গীতাৰ এই ৭ টা বিশেষ বাণীয়ে আপোনাৰ দৈনন্দিন জীৱনলৈ আনিব পৰিৱৰ্তন ! গীতাৰ বাণী

Join Telegram

কোৱা হয় মানৱ জীৱনৰ প্ৰতিটো সমস্যাৰ সমাধান আছে গীতাত। জীৱনৰ অন্তৰ্দৃষ্টি লাভ কৰাত গীতাৰ বাণী সমূহে যথেষ্ট প্ৰভাৱ পেলায়। অৰ্জুন আৰু শ্ৰীকৃষ্ণৰ মাজত হোৱা কথোপকথনৰ এই সাতটা বাণী আপোনালোকলৈ আগবঢ়ালোঁ , যিয়ে আপোনাৰ জীৱনতো অন্যতম গুৰুত্ব বহন কৰিব।

গীতাৰ বাণী

১) সত্যক কাহানিও ধ্বংস কৰিব নোৱাৰি । ভাল কিবা এটা কৰিবলৈ কেতিয়াও ভয় কৰিব নালাগে ।

২) যি ঘটিছিল সেয়া ভালৰ বাবে আছিল, বৰ্তমান যি ঘটি আছে সেয়াও ভালৰ বাবেই আৰু ভৱিষ্যতে যি ঘটিব সেয়াও ভালৰ বাবেই হ’ব ।

৩) ফলাফলৰ বাবে চিন্তিত নহৈ সদায় নিজৰ কৰ্ম নিষ্ঠাৰে পালন কৰি যোৱা উচিত ।

৪) পৃথিৱীলৈ আমি খালী হাতেৰে আহিছিলোঁ । ধন-মান, সম্পৰ্ক সকলোবোৰ ইয়াতহে গঢ়িছো । পৃথিৱীৰ পৰা উভতি যাওঁতে অৰ্থাৎ মৃত্যুৰ সময়তো আমি খালী হাতেৰেই যাব লাগিব ।

৫) জন্ম হ’লে মৃত্যু অনিবাৰ্য । শৰীৰ ধ্বংস হ’ব কিন্তু আত্মা কেতিয়াও ধ্বংস নহয় । সেয়েহে সদায় মনত ৰাখিব যে আপুনি এক আত্মা, শৰীৰ নহয় । মৃত্যু হৈছে কেৱল ভৌতিক পৃথিৱীৰ পৰা আত্মাৰ ক্ষেত্ৰলৈ যোৱা এটি পথ ।

৬) গীতাই ধ্যানক যথেষ্ট গুৰুত্ব দিয়ে । ধ্যানে আভ্যন্তৰীণ শান্তি আৰু সাধনাত যথেষ্ট সহায় কৰে ।

৭) পৃথিৱী পৰিৱৰ্তনশীল । বস্তু আৰু পৰিস্থিতি সময় সাপেক্ষে সলনি হ’বই । আমি আমাৰ চৌপাশৰ মানুহ বা অন্যান্য পৰিস্থিতি সদায় একেই থাকিব বুলি আশা কৰিব নালাগে । সময়ৰ লগে লগে সকলো সলনি হয় আৰু সেই পৰিৱৰ্তনক আমি গ্ৰহণ কৰিব লাগে ।

Leave a Comment