গণেশৰ পুত্ৰৰ নামৰ মিল ৰাখি সন্তানৰ নাম ৰাখক, আপোনাৰ পৰিয়ালত আজীৱন সুখৰ হ’ব ! Unique Baby Name In Assamese

ভগৱান গণেশক এই জগতৰ আটাইতকৈ শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। তেওঁলোকৰ অবিহনে কোনো শুভ কাম আৰম্ভ নহয়। কেঁচুৱাৰ বাবে বহুতো গণেশৰ নাম প্ৰায়ে ব্যৱহাৰ কৰা হয়, আৰু পিতৃ-মাতৃয়ে সন্তানৰ নাম গণেশৰ নামেৰে (Unique Baby Name In Assamese) ৰাখে।

কিন্তু আপুনি জানেনে যে আপুনিও গণেশ ঠাকুৰৰ পুত্ৰৰ নামেৰে নিজৰ পুত্ৰ বা কন্যাৰ নাম ৰাখিব পাৰে। হয়, এই প্ৰতিবেদনত আমি লাভৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেঁচুৱাৰ নামৰ কথা কৈছো।

সিদ্ধিদাতা গণেশৰ পুত্ৰৰ নাম Unique Baby Name In Assamese

আলেখ ( Alekh ) ভাৰতত আলেখ নামটো অতি জনপ্ৰিয়। আলেখ নামৰ অৰ্থ হৈছে শিখা, ভগৱান শিৱৰ অসংখ্য নামৰ ভিতৰত অন্যতম, সচেতন হোৱা আৰু জ্ঞান বৃদ্ধি কৰা।

অঞ্জয় ( Anjoy ) আপুনিও আপোনাৰ ল’ৰাৰ বাবে অঞ্জয় নামটো বাছি ল’ব পাৰে। অঞ্জয় নামৰ অৰ্থ অজেয়, বিজয়ী, বিজয় আৰু সুবিধা।

আগম্য ( Agamya ) জ্ঞান আহৰণ আৰু সকলো কথা জানিবলৈ আগ্ৰহী।

জিৰৈয়া ( Jiraiya ) আপুনি আপোনাৰ ছোৱালীৰ বাবে এই নামটো বাছি ল’ব পাৰে। এই নামৰ মানুহবোৰ সৎ, জনপ্ৰিয় আৰু উদ্ভাৱনীমূলক। শক্তিশালী, দৃঢ়প্ৰতিজ্ঞ, মৌলিক আৰু সুন্দৰ চৰিত্ৰৰ।

কুৰেশ (Kuresh) যদি আপোনাৰ পুত্ৰৰ নাম ‘ক’ আখৰৰ পৰা উদ্ভৱ হৈছে তেন্তে আপুনি তেওঁক কোৰেইচ নাম দিব পাৰে। এই নামটো মুছলমান নামৰ তালিকাত আহে। কুৰেশ নামৰ অৰ্থ হ’ল “পৃথিৱী, প্ৰান্ত”। হজৰত মহম্মদৰ পূৰ্বপুৰুষৰ নাম।


আৰু পঢ়ক
>> [ 100 ] অর্থৰ সৈতে ল’ৰা আৰু ছোৱালীৰ নাম, অর্থৰ সৈতে শিশুৰ নাম


ছানিষ্ট (Sanist) ‘S’ আখৰৰ পৰা নামটো আহিলে আপুনি আপোনাৰ কেঁচুৱা ল’ৰাটোক ছানিষ্ট নাম দিব পাৰে। ছানিষ্ট নামটোৰ অৰ্থ হৈছে “জীৱনৰ পৰা সৰ্বাধিক লাভ কৰা।

মাশকুৰ (Mashkoor) যদি আপোনাৰ ল’ৰাৰ নাম ‘ম’ আখৰৰ পৰা উৎপত্তি হৈছে তেন্তে আপুনি মাশকুৰ নামটো বাছি ল’ব পাৰে। মাছকুৰ নামৰ অৰ্থ হ’ল “যি ব্যক্তিৰ কামে মানুহৰ কৃতজ্ঞতা অৰ্জন কৰিছে”।

আছোৱান্থ (Aswanth) আপোনাৰ কেঁচুৱা ল’ৰাটোৰ বাবে এই নামটো বাছি ল’ব পাৰে। আছোৱান্থ নামৰ অৰ্থ হৈছে জ্ঞানৰ বৃক্ষ, বুদ্ধই ধ্যান কৰি জ্ঞান লাভ কৰা গছ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment