কলিযুগত যিসকল মহিলাৰ এই ৭টা অংশ ডাঙৰ, তেওঁলোক অতি ভাগ্যৱান

ভাৰতীয় সংস্কৃতিত নাৰীক দেৱী হিচাপে গণ্য কৰা হয়। তেওঁ সৰ্বোচ্চ সন্মান লাভ কৰে। এই কাৰণেই আমাৰ ইয়াত ছোৱালীক পূজা কৰাৰ পৰম্পৰা আছে। বৈদিক পদ্ধতিত সম্পদ বিভাগ লক্ষ্মীজীক, শিক্ষা বিভাগ মাতা সৰস্বতীক আৰু ক্ষমতা বিভাগ মাতা মহাকালিক দিয়া হৈছে। এয়া বেদৰ কথা.. এতিয়া যদি আমি গৰুণ পুৰাণ, আৰু সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰৰ কথা কওঁ, তেন্তে এইবোৰত নাৰী আৰু গৃহিণীৰ অংশবোৰ বিশদভাৱে আলোকপাত কৰা হৈছে। প্ৰতিগৰাকী নাৰীৰ নিজস্ব বিশেষত্ব আছে। তেওঁৰ কোনটো বৈশিষ্ট্য ভাল হ’ব বা কোনজন মানুহৰ বাবে ভাগ্য সলনি হ’ব?

এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰতো আছে। ইয়াত চুলিৰ পৰা ভৰিৰ নখলৈকে মহিলাৰ অৱস্থা আৰু ইয়াৰ ফলাফল কোৱা হৈছে। ইয়াত মহিলাৰ বৃহৎ অংশৰ বিভিন্ন ফলও কোৱা হৈছে। হয়তো এই কাৰণেই যে আমাৰ ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলে যেতিয়া ছোৱালীজনীক বিয়াৰ বাবে চাবলৈ যায়, তেতিয়া তেওঁলোকে শাৰীৰিক সৌন্দৰ্য্যতকৈ ছোৱালী সন্তানৰ শাৰীৰিক অংগ আৰু বৈশিষ্ট্যৰ প্ৰতি বেছি গুৰুত্ব দিয়ে। নাৰীৰ কোনবোৰ প্ৰধান অংগ শুভ আৰু স্বামী-পৰিয়ালৰ ভাগ্য সলনি কৰি দিয়ে তাকো কওঁ।

দীঘল চুলি
শাস্ত্ৰত উল্লেখ আছে যে দীঘল চুলিৰ নাৰী পদমণি, অৰ্থাৎ উচ্চ মৰ্যাদাৰ। দীঘল আৰু ৰেচমী চুলি শুভ আৰু সৌন্দৰ্য্যৰ প্ৰতীক। ভাগৱতী দেৱীৰ কোনো ছবি বা প্ৰতিমূৰ্তি দেখিলে দেখিব যে তাইৰ চুলি দীঘল। দীঘল চুলি থকা মহিলাসকলে স্বামীৰ বাবে ভাগ্যৱান বুলি প্ৰমাণিত হয়।

দীঘল ডিঙি
দীঘল ডিঙি থকা নাৰীক সাগৰবিজ্ঞানত শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। জ্যোতিষী পং. ৰামসংকোচি গৌতমৰ মতে, দীঘল ডিঙি থকা মহিলাসকল সমৃদ্ধিশালী। তেওঁলোকৰ সকলো মহিমা আছে। তেওঁলোকৰ থকাৰ সময়ছোৱাত স্বামীৰ কেতিয়াও টকাৰ অভাৱ নহয়।

বুকুৰ ওখ অংশ
সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰ আৰু ভৱিষ্যত পুৰাণত লিখা আছে যে ওখ, বক্ৰ আৰু বৃহৎ বুকুৰ অংশ থকা মহিলাসকল সৌভাগ্যৱান। তেওঁলোকৰ আকৃতিৰ বুকুখন সম্পদ, সমৃদ্ধি আৰু সৌভাগ্যৰ প্ৰতীক। জ্যোতিষাচাৰ্য পৃষ্ঠীয় জানৰ্দন শুক্লৰ মতে প্ৰাচীন দেৱীৰ প্ৰতিমূৰ্তিবোৰ চালে শিল্পী সকলে শুভকামনা হিচাবে কেৱল ডাঙৰ বুকুৰ ঠাইহে উপস্থাপন কৰিছে। বৃহৎ বুকুৰ অংশ থকা মহিলাসকল স্বামীৰ বাবে এক প্ৰকাৰৰ ত্ৰাণকৰ্তা। তেওঁলোকৰ সন্তানসকলো তুলনামূলকভাৱে ভাল আৰু সফল।

পেশীবহুল আৰু শক্তিশালী উৰু
সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰৰ মতে, যিসকল মহিলাৰ উৰু শক্তিশালী আৰু পেশীবহুল, তেওঁলোক শোভাময়। এইবোৰৰ বাবেই স্বামীয়ে ঘৰ আৰু বাহন আদিৰ সুখ ভাল পায়। পাতল আৰু বিকৃত উৰু শাস্ত্ৰত ভাল বুলি গণ্য কৰা হোৱা নাই।


আৰু পঢ়ক
>> যদি আপোনাৰ হাতত M চিহ্ন আছে, তেন্তে কি আছে আপোনাৰ ভাগ্যত
>> দাঁতৰ মাজত ফাঁক থকা ছোৱালীৰ ভাগ্যত এই সমূহ থাকে, ( সমুদ্ৰ শাস্ত্ৰ )


ডাঙৰ চকু
ডাঙৰ চকু মহিলাৰ বাবে সৌভাগ্যৰ প্ৰতীক। জ্যোতিষাচাৰ্য পং. দীনেশ শাস্ত্ৰীৰ মতে গৰুণ পুৰাণত লিখা আছে যে ডাঙৰ চকুৰ নাৰী বুদ্ধিমান, বিচক্ষণ আৰু অতি বুদ্ধিমান। গোটেই পৰিয়ালটোৰ বাবে মঙ্গলদায়ক আৰু যেতিয়া দুৰ্যোগ আহে তেতিয়া তেওঁলোকে নিজৰ জ্ঞানেৰে গোটেই পৰিয়ালটোৰ যত্ন লয়। তেওঁলোকৰ ঘৰত টকাৰ অভাৱ নাই।

দীঘল নাক
সাধাৰণতকৈ দীঘল নাক থকা কিছুমান মহিলা গুৰুতৰ আৰু শান্ত হয়। প্ৰতিটো প্ৰতিকূলতাৰ সন্মুখীন হ’বলৈ সক্ষম হৈছে। ইয়াৰ বাবেই গোটেই পৰিয়ালটো সুৰক্ষিত হৈ থাকে। এই স্বাভাৱিক মূৰ আৰু স্বাভাৱিক আকাৰৰ কাণ থকা মহিলাসকলক পৰিয়ালৰ বাবে ভাল বুলি গণ্য কৰা হয়।

ভৰি আৰু আঙুলি
সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰত নাৰীৰ হাত-ভৰিৰ আকৃতিক বিশেষ গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। জ্যোতিষীসকলৰ মতে স্বাভাৱিক আকাৰৰ মসৃণ ভৰি থকা মহিলাসকল এক প্ৰকাৰে লক্ষ্মীৰ ৰূপ। ভৰিৰ আটাইতকৈ সৰু ভৰিৰ আঙুলিটো কিছু দীঘল আৰু মাটি স্পৰ্শ কৰে। স্বামী থকাৰ বাবে এইসকল মহিলা চৰম সৌভাগ্যৱান একেদৰে মধ্যমীয়া আকাৰৰ আঙুলি আৰু মসৃণ হাত থকা মহিলাসকলো স্বামীৰ বাবে অতি ভাগ্যৱান বুলি প্ৰমাণিত হয়।

CopyAMP code

Leave a Comment