মঙলবাৰে এই কামবোৰ কৰাটো অশুভ! ৰুষ্ট হয় বজৰংগবলী !

যিকোনো দেৱতাক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ জ্যোতিষশাস্ত্ৰত কিছুমান প্ৰতিকাৰৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে। কোৱা হয় যে পূজা-অৰ্চনাৰ লগতে কিছু ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিলেও দেৱতাসকলক অতি সোনকালে সন্তুষ্ট কৰিব পাৰি। মঙলবাৰেও হনুমান জীৰ কৃপা বজাই ৰাখিবলৈ কিছু কাম নকৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হয়। মঙলবাৰে কোনবোৰ কথা পৰিহাৰ কৰিব লাগে জানো আহক।

বহু সময়ত হনুমান জীক বহুদিন পূজা কৰিও সেই ব্যক্তিজনে পূজাৰ ফল নাপায়। ইয়াৰ কাৰণ পূজা ভালদৰে নকৰা নহয়, আপুনি অজানিতে কৰা কিছুমান ভুলহে।

১) মঙলবাৰে শৃংগাৰৰ সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাটো অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে কৰিলে ব্যক্তিজনৰ বিবাহিত জীৱনত সমস্যাৰ সৃষ্টি হয়। একে সময়তে সোমবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে শৃংগাৰৰ সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়ে যেতিয়াই আপুনি শৃংগাৰৰ সামগ্ৰী কিনিবলৈ ওলাই যায়, তেতিয়া নিশ্চয় দিনটোৰ কথা মনত ৰাখিব।

২) জ্যোতিষৰ মতে মঙলবাৰে পূজা-যজ্ঞৰ সামগ্ৰী কিনিব নালাগে। এনে কৰি এজন ব্যক্তিয়ে বহু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়।

৩) মঙলবাৰে গাখীৰেৰে তৈয়াৰী যিকোনো ধৰণৰ মিঠাই কিনাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। বৰফী, কালাকান্দ, ৰাবৰি আদি কিনিব নালাগে। এই দিনটোত গাখীৰেৰে তৈয়াৰী বস্তুও দান কৰিব নালাগে বুলি কোৱা হয়। আজিৰ দিনটোতে হনুমান জীক বেচনৰ বৰফী আৰু বুন্দিয়াৰ লাড়ুৰ প্ৰসাদ আগবঢ়াওক।

৩) জ্যোতিষীসকলে কয় যে মঙলবাৰে লোহাৰ সামগ্ৰী কিনিব নালাগে। এই দিনটোত কটাৰী, নখ কটা যন্ত্ৰ, কেঁচি আৰু বাহন আদি পৰিহাৰ কৰিব লাগে। এনে বস্তু কিনিলে মানুহ বিপদত পৰে।

৪) এই দিনটোত নতুন কাপোৰ পিন্ধাটোও পৰিহাৰ কৰিব লাগে। কেইদিনমান আগত কাপোৰ কিনিলেও মঙলবাৰে কিন্তু নতুন কাপোৰ পিন্ধা আৰম্ভ কৰিব নালাগে। যদি আপুনি নতুন কাপোৰ পিন্ধিব বিচাৰে তেন্তে ইয়াৰ বাবে সৰ্বোত্তম দিন বৃহস্পতিবাৰ।


আৰু পঢ়ক
>> কেৱল সোণেই নহয়, ধনতেৰাছত কিনিব লাগে ঝাড়ু ! সেইদিনা কিয় ঝাড়ু কিনাৰ পৰামৰ্শ দিয়া হয় ?
>> মঙলবাৰে কৰক এই ৫টা বিশেষ কাম, ৰামভক্ত হনুমানৰ কৃপাত সকলো সমস্যা নিশ্চয় শেষ হ’ব


৫) মঙলবাৰে ক’লা ৰঙৰ কাপোৰ পৰিধান কৰাটো পৰিহাৰ কৰিব লাগে। এই দিনটোত ক’লা ৰঙৰ কাপোৰ কিনাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। জ্যোতিষৰ মতে এই দিনটোত ৰঙা ৰঙৰ কাপোৰ পৰিধান কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ ফলত মংগল দোষ কমি যায়। ইয়াৰ উপৰিও হালধীয়া ৰঙৰ কাপোৰো পিন্ধিব পাৰি।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment