আপোনাৰ যদি ৫ টকীয়া এই ৩ খন নোট থাকে তেন্তে পাব ১৮ লাখ টকা

WhatsApp Follow

If you have these 3 Rs 5 notes, you will get Rs 18 lakh: বিশ্বৰ বজাৰত পুৰণি নোট খুব বেছি দামত বিক্ৰী হয়। ঘৰতে কোটিপতি বা কোটিপতি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ অজ্ঞাতে টকা বা মুদ্ৰা থাকিব পাৰে, যিয়ে আপোনাৰ জীৱন সলনি কৰিব পাৰে। তথাপিও কৰ’ণাৰ পিছৰে পৰা বহুতেই দৰিদ্ৰতাত জীৱন কটাবলগীয়া হৈছে। এই পুৰণি নোট বিক্ৰী কৰাটো তেওঁলোকৰ বাবে এক সোণালী সুযোগ।

যদি আপোনাৰ ঘৰত পুৰণি বৃটিছ নোট আছে, তেন্তে সেইবোৰ পেলাই দিয়াৰ কথা কেতিয়াও নাভাবিব। সেই সকলোবোৰ পুৰণি টোকাই নিমিষতে আপোনাৰ জীৱনটো সলনি কৰিব পাৰে। পুৰণি নোট বিক্ৰী কৰি কেনেকৈ লাখ লাখ টকা পাব পাৰি জানিবলৈ এই সম্পূৰ্ণ প্ৰতিবেদন পঢ়ক।

আপোনালোকক জনাওঁ যে শেহতীয়াকৈ এটা খবৰ ওলাইছে যে ৫ টকীয়া বিশেষ নোট বিক্ৰী কৰি আপুনি ৰাতিটোৰ ভিতৰতে ধনী হ’ব পাৰে। ট্ৰেক্টৰৰ ছবি থকা ১৯৭০ বা ১৯৮০ চনৰ ৫ টকীয়া নোট যদি আপোনাৰ হাতত আছে তেন্তে আপোনাৰ বহুত ভাগ্য ভাল। সেই নোটখন বিক্ৰী কৰি আপুনি ৩ লাখ টকা পৰ্যন্ত উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব। যদি আপোনাৰ এনেকুৱা কিছুমান টোকা থাকে তেন্তে আপুনি ৰাতিটোৰ ভিতৰতে কোটিপতি হ’ব পাৰে। তাৰোপৰি যদি ৩ খন এনে নোটৰ ছিৰিয়েল নম্বৰ ৭৮৬ থাকে তেন্তে এই নোট বিক্ৰী কৰি ১৮ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব।

এনেকৈ নোট বিক্ৰী কৰক

১ টকাৰ নোটক্লিক কৰক
২ টকাৰ নোটক্লিক কৰক
৩ টকাৰ নোটক্লিক কৰক
৪ টকাৰ নোটক্লিক কৰক
৫ টকাৰ নোটক্লিক কৰক

কিন্তু এই সকলোবোৰ পুৰণি মুদ্ৰা ক’ত বিক্ৰী কৰিব? এই সকলোবোৰ পূৰণ কৰি আপুনি Indiamart.com, CoinBazzar বা OLX আদি ৱেবছাইটত একাউণ্ট খুলি বিক্ৰী কৰিব পাৰে। কিন্তু এই নোটখন কেনেকৈ বিক্ৰী কৰিব? এই পুৰণি নোট বিক্ৰীৰ প্ৰক্ৰিয়াটো অতি সহজ। তলত দিয়া পদক্ষেপসমূহ অনুসৰণ কৰি আপুনি সহজে পুৰণি নোট বিক্ৰী কৰিব পাৰিব।

১) প্ৰথমে আপুনি যিকোনো নোট বিক্ৰী কৰা পৰ্টেললৈ যায়

২) তাত নিজকে বিক্ৰেতা হিচাপে পঞ্জীয়ন কৰক

৩) মোবাইল নম্বৰ ৰেজিষ্টাৰ কৰি তাতেই ই-মেইল কৰক

৪) আপোনাৰ টোকা ছবিখন তাত আপলোড কৰক

৫) এতিয়া আপোনাৰ বিজ্ঞাপনটো প্ৰদৰ্শিত হ’ব। এতিয়া যিকোনো ব্যক্তিয়ে আপোনাৰ নোট কিনিব বিচাৰিলে যোগাযোগ কৰিব।

1 thought on “আপোনাৰ যদি ৫ টকীয়া এই ৩ খন নোট থাকে তেন্তে পাব ১৮ লাখ টকা”

Leave a Comment