ছোৱালীবোৰে বিয়াৰ আগতেই স্বামীক এইবোৰ প্ৰশ্ন কৰিব !

( Girls will ask their husbands these questions before marriage ) বিবাহ নিঃসন্দেহে এজন ব্যক্তিৰ জীৱনৰ অন্যতম গুৰুত্বপূৰ্ণ অধ্যায় । জীৱনৰ এই অধ্যায়টো সিদ্ধান্ত ল’বলৈ লৰালৰি কৰিলে বিপদ হ’ব । জীৱন সংগী বাছনি কৰাত চোকাতাৰ প্ৰয়োজন । ভালপোৱাজনক প্ৰেম আৰু জীৱনৰ বাবে সংগী হিচাপে গ্ৰহণ কৰাটো অত্যন্ত মূৰ্খামি ।

প্ৰথম বিবাহৰ সুযোগ জীৱনত এবাৰ আহে যদি আপুনি সিদ্ধান্ত লোৱাত ভুল কৰে তেন্তে আপুনি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনত কষ্ট পাব । গতিকে বিয়াৰ আগতে স্বামীক এইবোৰ প্ৰশ্ন সুধিব লাগিব । আহকচোন বিয়াৰ আগতে ছোৱালীয়ে নিজৰ ভৱিষ্যৎ স্বামীক সুধিব লাগে এইবোৰ প্ৰশ্ন –

তেওঁ বিয়া ভাল পায় নে নাই ?

প্ৰেম বিবাহত এই প্ৰশ্নটো সোধাৰ প্ৰয়োজন নাথাকিবও পাৰে, কিন্তু প্ৰস্তাৱ বিবাহত এই প্ৰশ্নটো সুধিবই লাগিব । বা বিয়াৰ পিছত হ’ব পাৰে, আপোনাৰ স্বামীয়ে হয়তো ক’ব পাৰে, এই বিয়াত মোৰ দৰে নাছিল, মই তোমাক তোমাৰ মাৰ মুখলৈ চাই বিয়া কৰাইছিলো ! আন কাৰোবাৰ অনুগ্ৰহ কইনাৰ ওচৰলৈ কিয় যাব লাগে ? বৰঞ্চ বিয়াৰ আগতে ভালদৰে জানি লওক, তেওঁ এই বিয়াখনত সন্মতি আছে নে নাই ।

তেওঁৰ ভৱিষ্যত চিন্তা

কেৱল বৰ্তমানলৈ নাচাই তেওঁৰ ভৱিষ্যত চিন্তাৰ বিষয়ে জানিব বিচাৰিব । ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে তেওঁ কি ভাবে সেয়া আপোনাৰ বাবে জনাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ । কাৰণ বিয়াৰ পিছত ইজনে সিজনৰ জীৱন একেদৰেই জড়িত হৈ থাকিব । গতিকে তেওঁৰ ভৱিষ্যত মানে আপোনাৰো ভৱিষ্যত । তেওঁ ক’তো বিনিয়োগ কৰিছে নে নাই, সঞ্চয়ৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁৰ কি চিন্তা আছে জানি লওক । এইবোৰ কথা জানিবলৈ আপুনি কিয় আগ্ৰহী, সেই বিষয়ে বুজাই দিয়ক ।

তেওঁ আপোনাক জীৱনৰ সংগী হিচাপে কিয় বিচাৰে ?

বহুতৰ মাজত তেওঁ তোমাক কিয় বাছি লৈছে তাৰ কাৰণ জনাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ । তেওঁ আপোনাৰ ভৱিষ্যত স্বামীৰ পৰা জানিব বিচাৰে যে তেওঁ আপোনাৰ বিষয়ে কি কি গুণ ভাল পায় । তেওঁ কি উত্তৰ দিয়ে ভালদৰে শুনক । চাওক তেওঁ আপোনাৰ সৰু সৰু গুণবোৰৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিছে নে নাই । আপোনাৰ ভাল কথাৰ উপৰিও আগতীয়াকৈ জনাওক যে আপুনি আপোনাৰ দুৰ্বলতাবোৰ সহজে মানি ল’ব পাৰে । বা বিয়াৰ পিছত সমস্যা হ’ব পাৰে ।


আৰু পঢ়ক
বিয়াৰ আগতে আপোনাৰ পত্নীৰ বিষয়ে এই ৪টা কথা জানি লওক
পত্নীক তেওঁৰ পিতৃ-মাতৃতকৈও অধিক মৰম দিয়ে এই দুটা নামৰ পুৰুষে


দুয়োৰে চিন্তাধাৰা মিল আছে নে নাই ?

মই কোৱা নাই যে দুয়োৰে চিন্তাধাৰা ১০০% একে হ’ব লাগিব । সেয়া সম্ভৱ নহয় । কাৰণ প্ৰতিজন ব্যক্তি বেলেগ বেলেগ, তেওঁলোকৰ চিন্তাধাৰাও বেলেগ বেলেগ । গতিকে চিন্তাৰ ফালৰ পৰা দুজন মানুহ দুটা মেৰুৰ হ’ব বুলি ক’বলৈ টান ৷ গতিকে বিয়াৰ আগতে আপোনাৰ ভৱিষ্যৎ স্বামীক আপোনাৰ চিন্তাধাৰা কিমান মিল আছে সেই বিষয়ে জানিবলৈ কওক । দুয়োটাৰে আচৰণ, গতি আদি পৰ্যবেক্ষণ কৰিলে বুজিব পাৰি ।

আপোনাৰ কামৰ স্বাধীনতাত হস্তক্ষেপ কৰিবনে ?

যদি আপুনি ইতিমধ্যে বিয়াৰ কাম আৰম্ভ কৰিছে তেন্তে বিয়াৰ আগতে ভৱিষ্যত স্বামীৰ লগত আলোচনা কৰক । কাৰণ বিয়াৰ পিছত আপোনাৰ কেৰিয়াৰত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে । যদি আপুনি বিয়াৰ পিছত চাকৰি এৰিবলৈ ইচ্ছুক নহয় তেন্তে আগতীয়াকৈ জনাওক । সম্পৰ্ক আৰু কেৰিয়াৰ দুয়োটা গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’লে আপোচ কৰক । আপোনাৰ ভৱিষ্যত স্বামীক সুধিব, তেওঁ কেতিয়াবা আপোনাৰ কামৰ স্বাধীনতাত হস্তক্ষেপ কৰিবনে ? পোনপটীয়াকৈ কথা পাতি এটা স্পষ্ট ধাৰণা লাভ কৰক ।

Leave a Comment