আজিৰ পৰা ৯দিনৰ ভিতৰত এইকেইবিধ গছ ৰোপণ কৰিলে মাদুৰ্গা আজীৱন আপোনাৰ ঘৰত বাস কৰিব !

নৱৰাত্ৰিৰ এই ৯দিনক হিন্দুধৰ্মত অতি পৱিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই ৯দিনত মাদুৰ্গাৰ ৯টা ৰূপক পূজা কৰা হয়। ২৬ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা ৫ অক্টোবৰলৈ আৰম্ভ হয় নৱৰাত্ৰি। এইবাৰ হাতীত উঠি ধৰালৈ আগমন ঘটিছে মাদুৰ্গাৰ। কোৱা হৈছে যে এই ৯দিন ধৰি মা আম্বে নিজৰ ভক্তসকলৰ মাজত বাস কৰি তেওঁলোকৰ ওপৰত আশীৰ্বাদ প্ৰদান কৰে। এনে অৱস্থাত এই পৱিত্ৰ দিনবোৰত ঘৰত কিছুমান উদ্ভিদ ৰোপণ কৰাটো শুভ বুলি বিবেচিত হয়। ইয়াৰ দ্বাৰা মাদুৰ্গাৰ কৃপা লাভ কৰাৰ লগতে ভক্তসকলৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ কৰে। নৱৰাত্ৰিত কোনবোৰ উদ্ভিদ ৰোপণ কৰিব পাৰি জানো আহক।

১/ অপৰাজিতা ফুল, আধ্যাত্মিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা অপৰাজিতা ফুল অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। নৱৰাত্ৰিৰ সময়ত অপৰাজিতা ফুল ৰোপণ কৰিলে ঘৰত সুখ-সমৃদ্ধি হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয় আৰু মাদুৰ্গাৰ কৃপাত ভক্তসকলৰ সকলো কামনা পূৰণ হয়। একে সময়তে জ্যোতিষশাস্ত্ৰৰ মতে ইয়াৰ এডাল শিপা ৰূপালী বাকচত ভৰাই ঘৰত ৰাখিলে আৰ্থিক সমস্যা দূৰ হয়। যদি আপুনিও নৱৰাত্ৰিৰ ৯দিনৰ যিকোনো এটা দিনত এই কাম কৰে, তেন্তে মাদুৰ্গাই আপোনাৰ ঘৰত আজীৱন বাস কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

২/ কল গছ, হিন্দুধৰ্মত কল গছক বিশেষ গুৰুত্ব দিয়া হয়। কল গছত ভগৱান বিষ্ণু বাস কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ভগৱান বিষ্ণুক সন্তুষ্ট কৰিলে মালক্ষ্মীৰ কৃপাও পোৱা যায়। জ্যোতিষশাস্ত্ৰৰ মতে নৱৰাত্ৰিৰ সময়ত যদি আপুনি ঘৰত কল গছ ৰোপণ কৰে তেন্তে শ্ৰীহৰি আপোনাৰ ঘৰত বাস কৰাৰ লগতে প্ৰতি বৃহস্পতিবাৰে পানী মিহলাই গাখীৰ আগবঢ়ালে এজন ব্যক্তিৰ জীৱনত সুখ-সমৃদ্ধি লাভ কৰে। একে সময়তে মালক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদো লাভ কৰে আৰু আৰ্থিক সমস্যাবোৰ দূৰ হয়।


আৰু পঢ়ক
>> মহিলাসকলে এনে কৰিলে মা লক্ষ্মী কেতিয়াও ঘৰত প্রৱেশ নকৰে !
>> এই ৩টা নামৰ মানুহবোৰ বৰ ভাগ্যৱান, সদায় পায় লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ !


৩/ শেৱালি ফুল, বাস্তুশাস্ত্ৰত গছ-গছনিৰ ওপৰত বিশেষ গুৰুত্ব দিয়া হয়। নৱৰাত্ৰিত শোৱালি ফুলৰ গছ ৰোপণ কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। জ্যোতিষশাস্ত্ৰৰ মতে স্নান আদিৰ পাছত পৰিষ্কাৰ কাপোৰ পিন্ধিহে শেৱালি ফুলৰ গছ ৰোৱা হয়। কোৱা হয় যে ইয়াৰ ফলত ব্যক্তিজনৰ আৰ্থিক অৱস্থা মজবুত হয়।

৪/তুলসী গছ, তুলসী গছত দেৱী মালক্ষ্মী বাস কৰে বুলি কোৱা হয়। হিন্দু ধৰ্মত নৱৰাত্ৰিৰ দিনবোৰ অতি পৱিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে অৱস্থাত মালক্ষ্মীয়ে এইকেইদিনত তুলসী গছ ৰোপণ কৰি সন্তুষ্ট হয়। ঘৰত সুখ-সমৃদ্ধি বৃদ্ধি আৰু আৰ্থিক সমস্যাৰ দূৰ হয়। জ্যোতিষশাস্ত্ৰত তুলসী পূজাৰ বিষয়ে কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ নিয়ম কোৱা হৈছে, যিবোৰৰ মানি চলাটো অতি প্ৰয়োজন।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment