্ন ধৰণৰ খাদ্য আছে। ফলত অসংখ্য ধৰণৰ খাদ্য যিবোৰ প্ৰতিখন দেশৰ জনসাধাৰণৰ মাজত অতি জনপ্ৰিয়। কিছুমান মানুহৰ তেওঁলোকৰ জাতীয় খাদ্য হিচাপে জনা যায়। এই তথ্য আমি ছ’চিয়েল মিডিয়াৰ জৰিয়তে জানো। যিসকলে ৰন্ধা-বঢ়া কৰি আছে বা নতুনকৈ ৰন্ধা-বঢ়া শিকিছে তেওঁলোকে ছ’চিয়েল মিডিয়াৰ পৰা সহজে শিকিব পাৰিব বিভিন্ন ৰন্ধন প্ৰণালী। আজিকালি বহুতে ৰন্ধা-বঢ়াক নিজৰ প্ৰিয় চখ হিচাপে লৈছে। সকলোৱে নতুন নতুন ৰেচিপি শিকি ভাল পায়।

এই ৰেচিপিসমূহ এতিয়া ছ’চিয়েল মিডিয়াত উপলব্ধ। ইয়াত বিভিন্ন ধৰণৰ ৰন্ধন কৌশল আৰু পৰিমাণৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হৈছে। যাতে যিকোনো ব্যক্তিয়ে সহজে ৰন্ধা-বঢ়া শিকিব পাৰে। তেনে এটা সুস্বাদু খাদ্য হ’ল ফুচকা। ফুচকা সকলোৱে তৃপ্তিৰে খায়। এই খাদ্য সকলো দেশতে সুস্বাদু খাদ্য হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। এনে ফুচকা বনোৱাৰ এটা ভিডিঅ’ অলপতে ভাইৰেল হৈছিল। য’ত ফুচকা বনোৱাৰ সহজ পদ্ধতি বৰ্ণনা কৰা হৈছে।

যাতে যিকোনো ব্যক্তিয়ে সহজে বনাব পাৰে। যিহেতু ইয়াত য়ুমি খাদ্যৰ শীৰ্ষত আছে, ভিডিঅ’টোৱে বিপুল সঁহাৰি আৰু প্ৰশংসা লাভ কৰে। ভিডিঅ’টোত এগৰাকী মহিলাই ফুচকা বনোৱাৰ কৌশল প্ৰদৰ্শন কৰা দেখা গৈছে। ফুচকা বনোৱাৰ মূল উপাদান হ’ল সাবুদনা। সাবুদানা ব্লেণ্ডাৰ মেচিনত ভালদৰে পিহি ল’ব লাগে। ইয়াক চালনীৰ সহায়ত ছালনি কৰি গুড়িৰ পৰিমাণ সঠিকভাৱে ৰাখিব লাগে। এই সময়লৈকে কিছু পৰিমাণে চেমোলিনা, এৰোৰুট, ফুচকাৰ গুড়ি দিব লাগে।

মন কৰিব যে ফোহাৰ গুড়ি নিদিলে ফোহাটো ভালদৰে ফুলি নাযায়। আকৌ এয়াৰৰুটৰ পৰিমাণ বেছি হ’লে ই ভালদৰে ফুলিব নোৱাৰিব। গতিকে উপাদানসমূহ সঠিক পৰিমাণত দিব লাগে। ইয়াৰ পিছত সামান্য পৰিমাণৰ খাদ্যৰ ৰং দিব পাৰি, কিন্তু নহ’লে কোনো সমস্যা নহয়। ইয়াৰ পিছত উপাদানখিনি মিহলাই অলপ অলপকৈ গৰম পানী দিব। উপাদানবোৰ ভালদৰে মিহলাই লওক।

মিহলি কৰাৰ পিছত ৩০ মিনিটৰ বাবে ৰাখিব লাগে। এৰি দিয়াৰ পিছত গুড়ি কৰা অংশটোৰ পৰা সৰু সৰু টুকুৰাবোৰ কাটি ১০ মিনিট মান গুড়ি কৰি ল’ব যাতে কোমল হৈ পৰে। ইয়াৰ পিছত আন এটা কাটি লোৱা অংশ বালিৰে এটাৰ ওপৰত ৰাখিব লাগে।

ইয়াৰ পিছত কাটাৰৰ সহায়ত ফোহাটো কাটিব লাগে। যদি কাটিব পৰা নাই, তেন্তে এটা সৰু বটল কাটি পাফটো কাটিব পাৰি। ইয়াৰ পিছত ৰ’দত শুকুৱাই ভাজিব লাগে। ভাজিব পৰাকৈ যথেষ্ট তেল দি ভাজিব। আকৌ শুকানকৈ ভাজিব পাৰি।

Leave a Comment