কোৰিয়াৰ যুৱক-যুৱতী সকলৰ যৌৱনৰ ৰহস্য কি ? ৫টা সহজ টিপছ দিয়া হ’ল !

(What is the secret of Korean youth’s youth? Here are 5 simple tips ) দক্ষিণ কোৰিয়াৰ সংস্কৃতি বিশ্বৰ ভিতৰতে অন্যতম আকৰ্ষণীয় সংস্কৃতি । KPop, খাদ্য, ফেশ্বন, মেকআপ – এইবোৰে বিশ্বৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে । কোৰিয়ানসকলৰ ৰূপৰ ৰহস্য তেওঁলোকৰ সামগ্ৰিক সংস্কৃতি আৰু জীৱনশৈলীৰ সৈতে জড়িত ।

ধুনীয়া ছালৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হ’ব, আৰু কোৰিয়াৰ মহিলাৰ ছালৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা নহ’ব সেয়া হয় জানো ? সঁচাকৈয়ে কোৰিয়াই বিশ্বৰ মহিলাসকলক বি বি ক্ৰীম, শ্বীট মাস্ক, ডাৰ্মা ৰোলাৰ আদি অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ দিছে । সৌন্দৰ্য্যৰ ক্ষেত্ৰত কোৰিয়ান মেকআপৰ কথা ক’বলগীয়া নহয় । ইহঁতৰ নিখুঁত ছালখন চীনামাটিৰ দৰেই ভাল । আৰু সেইবাবেই তেওঁলোকৰ ছালখনক ‘চীনমাটিৰ ছাল’ বুলি কোৱা হয় । সকলোৱে নিজৰ ছালৰ যত্ন আৰু মেকআপৰ গোপন কথা জানিব বিচাৰে । কাঁচৰ দৰে ছাল পাবলৈ ঠিক কি কৰিব পাৰি ?

১/ দৈনিক ৰূপ চর্চা, প্ৰতিদিনে নিয়মিতভাৱে ছালৰ যত্নৰ বাবে কিছু সময় আঁতৰাই ৰাখিব লাগে । ইয়াত সাধাৰণ ক্লিনজিং, টোনিং, মইশ্ব’ৰাইজিং আদি অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে । ইয়াৰ উপৰিও ছালৰ প্ৰকাৰ অনুসৰি নিয়মিতভাৱে মাস্ক ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে । ৰাতি শুই উঠাৰ আগতে ইয়াৰ বাবে ১৫ মিনিট সময় সংৰক্ষণ কৰিব লাগে । সপ্তাহত ১-২ দিন স্ক্রাব কৰিব লাগে ।

২/ প্ৰচুৰ পৰিমাণে পানী খাব, এটা কাম কৰক । পৰৱৰ্তী ১০ দিনলৈ নিয়মিতভাৱে পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ পানী খাব । মই প্ৰতিশ্ৰুতি দিছো, কেইদিনমানৰ পিছত আপুনি আপোনাৰ ছালত পাৰ্থক্য অনুভৱ কৰিব । আচলতে যিমানেই মইশ্ব’ৰাইজাৰ লগাওক কিয়, নিজেই পানীলগা হ’লে ই কাম নকৰে । ইয়াৰ বাবে শৰীৰত পানীৰ ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰিব লাগে ।

৩/ দৈনিক ব্যায়াম, কোৰিয়াৰ সমাজৰ বহু লোকে সক্ৰিয় হৈ ভাল পায় । নিয়মীয়াকৈ কাৰ্ডিঅ’, ওজন প্ৰশিক্ষণ আদি কৰে । জানেনে, ব্যায়াম কেৱল শৰীৰৰ বাবেই নহয়, ছালৰ বাবেও বৰ ভাল ! ই তেজৰ সোঁত বৃদ্ধি কৰে । ফলত ছালখন অধিক ধুনীয়া দেখা যায় ।


আৰু পঢ়ক
ঠাণ্ডা নে গৰম ? গাখীৰ কেনেকৈ খালে স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী !
পনীৰ আৰু কণী একেলগে খালে শৰীৰৰ ওজন বাঢ়ে নে কমে ?


৪/ আত্মবিশ্বাসী হওক, শেষত, আপুনি যিখন দেশৰেই নহওক কিয়, ধুনীয়া হ’বলৈ আত্মবিশ্বাসী হোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয় । মানসিক স্বাস্থ্যৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ক । নিজৰ যত্ন লওক ।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ।