ৰাতিপুৱা সাৰ পাই এই ৭টা কাম নকৰিব !

চাণক্য এজন দাৰ্শনিক, গুৰু, সৰ্বোপৰি এজন কূটনীতিবিদ আৰু অৰ্থনীতিবিদ আছিল।মানুহৰ স্বভাৱৰ বিষয়ে তেওঁ বহু কথাই কৈছিল। লগতে তেওঁ কয় যে ৰাতিপুৱা সাৰ পাই কিছু কাম কৰিলে দুৰ্ভাগ্যৰ নামি আহিব পাৰে, গতিকে ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত নকৰিবলগীয়া কামবোৰৰ বিষয়ে জানিবলৈ সম্পূৰ্ণ প্ৰতিবেদন পঢ়ক।

যদি ৰাতিপুৱা কিবা বেয়া ঘটে তেন্তে গোটেই দিনটো বেয়া। আমি অলপ সাৱধান হ’লে এইবোৰ ঘটনা ৰোধ কৰিব পাৰিম। আৰু আমি এটা সুন্দৰ দিন পাৰ কৰিব পাৰো। গতিকে সেই কামবোৰৰ বিষয়ে জানি লওক –

১/ কোনোবাই ৰাতিপুৱা আন্ধাৰ কোঠাত শুব নিবিচাৰে, গতিকে কোঠাটো এনেদৰে সজাওক যাতে ৰাতিপুৱা সূৰ্য্যৰ পোহৰ কোঠাটোত প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ দ্বাৰা আপুনি বিশেষভাৱে উপকৃত হ’ব।

২/ ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত ততাতৈয়াকৈ বিচনাৰ পৰা ওলাই নাযাব আৰু হাত ভৰি টানি বিচনাত কিছু সময় শুই থাকিব লাগে। ফলত আপুনি গোটেই দিনটো সতেজ হৈ থাকিব আৰু গোটেই দিনটো ভাল অনুভৱ কৰিব।

৩/ ৰাতিপুৱা নোখোৱাকৈ পানী এগিলাচ খাব লাগে। কিন্তু বেছি ঠাণ্ডা বা গৰম হ’ব নালাগে। কিন্তু ৰাতিপুৱা ধূমপান নকৰিব।

৪/ ৰাতিপুৱা প্ৰথমে চাহ-কফি খাব নালাগে। কাৰণ ৰাতিটোৰ ভিতৰতে খালী পেট থকাৰ বাবে পেটৰ এচিড উৎপন্ন হয়। ৰাতিপুৱা গাখীৰ আৰু চেনিৰ সৈতে চাহ বা কফি খালে শৰীৰটো বেমাৰ হোৱাৰ পৰা ৰক্ষা পৰে।

৫/ ৰাতিপুৱা শৰীৰ বেয়া হ’লে গোটেই দিনটো তাৰ ফোহা ৰৈ থাকিব। গোটেই দিনটো অস্বস্তিত ভুগিব।

৬/ কাৰোবাৰ লগত কাজিয়া নকৰিব বা ৰাতিপুৱা অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে খং নকৰিব। ই মগজুত মানসিক চাপ দিয়ে, মনটোক অন্য দিশে ঠেলি দিয়ে, গোটেই দিনটো আপোনাক বেয়া অনুভৱ কৰিব পাৰে।

৭/ যদি ৰাতিপুৱা ব্ৰেকফাষ্ট খোৱাৰ অভ্যাস নাই, তেন্তে এতিয়াই সেই অভ্যাস সলনি কৰক। কাৰণ গোটেই ৰাতি খালী পেটত থাকিলে শৰীৰটো দুৰ্বল হৈ পৰে, আৰু ৰাতিপুৱা নাখালে শৰীৰত পুষ্টিকৰ উপাদানৰ অভাৱ হয়। গতিকে ৰাতিপুৱা কিবা এটা খাব লাগে।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment