হাতৰ ৰেখা দেখি আপুনিও মানুহৰ বিষয়ে ক’ব পাৰিব, জানক এই কথা !

( You can also tell about people by looking at their hand lines ) আপুনি জানেনে যে হাতৰ কব্জিৰ এই ৰেখাবোৰে আপোনাৰ বিষয়ে বহুত কয় ? আপুনি যদি জানে, তেন্তে আপুনি আক্ষেপ কৰিব যে আপুনি আগতে কিয় নাজানিছিল – হাতৰ ৰেখাবোৰ চাই মানুহৰ ভৱিষ্যতৰ ভৱিষ্যদ্বাণী কৰা প্ৰক্ৰিয়াটো ভাৰতীয় জ্যোতিষত বহুদিনৰ পৰা ব্যৱহাৰ হৈ আহিছে ।

কিন্তু বহুক্ষেত্ৰত হাতৰ তলুৱা বিচাৰৰ সময়ত হাতৰ কব্জিৰ ৰেখাকো গুৰুত্ব দিয়া হয় । জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মতে ব্যক্তিৰ স্বাস্থ্য, জীৱন, প্ৰেমৰ বিভিন্ন তথ্য সেই শাৰীৰ পৰাই জানিব পাৰি । আনকি, অলপ চেষ্টা কৰিলেও এই শাৰীবোৰৰ পৰাই আপোনাৰ ভৱিষ্যত জানিব পাৰিব । কেনেকৈ ? জানি লওঁ –

১. প্ৰথমে কোনবোৰ শাৰীৰ প্ৰতি চকু ৰাখিব লাগে জানি লওক । হাতৰ ভিতৰৰ ফালে (অৰ্থাৎ হাতৰ তলুৱাৰ ফালে) হাতৰ তলুৱাৰ ঠিক তলত থকা ৰেখাবোৰক ইংৰাজীত ব্ৰেচলেট ৰেখা বোলা হয় । এই ব্ৰেচলেট লাইনবোৰত আপুনি গুৰুত্ব দিব লাগিব ।

২. এতিয়া হাত দুখন ভালদৰে ধুই হাতৰ কব্জিত অকণমান মইশ্ব’ৰাইজাৰ লগাওক । ই হাতৰ কব্জিৰ ৰেখাবোৰ স্পষ্ট কৰি দিব ।

৩. এতিয়া হাতৰ কব্জিৰ ৰেখাৰ সংখ্যা গণনা কৰক । এই ৰেখাবোৰৰ সংখ্যাৰ ওপৰত আপোনাৰ আয়ুস নিৰ্ভৰ কৰে । লাইনৰ সংখ্যা যিমানেই বেছি হ’ব সিমানেই আপোনাৰ জীয়াই থকাৰ সম্ভাৱনা বেছি । ১টা স্পট থাকিলে আয়ুস ২৫-২৮ বছৰ, ২টা স্পট থাকিলে ৪৫-৪৭ বছৰ, তিনিটা স্পট থাকিলে ৮৫ বছৰতকৈ অধিক ।

৪. এতিয়া তালৰ ফালৰ পৰা প্ৰথম শাৰীটো চাওক । যদি লাইনটো স্পষ্ট হয় তেন্তে আপোনাৰ স্বাস্থ্য ভাল । যদি ৰেখাডাল ম্লান হৈ থাকে আৰু ৰেখাডালৰ ওপৰত বহুতো কটা দাগ থাকে, তেন্তে আপুনি বিভিন্ন ৰোগত আক্ৰান্ত হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে ।

৫. যদি আপুনি এগৰাকী মহিলা, আৰু এই ৰেখাডাল হাতৰ তলুৱাৰ ফালে ওপৰলৈ বক্ৰ হৈ থাকে, তেন্তে আপোনাৰ স্ত্ৰীৰোগজনিত জটিলতা হ’ব পাৰে ।

৬. পুৰুষৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰথম ৰেখাডালৰ এনে ওপৰলৈ বেঁকা কৰিলে প্ৰষ্টেট বা বৃক্কৰ ৰোগ বা লুকাই থকা সমস্যাৰ ইংগিত পোৱা যায় ।

৭. তলফালৰ পৰা দ্বিতীয় শাৰীটোৱে জীৱনত ধন-সম্পত্তিৰ প্ৰতীক । এই ৰেখাডাল যিমানেই স্পষ্ট আৰু অখণ্ড হ’ব সিমানেই আপুনি জীৱনত ধনী হোৱাৰ সম্ভাৱনা বেছি ।

৮. হাতৰ তলুৱাৰ পৰা তৃতীয় শাৰীটোৱে আপোনাৰ বৃত্তি, প্ৰতিপত্তি আৰু খ্যাতিক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে । যদি ৰেখাডাল স্পষ্ট আৰু অংকন কৰা হয় (অৰ্থাৎ ৰেখাবোৰৰ মাজত কোনো ফাঁক নাথাকে) তেন্তে আপুনি জীৱনৰ এক প্ৰভাৱশালী ব্যক্তি হৈ পৰিব ।

৯. খুব কম সংখ্যক মানুহৰ হাতৰ কব্জিত চাৰিটা দাগ থাকে । যদি আপুনি সেই বিৰল মানুহবোৰৰ মাজৰ এজন, তেন্তে চাওক সেই ৰেখাটো তৃতীয় শাৰীৰ সমান্তৰাল নেকি । যদি আছে, তেন্তে আপুনি জানিব যে তৃতীয় শাৰীটোৱে আপোনাৰ জীৱনত যি প্ৰভাৱ পেলাব, চতুৰ্থ শাৰীটোৱে সেই প্ৰভাৱক আৰু অধিক শক্তিশালী কৰি তুলিব ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

1 thought on “হাতৰ ৰেখা দেখি আপুনিও মানুহৰ বিষয়ে ক’ব পাৰিব, জানক এই কথা !”

Leave a Comment