সাৰ পাই এই ৪টা বস্তু নাচাব, নহলে জীৱনত বেয়া প্ৰভাৱ পৰিব !

( These are the 4 things I would dance to, or lose my life ) বাস্তুৰ মতে আমাৰ কিছুমান প্ৰয়োজনীয় বস্তু মানি চলিলে আমি জীৱনত বহুত শান্তি পাম । আৰু যদি আপুনি এই শান্তি পাব বিচাৰে তেন্তে নিশ্চিতভাৱে এই কথাবোৰ অনুসৰণ কৰক । ৰাতিপুৱা সাৰ পাই, ইক’লজিষ্টসকলে কয়, আপুনি এই বস্তুবোৰ দেখা উচিত নহয়, এই বস্তুবোৰ দেখিলে আপোনাৰ দিনটো বহুত বেয়া হ’ব । গতিকে আৰু পলম নকৰাকৈ ৰাতিপুৱা সাৰ পাই কি দেখা আপোনাৰ বাবে ভাল নহয় সেয়া জানক –

১) ভঙা বস্তু – ভঙা বস্তু দেখিলে আপোনাৰ দিনটো বৰ বেয়া হ’ব । কিন্তু পৰিৱেশবিদসকলে যি কয় সেয়া আপোনাৰ বাবে বহুত বেয়া । গতিকে ৰাতিপুৱা সাৰ পাই কেতিয়াও ভঙা বস্তু নেদেখিব ।

২) অহংকাৰী মানুহৰ মুখ নেদেখিব – ইক’লজিষ্ট সকলে ভাবে যে ৰাতিপুৱা সাৰ পাই অহংকাৰী মানুহৰ মুখ দেখিলে তেতিয়া আপোনাৰ জীৱনটো অগাধলৈ যাব গতিকে অতি সাৱধান হওক ।


আৰু পঢ়ক
>> মাজে সময়ে চকুৰ পতা কঁপি উঠে নেকি ? জানক ইয়াৰ আচল কাৰণ কি ?
>> আপোনাৰ দাঁতে নিৰ্ধাৰণ কৰিব আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব ! জানক ভৱিষ্যতে কি হ’ব পাৰে !


৩) কাজিয়া কৰা মানুহৰ মুখ নেদেখি – যদি আপুনি ৰাতিপুৱা সাৰ পাই কোনো কাজিয়া কৰা মানুহৰ মুখ দেখে তেন্তে আপোনাৰ জীৱনটো সম্পূৰ্ণ শেষ হৈ যাব ।

৪) উলুটা জোতা নাচাব – ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পাছত কেতিয়াও উলুটা জোতা নাচাব । আমাক সৰুৰে পৰাই শিকাই আহিছে যে কেতিয়াও জোতা উলুটা ৰাখিব নালাগে, ঠিক যেনেকৈ পৰিৱেশবিদসকলে ভাবে যে যদি আপুনি ৰাতিপুৱা সাৰ পাই উলুটা জোতা দেখা পায়, তেন্তে আপোনাৰ দিনটো বেয়া হ’ব ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment