প্ৰতিমাহে লাভ কৰক ৫০,০০০ৰ পৰা ১ লাখ টকা, এইদৰে আবেদন কৰক !

WhatsApp Follow

অসমৰ ৰাজহুৱা খণ্ডত নিয়োজিত লোকতকৈ ব্যক্তিগত খণ্ডৰ লগত জড়িত নাগৰিকৰ সংখ্যা বেছি। কেৱল অওসম নহয় সমগ্ৰ ভাৰতবৰ্ষতে পৰিস্থিতি প্ৰায় একেই। যদি আপুনিও যিকোনো ব্যক্তিগত খণ্ডত কাম কৰি আছে তেন্তে আপুনি SBI-ৰ এই বাম্পাৰ প্লেনৰ বিষয়ে জানিব লাগিব। SBI-ৰ Retirement Plan-ত বিনিয়োগ কৰি কোনো চৰকাৰী কাম নকৰাকৈ প্ৰতিমাহে 50,000ৰ পৰা 1 লাখ টকাৰ পেঞ্চন লাভ কৰিব পাৰিব। SBI-ৰ এই বাম্পাৰ প্লেনৰ বিষয়ে জানিবলৈ এই আর্টোটিকেলটো সম্পূর্ণ পঢ়িব লাগিব।

SBI লাইফ ৰিটায়াৰ স্মাৰ্ট প্লেন !

ষ্টেট বেংক অফ ইণ্ডিয়া (SBI)ৰ গ্ৰাহকৰ বাবে বিভিন্ন বিনিয়োগৰ পৰিকল্পনা আছে। ইয়াৰ ভিতৰত SBI লাইফ ৰিটায়াৰ স্মাৰ্ট প্লেন এটা। এই পৰিকল্পনাত আপুনি ভৱিষ্যত আৰু জীৱন বীমা কভাৰেজৰ বাবে সঞ্চয় কৰাৰ সুযোগ পাব।

যদি আপুনি কোনো চৰকাৰী চাকৰি কৰা নাই, কিন্তু অৱসৰৰ পিছতো পেঞ্চন বিচাৰে, তেন্তে ষ্টেট বেংকৰ এই পৰিকল্পনাত বিনিয়োগ কৰিব পাৰিব। যিসকল লোকে দীৰ্ঘম্যাদী বিনিয়োগৰ প্ৰতি আগ্ৰহী, অৱসৰৰ পৰিকল্পনা কৰিব বিচাৰে, বজাৰৰ ৰিস্ক ল’বলৈ ইচ্ছুক আৰু কৰ সুবিধা লাভ কৰিব বিচাৰে, তেওঁলোকেও এই বীমা পৰিকল্পনাত বিনিয়োগ কৰিব পাৰে।

ষ্টেট বেংকৰ এই বীমা পৰিকল্পনাত আপুনি এককালীন বা অবিৰতভাৱে বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ কাৰ্যকাল ১০ বছৰৰ পৰা ৬৫ বছৰলৈ। SBI লাইফ ৰিটায়াৰ স্মাৰ্ট প্লেনত বিনিয়োগ কৰিলে ৫ বছৰৰ পিছত বীমাৰ টকা ওঠাব পাৰিব। ইয়াৰ আন এটা বৈশিষ্ট্য হ’ল আপুনি বজাৰ মূল্যৰ সৈতে ৰিটাৰ্ণ পাব। ষ্টেট বেংকৰ এই বীমা পৰিকল্পনাত আপুনি মৃত্যুৰ কভাৰেজ পাব। মনোনীত ব্যক্তিক প্ৰিমিয়াম আৰু বজাৰ মূল্যৰ .৫% প্ৰদান কৰা হ’ব। অধিক বিৱৰণৰ বাবে www.sbilife.co.in যাওক।

লগতে চাওক – মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে এইবোৰ কথা মনত ৰাখক !

কেনেকৈ আবেদন কৰিব ?

আপোনাৰ ওচৰৰ ৰাজ্যিক বেংক বা শাখাত গৈ অফলাইন আবেদন কৰিব পাৰিব। লগতে SBI Life ৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত গৈ ঘৰতে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰিব। ইয়াৰ বাবে আপুনি www.sbilife.co.in লৈ গৈ অৱসৰ স্মাৰ্ট প্লেন নিৰ্বাচন কৰিব লাগিব। তাৰ পিছত অনলাইনযোগে প্ৰ-পত্ৰ পূৰণ কৰি আবেদন কৰিব পাৰিব। কিন্তু মনত ৰাখিব, আবেদন কৰাৰ আগতে ব্যক্তিগত বিত্তীয় উপদেষ্টাৰ পৰা পৰামৰ্শ লোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

Disclaimer – এই লেখাটো কেৱল তথ্য আৰু শিক্ষাৰ উদ্দেশ্যে। ই কোনো কাৰণতে বিনিয়োগৰ পৰামৰ্শ নিদিয়ে। আপোনাৰ বিনিয়োগৰ সিদ্ধান্ত আপোনাৰ নিজৰ গৱেষণা আৰু বিপদ সহনশীলতাৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি লোৱা উচিত। আপোনাৰ বিনিয়োগৰ ফলাফলৰ বাবে JibonorShongram.In কোনো কাৰণতে দায়বদ্ধ নহ’ব।

3 thoughts on “প্ৰতিমাহে লাভ কৰক ৫০,০০০ৰ পৰা ১ লাখ টকা, এইদৰে আবেদন কৰক !”

Leave a Comment