গাখীৰৰ দৰে ছাল হ’ব বগা, ৰাতি হোৱাৰ আগতে এই আচৰিত তেল লগাওক

( Skin will be milky white, apply this wonderful oil before nightfall ) ৰাতি ব্যৱহাৰ কৰিলে ছালখন গাখীৰৰ দৰে ফেয়াৰ হ’ব, এই তেল হয়তো বহুতে বিশ্বাস নকৰে বহুতে বহুত ক্ৰীম লোচন ব্যৱহাৰ কৰে । আমি বজাৰৰ পৰা বহুতো বিখ্যাত ব্ৰেণ্ডৰ ক্ৰীম কিনিছো, এই ক্ৰীম সমূহ ব্যৱহাৰ কৰাৰ পিছত ছালখন হয়তো বগা হ’ব পাৰে কিন্তু আমি নাজানো যে এই ফেয়াৰ ছালখন বেছি দিনৰ বাবে নহয়,

যদি ছালৰ ৰংটো স্থায়ীভাৱে বগা অংশলৈ ঘূৰি অহাটো বাঞ্ছনীয় । তেন্তে নিশ্চিতভাৱে সৰিয়হৰ তেল ব্যৱহাৰ কৰক । যদি আপুনি নিয়মিতভাৱে সৰিয়হৰ তেল ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে, তেন্তে আপোনাৰ শুকান ছালখন অতি সুন্দৰ হৈ পৰিব ।

যদি ছালত ক’লা দাগবোৰ বেছিকৈ বাঢ়ি যায়, তেন্তে অৱশ্যেই ৰাতি শুবলৈ যাওঁতে সমান পৰিমাণৰ নাৰিকল তেল সৰিয়হ তেলৰ লগত মিহলাই হাত ভৰিত মালিচ কৰিব, কিন্তু সৰিয়হ তেল লগাই কেতিয়াও ৰ’দত ওলাই নাযাব ।


আৰু পঢ়ক
৩টা উপায়ে আঁতৰাই পেলাওক আঁঠুৰ ক’লা দাগ !
তেজপাতে ঘৰৰ পৰা পইতাচোৰা আঁতৰাই পেলাব, এনেকৈ কৰক অবলম্বন


ভিটামিন ই তেল অতি কম পৰিমাণে সৰিয়হ তেলৰ লগত মিহলাই দিলেই যদি আপুনি এই মিশ্ৰণটো আপোনাৰ জ্বলা-পোৰা বা ৰ’দত ক’লা হোৱা অংশত ভালদৰে প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে তেন্তে আপুনি দেখিব যে আপোনাৰ ছালখন কিমান স্পষ্ট হয় ।

যদি আপুনি সৰিয়হ তেলৰ লগত গ্লিচাৰিন ভালদৰে মিহলাই শুকান ছালত লগাব পাৰে, তেন্তে আপুনি দেখিব যে আপোনাৰ ছালখন কিমান ধুনীয়া হৈ পৰিছে ।

গৰম সৰিয়হ তেলত এমুঠি নিম পাত উতলাই চেকি ল’ব, তাৰ পিছত তেলখিনি গোটেই শৰীৰত ভালদৰে মালিচ কৰিব পাৰিলে চাব যে আপোনাৰ ছালত কিমান খজুৱতি কমিছে ।

সতৰ্কবাণী – সৰিয়হ তেলৰ প্ৰতি এলাৰ্জী থকা লোকে ইয়াক ব্যৱহাৰ নকৰিব । লগতে ছাল তেলীয়া হ’লে প্ৰথমে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওক ।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ।

Leave a Comment