কম খৰচত চুলি স্ট্রেট কৰাৰ ঘৰুৱা উপায়

বহুত মানুহৰ মনত এটা চিকচিকিয়া আৰু ধুনীয়া স্ট্রেট চুলিৰ থকাৰ ইচ্ছা থাকে। কোঁচা বা ঢৌৱা চুলিখিনিত অতি কম সংখ্যক মহিলাই সন্তুষ্ট হয়। গতিকে চুলি স্ট্রেট কৰা পাৰ্লাৰবোৰত মহিলাৰ ভিৰ। সেইটোও নিৰাপদ নহয়। যদি পাৰ্লাৰটো বৰ বিখ্যাত নহয় তেন্তে সস্তীয়া ৰাসায়নিক পদাৰ্থৰে কাম কৰি যাব পাৰে। যিয়ে আপোনাৰ চুলিত প্ৰভাৱ পেলায়। চুলি (Hair) ৰুক্ষ হয়, সৰি পৰে, ভাঙি যায়, চুলিৰ অন্যান্য সমস্যাৰ সৃষ্টি হয়।

কম খৰচত চুলি স্ট্রেট কৰাৰ ঘৰুৱা উপায়, ইচ্ছা কৰিলে ঘৰতে অতি সহজে আৰু অতি কম মূল্যত চুলিবোৰ চিকচিকিয়া আৰু পোনে পোনে বনাব পাৰে। আৰু ইয়াৰ কোনো পাৰ্শ্বক্ৰিয়াও নাই। সেই বাবে আজিয়েই জানি লওক –

আপুনি কি প্ৰয়োজন হ’ব !

  • ২ চামুচ কৰ্ণফ্লাৱাৰ,
  • ২ চামুচ নেমুৰ ৰস,
  • ১০০ মিলিলিটাৰ পানী,
  • ৬ চামুচ এলোভেৰা জেল,
  • ২ কাপ কুটি লোৱা নাৰিকল,
  • ২ চামুচ কেষ্টাৰ অইল।

চুলিৰ পেক প্ৰস্তুত আৰু ব্যৱহাৰ !

২ কাপ কুটি লোৱা নাৰিকল, ১০০ মিলিলিটাৰ পানী আৰু ৬ চামুচ এলোভেৰা জেলৰ লগত ভালদৰে মিহলাই লওক। এটা ডাঠ পেষ্ট বনাই মিশ্ৰণটো পাতল কাপোৰ এখনত বান্ধি এটা পাত্ৰত ৰাখি চেপি ধৰিব লাগে। এলোভেৰা জেলৰ সৈতে মিহলাই নাৰিকলৰ গাখীৰ পাব। আন এটা বাটিত ২ চামুচ নেমুৰ ৰস, ২ চামুচ কৰ্ণফ্লাৱাৰ আৰু ১ চামুচ কেষ্টাৰ অইল ভালদৰে মিহলাই ল’ব।

এতিয়া নাৰিকলৰ পানী আৰু কৰ্ণফ্লাৱাৰ মিশ্ৰণ, নেমুৰ ৰস আৰু কেষ্টাৰ অইলৰ মিশ্ৰণটো ননষ্টিক পাত্ৰত কম জুইত ঢালি ভালদৰে লৰাই দিব। মিশ্ৰণটো ঘন হ’লে জুইৰ পৰা আঁতৰাই কমেও আধা ঘণ্টা ঠাণ্ডা হ’বলৈ দিব।

এতিয়া গোটেই চুলিৰ মূৰটো কেইবাটাও ভাগত ভাগ কৰি চুলিৰ গুৰিৰ পৰা মূৰলৈকে মিশ্ৰণটো ভালদৰে লগাব লাগে। ডেৰ ঘণ্টা এনেকৈ থৈ দিব। কাৰণ মিশ্ৰণটো যিমানেই বেছি সময় ৰাখিব পাৰিব সিমানেই ভাল ফলাফল পাব।

নিয়মীয়া শ্বেম্পুৰে ডেৰ ঘণ্টা ধৰি চুলি ধুব লাগে। চুলিখিনি প্ৰাকৃতিকভাৱে শুকুৱাই লওক আৰু সম্ভৱ হ’লে ড্ৰাইয়াৰত নহয়, কম্বল কৰক। আপুনি দেখিব যে আপোনাৰ চুলিবোৰ অতি পোন আৰু চিকচিকিয়া। উন্নত ফলাফলৰ বাবে সপ্তাহত এবাৰ হ’লেও এই হেয়াৰ পেক ব্যৱহাৰ কৰক।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ গ্রহণ কৰক ।

1 thought on “কম খৰচত চুলি স্ট্রেট কৰাৰ ঘৰুৱা উপায়”

Leave a Comment