এই মিছা কথা আপোনাৰ সংগীক কেতিয়াওঁ নকব !

Join Telegram

( Never tell this lie to your partner ) সুখৰ সম্পৰ্ক এটাৰ বাবে ইজনে সিজনৰ ওপৰত বিশ্বাস অতি প্ৰয়োজনীয় । এবাৰ বিশ্বাস ভংগ হ’লেই যিমানেই চেষ্টা নকৰক কিয়, সেই বিশ্বাস পুনৰ গঢ়ি তোলাটো সহজ নহয় । আনহাতে, যদি আপোনাৰ সম্পৰ্কত কোনো আস্থা নাথাকে তেন্তে এদিন আপোনাৰ সম্পৰ্ক ভাঙি যাব পাৰে । সৰু সৰু মিছাটোৱেই আপোনাৰ সম্পৰ্ক ভংগ কৰাৰ কাৰণ হ’ব পাৰে । গতিকে পত্নীক মিছা কথা কোৱাৰ পৰা বিৰত থকাটো বাঞ্ছনীয় । মিছা কোৱাৰ প্ৰৱণতা কিহৰ কাৰণে আৰু কিহৰ বাবে স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্ক এটা মুহূৰ্ততে ভাঙিব পাৰে সেই বিষয়ে সঠিকভাৱে জানি লওঁ আহক –

আপোনাৰ প্ৰাক্তনৰ বিষয়ে কেতিয়াও আপোনাৰ পত্নীক মিছা নক’ব,
যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ জীৱনটো ভাল হোৱাটো বিচাৰে তেন্তে আপোনাৰ বৰ্তমানৰ জীৱন সংগীৰ পৰা আপোনাৰ প্ৰাক্তন সংগীৰ বিষয়ে লুকুৱাব নালাগে, কাৰণ ই আপোনাৰ জীৱনত সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে । আনহাতে, যদি এদিন আপোনাৰ সংগীয়ে সঁচা কথা গম পায়, তেন্তে আপোনাৰ ওপৰত থকা তেওঁৰ আস্থা ভাঙি যাব । আনকি তেওঁ আপোনাৰ লগত বিচ্ছেদও কৰিব পাৰে । গতিকে কেতিয়াও সংগীৰ পৰা নিজৰ অতীত লুকুৱাব নালাগে ।

দৰমহাৰ বিষয়ে মিছা কথা কোৱা,
আপুনি নিশ্চয় জানে যে মিছা কথাই কাৰোবাক কম সময়ৰ বাবে আপ্লুত কৰিব পাৰে, কিন্তু পিছলৈ ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ সম্পৰ্কটোও ভাঙি যাব পাৰে । নিজৰ জীৱনশৈলী আৰু দৰমহাৰ বিষয়ে কেতিয়াও মিছা নক’ব । এজন সংগীয়ে কেতিয়াও দৰমহাৰ বিষয়ে মিছা ক’ব নালাগে, আৰু যদি কয় তেন্তে আপোনাৰ সম্পৰ্ক ছিন্নভিন্ন হ’ব পাৰে ।


আৰু পঢ়ক
এনে কৰিলে আপোনাৰ বিবাহ চিৰদিন সুখী হৈ থাকিব !
ল’ৰা দেখি ছোৱালীয়ে বাৰে বাৰে উৰণা ঠিক কৰে কিয় ?


আনৰ লগত ফ্লাৰ্ট কৰা,
যদি আপুনি কোনো বন্ধুৰ লগত ফ্লাৰ্ট কৰে আৰু আপোনাৰ সংগীক কেৱল আপোনাৰ বেষ্ট ফ্ৰেণ্ড বুলি কৈ নিজকে ৰক্ষা কৰে, তেন্তে ই আপোনাৰ সম্পৰ্কত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব নোৱাৰে । কাৰণ এনে অৱস্থাত যদি আপোনাৰ সংগীয়ে গম পায় যে আপুনি নিজৰ বন্ধুৰ লগত ফ্লাৰ্ট কৰি আছে, তেন্তে ই অতি কম সময়ৰ ভিতৰতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক নষ্ট কৰিব পাৰে । আনকি সম্পৰ্কটো ভাঙি যাব পাৰে । গতিকে এই ধৰণৰ মিছা কথাবোৰো এৰক ।

Leave a Comment