যিসকলৰ শৰীৰৰ এই অংশত তিল থাকে, তেওঁলোকে জীৱনত শিখৰত আৰোহণ কৰে

আপোনাৰ শৰীৰৰ বহু ঠাইত তিল (Moles) আছেনে, যাৰ বাবে আপুনি কেতিয়াবা বিভ্ৰান্ত হৈ পৰে। এই তিলবোৰৰ অৰ্থ বিচাৰি উলিয়াবলৈ আপুনি চিন্তিত নেকি ? বহু সময়ত শৰীৰৰ এনে ঠাইত তিল থাকে, যাৰ ফলত সৌন্দৰ্য্য আৰু বাঢ়ি যায়। কিন্তু এই তিলবোৰ কেৱল এনেয়ে কাৰো দেহত নাহে, ইহঁতৰ এটা গভীৰ গোপন কথা থাকে আৰু প্ৰতিটো ঠাইৰ তিলে (Lucky Moles) আপোনাৰ ভবিষ্যত জীৱনৰ বিষয়ে কিবা নহয় কিবা এটা কয়। আহকচোন পুৰুষ-মহিলাৰ এই তিলবোৰে কি কয়, তেওঁলোকৰ লক্ষণবোৰ বুজিবলৈ চেষ্টা কৰোঁ।

ডাঙৰ তিল

পুৰুষৰ ক্ষেত্ৰত শৰীৰৰ সোঁফালে থকা তিলবোৰ ভাল আৰু বাওঁফালে থকা তিলবোৰ নিগেটিভ বুলি ধৰা হয়, আনহাতে মহিলাৰ ক্ষেত্ৰত ইয়াৰ বিপৰীত। কিছুমান মানুহৰ ক্ষেত্ৰত তিল অতি সৌভাগ্যৰ হয়। কিছুমান মানুহৰ তিলত লোম থাকে, আনহাতে কিছুমানৰ তিলত লোম পিছত আহে। কিন্তু লোমশ তিল ভাল বুলি গণ্য কৰা নহয় আৰু ই আহিবলগীয়া সময়ত সমস্যাৰ ইংগিত দিয়ে। ডিম্বাকাৰ তিলে মানুহৰ কেৰিয়াৰত উন্নতি দিয়ে, ঘূৰণীয়া তিল মানে ব্যক্তিজনৰ স্বভাৱ ভাল। ডাঙৰ তিল থকা লোকসকলৰ আত্মবিশ্বাস দুৰ্বল।

মূৰৰ সোঁফালে তিল

পুৰুষৰ কপালৰ সোঁফালে তিল থকা মানুহবোৰ নিজৰ বিষয়ত মাষ্টাৰ। এওলোকৰ মগজু অতি দ্ৰুত। আনহাতে, মূৰৰ বাওঁফালে তিল থকা লোক বেছি খৰচী হয়। নাৰীৰ ক্ষেত্ৰত ইয়াৰ বিপৰীত ঘটে। এজন পুৰুষৰ সোঁ চকুৰ পতাত এটা তিলে বিবাহিত জীৱনটো সুখী কৰি তোলে আৰু দুয়োজনে ইজনে সিজনক বুজি পায়। আনহাতে, বাওঁফালে তিল থাকিলে সম্পৰ্কত উত্তেজনা সৃষ্টি হয়। যিসকল পুৰুষৰ বাওঁ চকুৰ পতাত তিল থাকে, তেওঁলোকে নিজৰ পত্নীৰ কথাবোৰ গুৰুত্বসহকাৰে শুনি থাকে। কপাল বা মূৰৰ মাজত তিল থকা পুৰুষ বা নাৰী বিশুদ্ধ হৃদয়ৰ, কাকো বিনাচৰ্তে ভালপোৱা আৰু ভগৱানৰ প্ৰতি ভক্তি ৰাখে।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment