জন্মাষ্টমীৰ আগতে এই ৭টা কাম কৰক, টকাৰ অভাৱ দূৰ হ’ব, ধন সম্পত্তি বৃদ্ধি হ’ব।

Do these 8 things before Janmashtami, the lack of money will be removed, wealth will increase

তন্ত্ৰশাস্ত্ৰৰ মতে যিকোনো সিদ্ধি লাভৰ বাবে আৰু নিজৰ ইচ্ছা পূৰণৰ বাবে জন্মাষ্টমীৰ নিশাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয় । এই ৰাতি যিবোৰ উপায় কৰা হয় সেইবোৰ নিখুঁত বুলি বিশ্বাস কৰা হয় । চলিত বৰ্ষৰ ১৮ আৰু ১৯ তাৰিখে উদযাপন কৰা হ’ব জন্মাষ্টমী । অষ্টমী থিথি ১৮ তাৰিখ ৯:২১ বজাৰ পৰা ১৯ আগষ্ট ১০:৫৯ বজালৈ হ’ব । গতিকে উদয়তীথিৰ পিছত জন্মাষ্টমী পালন কৰা সকলে ১৯ আগষ্টত কৃষ্ণক পূজা কৰিব । আকৌ যদি অষ্টমী তিথিক পছন্দ কৰা হয় তেন্তে ১৮ আগষ্টত জন্মাষ্টমী উদযাপন কৰা হ’ব । এই তিথিত কি কৰিলে লক্ষ্মী-কৃষ্ণৰ আশীৰ্বাদ পাব জানি লওক –

১/ সম্পদ বৃদ্ধিৰ উপায়,
জন্মাষ্টমীৰ ৰাতিপুৱা স্নান কৰাৰ পিছত ৰাধা-কৃষ্ণ মন্দিৰলৈ গৈ কৃষ্ণক হালধীয়া ফুলৰ মালা আগবঢ়াব লাগে । ইয়াৰ কাৰণে কৃষ্ণৰ আশীৰ্বাদেৰে ধনৰ যোগ শক্তিশালী হ’ব । পুনৰ আজিৰ দিনটোত কৃষ্ণক সুমাখি পাত আগবঢ়াওক । ইয়াৰ পিছত সেই সুপাপাতত ৰোল দি শ্ৰীযন্ত্ৰ লিখি লকাৰত ৰাখক । এই পদ্ধতিৰ দ্বাৰা সম্পদ বৃদ্ধি যোগৰ সৃষ্টি হয় ।

২/ ইচ্ছা পূৰণ কৰিবলৈ,
জন্মাষ্টমীৰ ৰাতিপুৱা দক্ষিণ শংখত কৃষ্ণক পানীৰে অভিষেক কৰিব লাগে । এনেদৰে কৰিলে মন পূৰ্ণ হয় । একে সময়তে ধন-সম্পদ বৃদ্ধি হয় । অচিৰেই সুখী হ’ব লক্ষ্মী ।

৩/ চাকৰি আৰু ব্যৱসায় উন্নত কৰাৰ উপায়,
শাস্ত্ৰ অনুসৰি জন্মাষ্টমীৰ দিনা সাতগৰাকী কুমাৰী ছোৱালীক আপোনাৰ ঘৰলৈ নিমন্ত্ৰণ কৰি পাই বা বগা মিঠাই খুৱাব লাগে । তাৰ পিছত কিছুমান উপহাৰ দিয়ক । ইয়াৰ পিছত একেৰাহে ৫টা শুকুৰবাৰৰ বাবে এই কামটো কৰক । ফলত ব্যৱসায় আৰু কেৰিয়াৰত আশা কৰা সফলতা লাভ কৰিব । আপোনাৰ সকলো মনৰ আশা পূৰ্ণ হ’ব ।


আৰু পঢ়ক
>> ভুলেও এই দিশত নাৰাখিব লক্ষ্মী-গণেশ, তেনেহলে কোন দিশত ৰাখিব ?
>> জন্মাষ্টমীৰ দিনা কৃষ্ণ প্ৰতিমূৰ্তিৰ সন্মুখত এই গছজোপা ৰাখক ! টকাৰ অভাৱ দূৰ হ’ব।


৪/ সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ পথ,
জন্মাষ্টমীৰ দিনা প্ৰায় ১২ বজাত কেশৰ মিশ্ৰিত গাখীৰৰ সৈতে অভিষেক গোপাল । এনেদৰে কৰিলে জীৱনত সুখ আৰু সমৃদ্ধি হয় । কৃষ্ণ জন্মাষ্টমীৰ দিনা নাডু গোপাললৈ পূজাৰ সৃষ্টি হয় সন্তান জন্মৰ বাবে যোগ । লগতে আজিৰ দিনটোত গৰু বা পোৱালিৰ মূৰ্তি ঘৰলৈ আনিব লাগে । নিয়ম অনুসৰি নাদু গোপালৰ লগত পূজা কৰক । এনেদৰে শিশুৱে সুখ লাভ কৰিব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয় ।

৫/ আৰ্থিক সমস্যা দূৰ কৰাৰ উপায়,
জন্মাষ্টমীৰ পৰা আৰম্ভ কৰি একেৰাহে ২৭ দিন কৃষ্ণ মন্দিৰলৈ তামোল আৰু আলমণ্ড আগবঢ়াওক । ফলত মনটো পূৰ্ণ হ’ব । আৰ্থিক সমস্যাত ভুগিলে জন্মাষ্টমীৰ ৰাতিপুৱা স্নান কৰি ৰাধা কৃষ্ণ মন্দিৰলৈ গৈ পূজা কৰক ।

৬/ মানসিক শান্তিৰ বাবে,
জন্মাষ্টমীৰ দিনা হালধীয়া চন্দন বা কেশৰ গোলাপ পানীৰ লগত মিহলাই ললাতি তিলক লগাব লাগে । দৈনিক এনে কৰিলে মন শান্ত হ’ব আৰু জীৱনত সুখ আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনিব । পুনৰ জন্মাষ্টমীৰ দিনা কল গছ ৰোপণ কৰি লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰক । কল গছ গজিলে দান কৰিব ।

৭/ তুলসী মালা জপ,
জন্মাষ্টমীৰ দিনা কৃষ্ণ মন্দিৰলৈ গৈ মন্ত্ৰ জপ কৰক ১১ মালা কৃষ্ণয় বাসুদেৱ হৰিপৰমতমনে, প্ৰানাথক্লেশনাশয় গোবিন্দয় নমো নম-মন্ত্ৰ । সকলো সমস্যাৰ সমাধান হ’ব ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment