বিয়াৰ আগতে ছোৱালীয়ে এইবোৰ কথা জনাটো জৰুৰী

Join Telegram

( It is important for girls to know these things before marriage ) বিবাহ হৈছে এটা পাৰিবাৰিক বন্ধন । বিবাহৰ জৰিয়তে দুটা পৰিয়াল একত্ৰিত হয় । দুখন হৃদয় এক হয় । সুখ, দুখ, বিপদত সদায় ইজনে সিজনৰ কাষত থাকিবলৈ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ক । বিয়াৰ আগেতে ইজনে সিজনক ভালদৰে চিনি পোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয় যাতে জীৱনৰ পথ সুন্দৰ আৰু সুখী হয় ।
এনে অৱস্থাত এগৰাকী মহিলাই পৰিয়াল এৰি নতুন পৰিয়াল এটাক দায়িক্ত ল’ব লগা হয় । গতিকে সেই পৰিয়ালটোৰ বিষয়ে কিছু কথা আগতীয়াকৈ জনাটো জৰুৰী ।

যাতে সেই পৰিয়ালটোৰ লগত খাপ খুৱাই লোৱাটো তেওঁৰ বাবে সুবিধাজনক হয় । বিয়া কৰাব লগা মানুহজনৰ বিষয়ে বহু কথা জনাটো জৰুৰী । কাৰণ বিবাহ এটা বন্ধন আৰু আজীৱন হিচাপ । এনে অৱস্থাত অলপ ভুল কৰিলে আজীৱন কান্দোনত পৰিণত হ’ব পাৰে । গতিকে বিয়াৰ আগতে এগৰাকী নাৰীয়ে কিছুমান বিষয় মুকলিকৈ আলোচনা কৰিব লাগে । কিন্তু বিয়াৰ আগতে মহিলাসকলে কি কি কথা জানিবলগীয়া আছে জানো আহক –

মান সমূহ
দৰাজনে কেৱল পানী খোৱা মূল্যবোধ লৈ টকাৰ পিছত দৌৰিবনে ? স্বামীজন সৎ নে নহয়, মূল্যবোধৰ আচৰণ কৰে নে নকৰে জানি লওক ।

দৰাৰ চৰিত্ৰ
যিহেতু বিবাহ হৈছে জীৱনৰ হিচাপ, গতিকে দৰাৰ চৰিত্ৰৰ বিষয়ে জানিব লাগিব । দৰাৰ কথা নাজানিলে বিপদত পৰিব পাৰে ।

অভিভাৱক আৰু পৰিয়ালৰ আন সদস্যসকল
যি পৰিয়ালত আপুনি গোটেই জীৱন থাকিব লাগিব । সেই পৰিয়ালৰ পিতৃ-মাতৃৰ পৰা আৰম্ভ কৰি দৰাৰ ভাই-ভনীৰ বিষয়ে জানিব লাগিব । কাৰণ জীৱনৰ আৰম্ভণিতে আপুনি বহুতো সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে ।

পৰিয়ালটো কৰ্তৃত্বশীল নেকি ?
প্ৰতিটো পৰিয়ালতে এজন ব্যক্তিৰ বিকাশ বেলেগ বেলেগ । সেয়ে নতুন পৰিয়ালটোৰ লগত খাপ খুৱাই লোৱাত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে । গতিকে তেওঁলোকৰ পৰিয়ালে অত্যধিক কৰ্তৃত্ব প্ৰয়োগ কৰে নে নকৰে জানি লওক ।

সম্বন্ধীয়
নতুন পৰিয়ালত সকলোৰে লগত খাপ খুৱাব পাৰিব । ই অতি স্বাভাৱিক। দৰাৰ বহু আত্মীয় থাকিব পাৰে যিয়ে আপোনাক অশান্তি দিব পাৰে, বিভিন্ন কথা শুনিব পাৰে । সেই আত্মীয়ৰ পৰা দূৰত্ব বজাই ৰখাই ভাল ।

নিজক সলনি নকৰিব
কাৰোবাৰ পৰিয়ালৰ মাজত সোমাই নিজকে বিসৰ্জন নকৰিব । নিজৰ সত্তাক জীয়াই ৰাখক । যদি বিয়াৰ আগতে আপোনাক সলনি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে তেন্তে তাৰ পৰা আঁতৰি যাওক ।

Leave a Comment