এই ৩টা সমস্যাই ইংগিত দিয়ে যে আপোনাৰ ঘৰত বাস্তু দোষ আছে

( These 3 problems indicate that you have vastu dosha in your house ) বাস্তু শাস্ত্ৰ দুই প্ৰকাৰৰ শক্তিৰ ওপৰত আধাৰিত – ধনাত্মক আৰু ঋণাত্মক শক্তি । ধনাত্মক শক্তিয়ে জীৱনত সুখ কঢ়িয়াই আনে আৰু ঋণাত্মক শক্তিয়ে জীৱনত অসুবিধা আৰু বিবাদৰ সৃষ্টি কৰে । যদি ঘৰ বাস্তু অনুযায়ী নহয়, জীৱনৰ কিছুমান সমস্যাই ইংগিত দিয়ে যে আপোনাৰ ঘৰতো বাস্তুৰ দোষ আছে । আপোনাৰ ঘৰত বাস্তু দোষ আছে নে নাই কেনেকৈ জানিব পাৰি জানো আহক –

যেতিয়া কিবা এটা ভুল হয় –
যদি আপোনাৰ কাম হঠাতে বেয়া হয় বা সফলতাৰ সন্মুখত আপুনি বিফল হয়, তেন্তে হয়তো আপোনাৰ ঘৰৰ কেন্দ্ৰীয় অংশত কিবা এটা বাস্তুৰ দোষ আছে । ঘৰৰ কেন্দ্ৰীয় অংশ ব্ৰহ্ম স্থান । গতিকে ঘৰৰ কণাৰ অংশত কোনো ধৰণৰ গধুৰ বস্তু ৰাখিব নালাগে, আৰু তাত শৌচাগাৰ নিৰ্মাণ নকৰিব । কাৰণ ই ঋণাত্মক শক্তি কঢ়িয়াই আনে ।

আৰ্থিক সঞ্চয় নহয় –
কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ পিছতো যদি আপুনি সদায় আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈ থাকে, তেন্তে হয়তো আপোনাৰ ঘৰত বাস্তুৰ দোষ আছে । লাখ লাখ চেষ্টা কৰিও যদি আপুনি ধন সংগ্ৰহ কৰিবলৈ সক্ষম নহয়, তেন্তে আপোনাৰ ঘৰৰ দক্ষিণ-পশ্চিম দিশত বাস্তুৰ দোষ আছে । এনে অৱস্থাত আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ মূল দুৱাৰ বা খিৰিকীৰ দিশ সলনি কৰিব লাগে ।


আৰু পঢ়ক
>> ঘৰত কিছুমান লক্ষণে ইংগিত দিয়ে যে পূৰ্বপুৰুষসকল আপোনাৰ ওপৰত খং কৰিছে !
>> এই ২টা সামগ্ৰী আপোনাৰ মানিবেগত ৰাখিলে কেতিয়াও টকাৰ অভাৱ নহয় !


স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয়মস্যা –
যদি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে প্ৰায়ে স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়, তেন্তে এয়াও বাস্তু দোষৰ লক্ষণ । ঘৰৰ দক্ষিণ-পূব দিশত ভুল বস্তু ৰাখিলে ঘৰৰ সদস্যসকলৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰে । ঘৰৰ এই ফালটো খালী কৰি থৈ দিব ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment