কেৱল সোণেই নহয়, ধনতেৰাছত কিনিব লাগে ঝাড়ু ! সেইদিনা কিয় ঝাড়ু কিনাৰ পৰামৰ্শ দিয়া হয় ?

দীপাৱলীৰ দিনা, পোহৰ, দেৱী লক্ষ্মী আৰু গণেশৰ উৎসৱৰ পূজা কৰা হয়। প্ৰতি বছৰে, এই পূজাত নতুন মূৰ্তি স্থাপন কৰা হয়। ধনতেৰাছক দেৱী লক্ষ্মী আৰু গণেশৰ মূৰ্তি ক্ৰয় কৰাৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ তিথি বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিনটোত, দেৱী লক্ষ্মী আৰু গণেশৰ আগমনে ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি বৃদ্ধি কৰে।

যদি আপুনি আপোনাৰ জীৱনত কেতিয়াও ধন হেৰুৱাব নিবিচাৰে, আৰু সম্পদ বৃদ্ধি হ’ব, তেনেহ’লে নিশ্চিতভাৱে ধনতেৰাছৰ দিনা থিয় হ’ব আৰু টকা ক্ৰয় কৰিব। এই দিনটোত থিয় হৈ থকা টকা ক্ৰয় কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই সম্পদ মা লক্ষ্মী আৰু কুবেৰক উৎসৰ্গা কৰিব লাগিব। তেতিয়া জীৱনত ধনৰ সৈতে কোনো সমস্যা নহ’ব।

ধনতেৰাছৰ দিনা পিতলৰ পাত্ৰ ক্ৰয় কৰাটো স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত শুভ আৰু লাভজনক বুলি গণ্য কৰা হয়। পিতলক ভগৱান ধন্বন্তৰীৰ ধাতু বুলি গণ্য কৰা হয়। পিতলত বহু প্ৰকাৰৰ ঔষধি গুণ পোৱা যায়। ফলস্বৰূপে, পিতলৰ পাত্ৰত খালে শৰীৰটো ভাল হয়।

ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি, ধনতেৰাছৰ দিনা ঝাড়ু কিনাটো অত্যন্ত শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। কোৱা হয় যে আজিৰ দিনটোত, ক্ৰয় কৰা ঝাড়ুটোৱে প্ৰথমে শস্য ভাণ্ডাৰত ঝাড়ু দিব লাগে। এনে কৰিলে আপোনাৰ ঘৰত কেতিয়াও ধনৰ সংকট নহ’ব।


আৰু পঢ়ক
>> মঙলবাৰে কৰক এই ৫টা বিশেষ কাম, ৰামভক্ত হনুমানৰ কৃপাত সকলো সমস্যা নিশ্চয় শেষ হ’ব
>> শুকুৰবাৰে এনে কৰিলে মা লক্ষ্মীৰ কৃপা আপোনাৰ ওপৰত থাকিব !


ধনতেৰাছৰ দিনা তৰকাৰী কিনাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। প্ৰাচীন কালত, শস্যবোৰ অৰ্থ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল। দীপাৱলীৰ দিনা দেৱী লক্ষ্মীৰ উপাসনাত এইবোৰ আগবঢ়োৱা হ’লে দেৱী লক্ষ্মী সন্তুষ্ট হয়।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।