পুৰণা ৫ টকাৰ নোট বিক্ৰী কৰি কোটিপতি হওঁক, জানো কেনেকৈ –

Join Telegram

যদি আপুনি ঘৰৰ পৰাই অতিৰিক্ত ধন উপাৰ্জন কৰিব বিচাৰে তেন্তে এই খবৰটো কেৱল আপোনাৰ বাবে । আমি আপোনালোকৰ বাবে লৈ আহিছো এক আচৰিত সুযোগ যাৰ জৰিয়তে আপুনি কোনো অতিৰিক্ত বিনিয়োগ নকৰাকৈ ঘৰৰ পৰাই লাখ টকা পৰ্যন্ত উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । যদি আপোনাৰ হাতত এখন পুৰণি পাঁচটকীয়া নোট আছে তেন্তে এই এখন নোটৰ পৰা আপুনি হাজাৰ হাজাৰ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । ৫ টকাৰ পুৰণি নোট এখন বিক্ৰী কৰি ৩৫ হাজাৰৰ পৰা ২ লাখ টকাৰ ভিতৰত উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । কিন্তু এইটো মনত ৰাখিব, কোটিপতি হ’বলৈ হ’লে এটা অতি অনন্য পুৰণি পাঁচটকীয়া নোট লাগে । লগতে এই প্ৰক্ৰিয়াটোৰ এটা নিৰ্দিষ্ট পদ্ধতি আছে । এই পদ্ধতি কি আৰু ঘৰতে ৫ টকাৰ নোট বিক্ৰী কৰি কেনেকৈ উপাৰ্জন কৰিব পাৰি জানো আহক –

আজি আমি পাঁচ টকাৰ এখন নোটৰ কথা কৈছোঁ যিখন বিক্ৰী কৰি সহজে হাজাৰ হাজাৰ টকা পৰ্যন্ত উপাৰ্জন কৰিব পাৰি । এই টকাটোৰ বিশেষত্ব হ’ল ইয়াত ক’ৰবাত ৭৮৬ সংখ্যাটো লিখা থাকিব লাগিব । লগতে এই টকাটো সেউজীয়া ৰঙৰ হ’ব লাগে আৰু তাত ট্ৰেক্টৰৰ ছবি থাকিব লাগে । যদি আপোনাৰ হাতত এনে নোট আছে তেন্তে এই নোটৰ বিনিময়ত আপুনি প্ৰায় দুলাখ টকা পাব পাৰে । ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেংকে জাৰি কৰা এই নোটত “Extremely Rare Notes” হিচাপে চিহ্নিত কৰা হৈছে । এনেকুৱা এটা টোকা থাকিলে নিজকে ভাগ্যৱান বুলি গণ্য কৰক ।

আজিকালি এনেকুৱা ৱেবচাইট আছে য’ত এনে পুৰণি নোট আৰু মুদ্ৰা ব্যাপকভাৱে কিনা-বেচা কৰিব পাৰি । এনে কিছুমান ৱেবচাইট হ’ল কইন বাজাৰ আৰু কুইকাৰ । এই সকলোবোৰ ৱেবচাইটত এই নোটবোৰ বিক্ৰী কৰিলে লাখ লাখ টকা পৰ্যন্ত উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । যদি আপোনাৰ হাতত এনে চৰ্ত পূৰণ কৰা কিছুমান নোট আছে তেন্তে সেই মুদ্ৰা আৰু নোট বিক্ৰী কৰি আপুনি বহুত ভাল টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে ।

কিন্তু আপোনাক কওঁ, এই বিশেষ টকাটো বিচাৰি পোৱাটো অত্যন্ত কঠিন । কিন্তু যদি আপোনাৰ হাতত এই নোট আছে তেন্তে আপুনি এই মূল্যৱান নোটটো coin bazaar website ত বিক্ৰী কৰিব পাৰে । তাত আপুনি এই পুৰণি নোটবোৰৰ বিনিময়ত একাধিক টকা পাব । প্ৰথমে নিজ নিজ ৱেবচাইটলৈ গৈ নিজকে বিক্ৰেতা হিচাপে পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব । তাৰ পিছত নিৰ্দিষ্ট পদ্ধতি অনুসৰণ কৰি আপোনাৰ সকলো নথি-পত্ৰ অনলাইনত জমা দিব লাগিব । তাৰ পিছত আপোনাৰ টোকাটোৰ এখন ফটো তুলি অনলাইনত আপলোড কৰক । তাৰ পিছত তাৰ পৰা আগ্ৰহী পক্ষই নিজে আপোনাৰ লগত যোগাযোগ কৰিব আৰু আপুনি নিজৰ মতে এই নোটৰ বাবে এটা ৰেট নিৰ্ধাৰণ কৰিব পাৰিব । যদি সকলো ঠিকে থাকে তেন্তে এই নোটবোৰ বিক্ৰী কৰি সহজেই দুই লাখ টকা পৰ্যন্ত উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব ।

Leave a Comment