২ টকীয়া নোট ঘৰত থাকিলে ৫ লাখ টকা পাব পাৰে !

WhatsApp Follow

যিটো চিন্তা কৰিব পাৰি, কিন্তু ক’ব নোৱাৰি। সকলো কথা চিন্তা কৰাৰ পিছত যদি ভাগ্য আপোনাৰ লগত থাকে তেন্তে মনৰ অনুসাৰে কাম কৰা উচিত। যিদৰে ভাগ্যৰ বলত মানুহ বিপদত পৰিব পাৰে, তেনেদৰে ভাগ্যৰ বলত মানুহেও মূৰ ঘূৰাব পাৰে। গতিকে ক’ব পাৰি যে ভাগ্যই যিকোনো সময়তে নতুন খেল খেলিব পাৰে। হয়, এইটো অবিশ্বাস্যভাৱে সঁচা। বহুতে যেতিয়াই সুযোগ পায় তেতিয়াই পুৰণি নোট আৰু মুদ্ৰা সংগ্ৰহ কৰি ভাল পায় এনে কিছুমান পুৰণি নোট আছে যিবোৰে আপোনাক কোটিপতি কৰি তুলিব পাৰে।

অৱশ্যে আপোনাৰ হাতত কালিৰ গোলাপী দুটকীয়া নোটবোৰ থাকিব লাগিব, যিয়ে আপোনাৰ ভাগ্য সলনি কৰিব পাৰে। নোটখনত ৭৮৬ নম্বৰৰ লগতে ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ প্ৰাক্তন গৱৰ্ণৰ মনমোহন সিঙৰ স্বাক্ষৰও থাকিব লাগিব। তেতিয়াহে সেই নোটৰ সলনি ৫ লাখ টকা পাব। আৰু যদি নম্বৰটো ৭৮৬ হয়, তেন্তে নোটখন বিক্ৰী কৰি প্ৰায় ১৫ হাজাৰ টকা পাব পাৰি।

কেনেকৈ বিক্ৰী কৰিব ?

পুৰণি নোট বা মুদ্ৰা ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ বাবে কেইবাটাও অনলাইন ৱেবছাইট আছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে ebay.com, quikr.com, coinbazzar.com ইত্যাদি। এই মুদ্ৰাটো বিক্ৰী কৰিবলৈ আপুনি প্ৰথমে কি কৰিব লাগিব !

১) প্ৰথমে ওপৰত উল্লেখ কৰা যিকোনো ৱেবচাইটত গৈ বিক্ৰেতা হিচাপে পঞ্জীয়ন কৰক।

২) তাৰ পিছত আপুনি বিক্ৰী কৰিব বিচৰা নোট বা মুদ্ৰাৰ স্পষ্ট ছবি এখন লৈ ৱেবছাইটত আপলোড কৰক।

৩) ইয়াৰ পিছত যদি আগ্ৰহী লোকে আপোনাৰ বিজ্ঞাপন চোৱাৰ পিছত আপোনাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰে তেন্তে তেওঁলোকৰ সৈতে আলোচনাৰ জৰিয়তে চুক্তি চূড়ান্ত কৰিব পাৰিব।

1. ২ টকাClick Now
2. ২ পইচাClick Now
3. ৩ পইচাClick Now
4. ৫ পইচাClick Now
5. ১০ পইচাClick Now

মন কৰিবলগীয়া যে কিছুদিন আগতে মাত্ৰ এটা পাঁচ টকাই ১০ লাখ টকীয়াৰ সৈতে মিল খাইছিল ! হয়, এইটো অবিশ্বাস্যভাৱে সঁচা। মাত্ৰ পাঁচ টকীয়া বিশেষ মুদ্ৰা এজন ব্যক্তিয়ে ১০ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল। কিন্তু ইয়াৰ বিশেষত্ব হিচাপে এই মুদ্ৰাৰ পিছফালে বৈষ্ণৱ দেৱীৰ মূৰ্তি থাকিব লাগে। ত্ৰিশূল, গদা, আউসি আদি অস্ত্ৰ ধাৰণ কৰা দেৱী। হিন্দু পৰম্পৰা অনুসৰি যিটো মুদ্ৰাত বৈষ্ণৱ দেৱীৰ প্ৰতিমূৰ্তি থাকে, সেই মুদ্ৰাটোৱেই হ’ব ভাগ্যৰ মুদ্ৰা।

1 thought on “২ টকীয়া নোট ঘৰত থাকিলে ৫ লাখ টকা পাব পাৰে !”

Leave a Comment