ছোৱালীৰ মন জয় কৰিবলৈ এইসমূহ প্রশংসা কৰক

Join Telegram

( Praise these to win the girl’s heart ) সংগীৰ মৰম পাবলৈ বিচাৰিলে বহু দূৰ খোজ কাঢ়িব লাগে । এনে ক্ষেত্ৰত মানুহে কিছুমান ভুলৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগিব পাৰে । সেইবাবে প্ৰেমিকাক প্ৰশংসা কৰক । কোৱা তুমি স্মাৰ্ট, তোমাক পাই মোৰ ভাগ্য ভাল । মানুহৰ জীৱনত প্ৰেমৰ এক বিশেষ গুৰুত্ব আছে । প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে প্ৰেমত পৰিব বিচাৰে । কিন্তু আমাক যি মৰম ধৰিব সেয়া তেনেকুৱা নহয় । সেই স্থানত উপনীত হ’বলৈ হ’লে কেইটামান কথাত গুৰুত্ব দিব লাগিব ।

আচলতে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সোমাই পৰাটো সহজ কাম নহয় । আৰু সম্পৰ্কলৈ অহাৰ পিছতো বহুক্ষেত্ৰত বিষয়টো আগুৱাই নিয়াটো কঠিন হৈ পৰে । এনে অৱস্থাত কিছুমান কথা মনত নাৰাখিলে সম্পৰ্কটো বহু দূৰলৈ যাব নোৱাৰে । গতিকে প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰখনত ভৰি দিলে সঁচাকৈয়ে কিছুমান কথা সঠিকভাৱে অধ্যয়ন কৰাটো প্ৰয়োজন । নহলে সমস্যাটো বাঢ়িব, বেছিভাগ সময়তে দেখা যায় যে মহিলাতকৈ পুৰুষৰ সম্পৰ্কত সমস্যা থাকে । আচলতে ইয়াত এটা গোপন কথা আছে । এই ৰহস্য মিঠা কথাৰ বাহিৰে আন একো নহয় । এনে ক্ষেত্ৰত মানুহে নিজৰ সংগীৰ পৰা নিজৰ বিষয়ে কিছু প্ৰশংসা শুনিব বিচাৰে ।

দেখা গৈছে যে বহু ক্ষেত্ৰত মহিলাসকলে এই প্ৰশংসা লাভ কৰি অধিক সুখী হয় । কিন্তু সমস্যাটো হ’ল, বহু পুৰুষে নাৰীসকলৰ হৃদয়ত উপনীত হ’বলৈ এই উপায় নাজানে । গতিকে সমস্যাৰ সৃষ্টি হয় । এতিয়া প্ৰতিজন পুৰুষে এই বিষয়ত সাৱধান হোৱা উচিত ।

এতিয়া সেই টিপছবোৰ জানো আহক –

ধুনীয়া লাগিছে তোমাক: প্ৰতিগৰাকী নাৰীয়ে নিজকে ধুনীয়া কৰি তুলিব বিচাৰে । এতিয়া আপোনালোকে এইটোক সন্মান কৰা উচিত । তেনে ক্ষেত্ৰত সদায় আপোনাৰ সংগীক কওক যে তেওঁক দেখাত বৰ ভাল লাগে । মাত্ৰ এইটো কওক, তেওঁৰ মনটো গলি যাব । আৰু কেৱল এদিন নহয়, এই কথা বাৰে বাৰে কওক । এনেকৈয়ে তোমালোকে তাৰ মনত শাসন কৰিব । গতিকে পুৰুষসকলে এই দিশটোৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়া উচিত

দায়িত্ব ল’ব পাৰিম –
আচলতে দায়িত্ব লোৱাটো পুৰুষৰ জন্মগত । গতিকে তেওঁলোকে সদায় নিজৰ ধৰণেৰে দায়িত্ব কান্ধত তুলি ল’ব বিচাৰে। আৰু সেয়া প্ৰশংসনীয় । গতিকে এই ক্ষেত্ৰত তেওঁক সদায় উৎসাহিত কৰক । বুজাব লাগিব যে তেওঁ সঠিক দিশত আগবাঢ়িছে । তেতিয়াহে আপোনাৰ সম্পৰ্ক সঠিক দিশত আগবাঢ়িব পাৰিব । গতিকে চিন্তাৰ কোনো কাৰণ নাই । এই টিপছসমূহ মানি চলক ।

অতি বুদ্ধিমান –
আপুনি নিশ্চয় বুদ্ধিমান বুলি কোৱাটো ভাল পায় । একেদৰে সংগীকো স্মাৰ্ট বুলি ক’ব পাৰে । আচলতে সংগীয়ে নিজৰ ধৰণেৰে এই কথা শুনিব বিচাৰে । গতিকে তেওঁক এই কথা বাৰে বাৰে কওক । সৰু সৰু কামবোৰ ঠিকেই কৰিলেও এই কথা ক’বই লাগিব । তেতিয়াহে আপোনাৰ সম্পৰ্ক ভাল হ’ব পাৰিব ।

কাষত থাকিলে ভাল লাগে – যেতিয়া আপোনাৰ সংগীৰ লগত থাকিব তেতিয়া যদি সেই সময়খিনি সুখদায়ক হয়, তেনেহলে ই এটা ভাল লক্ষণ যে সম্পৰ্কটো সঠিক পথত আছে । এতিয়া যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমিকাক স্পষ্টকৈ ক’ব পাৰে যে তেওঁৰ ঘনিষ্ঠতা আপোনাৰ ভাল লাগে, তেন্তে সেই প্ৰেমৰ প্ৰতি থকা আস্থা বাঢ়িব । আনকি ই ‘দীৰ্ঘস্থায়ী’ হ’ব । গতিকে প্ৰশংসাৰ এই দিশটো পাহৰি নাযাব ।

You Are Everything – আপুনি ভালপোৱাজনৰ বাবে আপুনি কিমান দীঘলীয়াকৈ যাব সেইটো বুজাই দিব লাগিব । আচলতে এই কথাটো বুজাবলৈ ক’ব লাগিব, তোমাৰ অবিহনে জীয়াই থাকিব নোৱাৰো । বিশ্বাস কৰক মানুহে এই পচা কথা-বতৰা বস্তাটো ভাল পায় । গতিকে মহিলাৰ হৃদয় পাবলৈ আপুনি এই পদ্ধতি গ্ৰহণ কৰিব পাৰে ।

Leave a Comment