৪ স্বভাৱৰ পুৰুষ যিমানেই টকা নাথাকক কিয় নাৰীৰ অপছন্দ

Join Telegram

( Men of 4 nature are disliked by women no matter how much money they have ) পাৰস্পৰিক বিশ্বাস, প্ৰেম, মৰম, ভালপোৱা আদিৰ ওপৰত সম্পৰ্ক গঢ় লৈ উঠে। কিন্তু বেছিভাগ ক্ষেত্ৰতে মহিলাসকলে পুৰুষৰ পছন্দৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিলেও পুৰুষে নাৰীৰ পছন্দৰ প্ৰতি গুৰুত্ব নিদিয়ে। পুৰুষৰ কিছুমান বিশেষ বৈশিষ্ট্য থাকে যিবোৰ মহিলাই ভাল নাপায়। যিয়ে সম্পৰ্কতো প্ৰভাৱ পেলায়। গতিকে সম্পৰ্কটো সুন্দৰ আৰু মধুৰ কৰি ৰাখিব বিচাৰিলে পুৰুষজনে সেই বৈশিষ্ট্যবোৰ পৰিত্যাগ কৰিব লাগে। সেই বৈশিষ্ট্যবোৰৰ বিষয়ে জানো আহক-

শো অফ কৰা
নিজৰ পদবী, ঘৰ, গাড়ী, ভাল চাকৰি বা ব্যৱসায়, টকা ইত্যাদিক লৈ গৌৰৱ কৰা বহু পুৰুষ আছে। যাক আমি শ্ব’ অফ বুলি জানো। তেওঁলোকে ভাবে এইবোৰৰ বাবে মহিলাসকলে তেওঁৰ চাৰিওফালে ঘূৰি ফুৰিব। দামী উপহাৰেৰে নাৰীক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে। কিন্তু সেইবোৰ বেছিভাগ নাৰীয়ে পছন্দ নকৰে, সেই বাবে যিমান পাৰে নিজকে সাধাৰণ ভাৱে ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক ।

আনক সৰু কৰাৰ স্বভাৱ
নিজকে ডাঙৰ দেখাবলৈ আনৰ লগত তললৈ নামি অহা পুৰুষ আছে। তেওঁলোকে ভাবে যে আনকো সৰু কৰিব পাৰিলে নিজকে ডাঙৰ বুলি প্ৰমাণ কৰিব পাৰি। কিন্তু ই তেওঁলোকৰ সৰু মনৰ পৰিচয় উন্মোচন কৰে। মহিলাসকলে আনৰ লগত তেওঁলোকৰ সৰু সৰু আচৰণবোৰ লক্ষ্য কৰে। তাৰ পৰাই তেওঁ সিহঁতৰ বিষয়ে এটা ধাৰণা পায়।

মুকলি মনৰ পুৰুষ
মহিলাসকলে বুদ্ধিমান, বুজাবুজি আৰু মুকলি মনৰ পুৰুষক পছন্দ কৰে। কিন্তু এই গুণবোৰৰ বাবে কেতিয়াবা অপৰাধবোধ হ’ব পাৰে। নাৰীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ পুৰুষে নিজকে বুদ্ধিমান বুলি প্ৰমাণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে। তেওঁলোকে এটা ধাৰণা সৃষ্টি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে যিয়ে সকলো কথা জানে। এই প্ৰচেষ্টাই মানুহজনক প্ৰায়ে হাস্যকৰ পৰিস্থিতিত পেলাই দিয়ে। এনে পুৰুষসকলে প্ৰায়ে প্ৰমাণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে যে নাৰীৰ বুদ্ধি কম। ফলত মহিলাৰ চকুৰ ঘা হৈ পৰে।

ৰুচিসম্পন্ন, ব্যক্তিত্বপূৰ্ণ
দামী উপহাৰ বা গাড়ীতকৈও বেছি কিতাপ পঢ়াৰ অভ্যাস, খাদ্যাভ্যাস, আনৰ লগত আচৰণ আদিৰ অভ্যাস হওক, ৰুচিসম্পন্ন, ব্যক্তিত্বপূৰ্ণ মহিলাসকলে পুৰুষৰ সাধাৰণ জ্ঞান লক্ষ্য কৰে। মানুহৰ এনে স্বভাৱ নাথাকিলে তেওঁক প্ৰত্যাখ্যানৰ পুস্তকত ৰাখিবলৈ সময় নালাগে ।

2 thoughts on “৪ স্বভাৱৰ পুৰুষ যিমানেই টকা নাথাকক কিয় নাৰীৰ অপছন্দ”

Leave a Comment