ঘৰৰ ভিতৰত এই গছবোৰ ৰোপণ নকৰিব ! নহলে দৰিদ্রতা আহিব।

Join Telegram

( Do not plant these trees indoors! Otherwise, poverty will come ) পৰম্পৰা অনুসৰি পৰিৱেশ বিজ্ঞানৰ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ । বস্তু অনুযায়ী যদি ঘৰটো সজাই তোলা হয় তেন্তে পৰিয়ালটোত সুখ আৰু ধন-সম্পত্তি থাকিব বুলি বিশ্বাস কৰা হয় । বাস্তুৰ মতে কাম কৰিলে জীৱনত কোনো সমস্যা নাথাকে ।

আনহাতে, যিসকলে বাস্তুৰ নিয়ম মানি নচলে, তেওঁলোকৰ ঘৰত বিশাল দোষ ঘটে । সকলো কাম বাধাৰ আহে । দেৱালত অংকন কৰা ছবিৰ পৰা আৰম্ভ কৰি দেৱ-দেৱীৰ মূৰ্তিলৈকে বহু লোকে বিভিন্ন সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ কৰে । ইয়াৰ উপৰিও বহু লোকে ঘৰতে গছপুলি ৰোপণ কৰে । কিন্তু জানেনে, এই গছবোৰৰ মাজত এনেকুৱা গছও আছে, যিবোৰ ঘৰতে ৰোপণ কৰিলে বাস্তু দোষৰ সৃষ্টি হয় । গৃহ উন্নয়নত বাধা আহে । ঘৰত এই গছ-গছনি ৰোপণ নকৰিব –

ভুলতো ঘৰৰ ভিতৰত এই গছপুলি ৰোপণ নকৰিব !

কেকটাছ- ইক’লজি অনুসৰি কেকটাছ গছ ঘৰতে ৰোপণ কৰিব নালাগে । এজোপা কাঁইটীয়া গছে জীৱনত বাধা আনে । গতিকে ঘৰৰ দুৱাৰৰ ওচৰত কেতিয়াও কেকটাছ ৰোপণ নকৰিব । এই গছজোপাই দুৰ্ভাগ্য আনে ।

বনছাই- বনছাই চাবলৈ বৰ আকৰ্ষণীয় । বহুতে ঘৰৰ সৌন্দৰ্য বঢ়াই ভাল পায় । কিন্তু বস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে বনছাই গছৰ পৰা ওলোৱা ঋণাত্মক শক্তি ঘৰত প্ৰৱেশ কৰে । পৰিয়ালৰ সদস্যৰ বিকাশত বাধাৰ সৃষ্টি হয় ।

অমিতা- বাস্তু শাস্ত্ৰ অনুসৰি অমিতা দুৱাৰমুখত ৰোপণ কৰিব নালাগে । ইয়াৰ ফলত ঘৰত ঋণাত্মক শক্তি প্ৰৱেশ কৰে । পাৰিবাৰিক সংঘাত বৃদ্ধি পায় ।

মেহেন্দী- বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে মেহেন্দী গছ দুৱাৰৰ সন্মুখত ৰোপণ কৰিব নালাগে । এই গছজোপাত অশুভ শক্তি বাস কৰে । সেইবাবেই ঘৰত বিয়পি পৰে নেতিবাচকতা । আৱেগিক অস্থিৰতাত ভুগিবলগীয়া হয় পৰিয়ালৰ লোকসকল ।

বাবলা- আয়ুৰ্বেদত বাবলা গছৰ বিভিন্ন গুণৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে । বাবলা বিভিন্ন ৰোগৰ চিকিৎসা কৰিবলৈ সক্ষম । কিন্তু এই গছজোপা কেতিয়াও ঘৰৰ ভিতৰত বা ঘৰৰ ওচৰত ৰোপণ কৰিব নালাগে । বাবলা গছ কাঁইটীয়া । বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে কাঁইটীয়া গছ ৰোপণ কৰিলে ঘৰলৈ ঋণাত্মক শক্তি আহে ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

2 thoughts on “ঘৰৰ ভিতৰত এই গছবোৰ ৰোপণ নকৰিব ! নহলে দৰিদ্রতা আহিব।”

Leave a Comment