পুৰুষ নে মহিলা, কোনে বেছি পৰকীয়া প্রেম কৰে ?

( Men or women, who loves more adultery ) পৰিকীয়া মানে বেছিভাগ ক্ষেত্ৰতে অভিযোগৰ আঙুলিটো মানুহজনৰ ফালে আঙুলিয়াই দিয়া হয়। পৰকীয়া প্রেম কোনে কৰে ? কিয় কৰে ? এই প্ৰশ্নবোৰৰ উত্তৰ বিচাৰি উলিওৱাটো সহজ নহয়। কিন্তু শেহতীয়াকৈ কৰা এক অধ্যয়নৰ পৰা দেখা গৈছে যে পুৰুষ নহয়, মহিলাসকলে বিচ্ছিন্নতাৰ প্ৰতি বেছি আগ্ৰহী। আৰু যৌন জীৱনত বিৰক্তিৰ বাবে নাৰীসকলে পৰকীয়া প্রেম কৰিবলৈ আৰাম্ভ কৰিছে ।

সাধাৰণতে বিশ্বাস কৰা হয় যে পুৰুষৰ সংগীয়ে যৌনতাৰ প্ৰতি আগ্ৰহ হেৰুৱাই পেলোৱাৰ বাবেই বিচ্ছিন্নতাৰ লগত জড়িত হৈ পৰে। কিন্তু বিজ্ঞানে অন্য কথা কয়। বিজ্ঞানে কয় যে মহিলাসকলে গোটেই জীৱন একেজন সংগীৰ লগত থাকিবলৈ অধিক অসুবিধা পায়। পুৰুষতকৈ যৌনতাত তেওঁলোকে বেছি ৰোমাঞ্চ আৰু বৈচিত্ৰ্য ভাল পায়।

নৃতত্ত্ববিদ আৰু আনট্ৰু, বুধবাৰৰ লেখক মাৰ্টিনে এই বিষয়ত গৱেষণা কৰিছে। তেওঁ কয়, এটা নিৰ্দিষ্ট বয়সৰ পিছত মহিলাৰ যৌন প্ৰয়োজন কমি নাযায়। কিন্তু তেওঁলোকে একে জীৱনটো ভাল নাপায়, তেওঁলোকে বৈচিত্ৰ্য বিচাৰে।


আৰু পঢ়ক
>> ৩০ বছৰ বয়সৰ পিছত ছোৱালীয়ে এই কাম কৰিব বিচাৰে !
>> বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ পোৱাৰ পিছত ছোৱালীয়ে গোপনে এই ১০টা কাম কৰে !


নেভাদা বিশ্ববিদ্যালয়ৰ এক অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে পুৰুষৰ তুলনাত মহিলাৰ যৌন ক্ষুব্ধতা কমি যায়। শেহতীয়াকৈ ‘গ্লিডেন’ নামৰ এটা নন-মেৰিটেল ডেটিং এপে এই সমীক্ষা চলাইছে। এই এপটো মূলতঃ মহিলাৰ বাবে বনোৱা হৈছে। ৩০ৰ পৰা ৬০ বছৰ বয়সৰ ভিতৰৰ চহৰীয়া, শিক্ষিত, আধুনিক, শ্ৰমিক মহিলাৰ ওপৰত কৰা এক সমীক্ষাত দেখা গৈছে যে প্ৰায় ৪৮ শতাংশ মহিলাই বিবাহৰ বাহিৰৰ সম্পৰ্কত আছে। আৰু এই মহিলাসকলৰ এটা বৃহৎ অংশও এটা সন্তানৰ মাতৃ।

2 thoughts on “পুৰুষ নে মহিলা, কোনে বেছি পৰকীয়া প্রেম কৰে ?”

Leave a Comment