আপোনাৰ অঞ্চলত আৰম্ভ কৰক এই নতুন ব্যৱসায়, ভাল দামত সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰিব পাৰিব !

( Start this new business in your area, you can sell goods at good prices ) আজিকালি যিকোনো কামতকৈ বিভিন্ন ধৰণৰ ব্যৱসায় মানুহৰ বাবে অধিক আকৰ্ষিত হৈ পৰিছে। কিন্তু এটা ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাৰ সময়ত আমি কেইবাটাও কথাত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়, যিসকলে নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিছে তেওঁলোকে সঠিকভাৱে বুজি নাপায় যে কেনেধৰণৰ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব লাগে ! প্ৰথমতে আমি ব্যৱসায় কৰি থাকোঁতে মূলধন আদিৰ যত্ন ল’ব লাগিব।

তদুপৰি, কেনেধৰণৰ ব্যৱসায়ত চাহিদাৰ অভাৱ কেতিয়াও নহ’ব, সেই বিষয়েও আমি গুৰুত্ব দিব লাগিব। আজিৰ বিশেষ প্ৰতিবেদনত আমি আপোনালোকৰ সৈতে Non Woven Bag Making Business সম্পৰ্কে আলোচনা কৰিবলৈ ওলাইছো। গতিকে আৰু বিলম্ব নকৰাকৈ আমাৰ বিশেষ প্ৰতিবেদন আৰম্ভ কৰোঁ আহক।

এই ব্যৱসায় কেনেকৈ আৰম্ভ কৰিব ?

যিসকলে কম মূলধনেৰে নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব বিচাৰে সেই সকলৰ বাবে এই ব্যৱসায় বহুত লাভজনক। দোকানৰ পৰা বজাৰৰ পৰা ৰেষ্টুৰেণ্টলৈকে সকলোতে নন-অভেন বেগ বা কাপোৰৰ বেগৰ চাহিদা আছে। আজিকালি চৰকাৰী নিষেধাজ্ঞাৰ বাবে প্লাষ্টিক বা পলিথিন সম্পূৰ্ণৰূপে নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। বিভিন্ন ধৰণৰ কাপোৰৰ মোনাই তাৰ স্থান দখল কৰিছে। কিন্তু আপুনি ইচ্ছা কৰিলে সহজেই এই বেগ বনোৱা ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

কিন্তু তাৰ বাবে আপুনি সঠিক পদ্ধতি বাছি ল’ব লাগিব আৰু সেই অনুসৰি কাম কৰিব লাগিব। মেচিন কিনাৰ টকা বাদ দি আপুনি প্ৰায় ৫০ৰ পৰা ৬০ হাজাৰ টকাৰ মূলধনেৰে আৰম্ভ কৰিব পাৰে। কিন্তু প্ৰথমে স্থানীয় বজাৰখন ভালদৰে বুজিব লাগিব যাতে এই কাপোৰৰ বেগবোৰ সহজে বজাৰ কৰিব পাৰে।

দিনে দিনে নন অভেন বা কাপোৰৰ বেগৰ চাহিদা বৃদ্ধি

প্লাষ্টিক বা পলিথিনৰ বেগৰ ব্যৱহাৰ বন্ধ কৰিবলৈ কাপোৰৰ বেগৰ চাহিদা যেন বাঢ়িছে। গতিকে এই ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাৰ পিছত কম সময়ৰ ভিতৰতে যে আপুনি লাভৱান হ’ব পাৰিব তাত কোনো সন্দেহ নাই। কিন্তু অৱশ্যেই ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাৰ আগতে প্ৰয়োজনীয় তথ্য সংগ্ৰহ কৰিব লাগিব যাতে ভৱিষ্যতে কোনো সমস্যা নহয়।

এই বেগটো প্ৰায় ৫ টকাত বনাই প্ৰায় ২০ টকাত বিক্ৰী কৰিব পাৰে। কিন্তু অৱশ্যেই আপুনি উৎপাদন কৰা সামগ্ৰীৰ পৰিমাণ দিনক দিনে বৃদ্ধি কৰিব লাগিব। এই ব্যৱসায়টো আৰু থিয় হোৱাৰ বাবে আপুনি কেতিয়াও চিন্তা কৰিব নালাগিব।

মেচিনটো ক’ৰ পৰা কেনেকৈ কিনিব ?

যদি আপুনি কাপোৰৰ বেগ বনোৱা মেচিন এটা কিনি লয়, তেন্তে আপোনাৰ কাম অতি সহজে হৈ যাব। গতিকে মেচিন ব্যৱহাৰ কৰাৰ কিছুমান বিশেষ সুবিধা আছে। বহুক্ষেত্ৰত কাপোৰৰ বেগবোৰত বিভিন্ন দোকানৰ নাম বা বস্তু ছপা কৰা হয়। গতিকে মেচিনটো কিনাৰ উপৰিও ইয়াৰ বিষয়ে যথেষ্ট অভিজ্ঞতা থকাটোও প্ৰয়োজন।

যদি আপুনি ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিবলৈ মেচিন কিনিবলৈ আগ্ৰহী তেন্তে আপুনি কলকাতাৰ টাংৰা, চাইনা টাউনত অৱস্থিত Machine world ৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব পাৰে।

1 thought on “আপোনাৰ অঞ্চলত আৰম্ভ কৰক এই নতুন ব্যৱসায়, ভাল দামত সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰিব পাৰিব !”

Leave a Comment