চুলি পাতল হোৱাৰ ৫টা কাৰণ জানি লওক –

( Learn the 5 reasons for thinning hair ) বাৰিষাৰ বাহিৰেও বহু কাৰণত চুলি পাতল হ’ব পাৰে, আৰু এই চুলি পাতল হোৱাটো বহু কাৰণত হ’ব পাৰে । শাৰীৰিক সমস্যাৰ বাবেও বিভিন্ন বাহ্যিক সমস্যাৰ বাবে চুলি পাতল হ’ব পাৰে । গতিকে আৰু অধিক তৰ্ক নকৰাকৈয়ে, আপোনাৰ চুলি কেনেকৈ ধুনীয়া কৰিব পাৰি, আৰু চুলি পাতল কৰাৰ পাঁচটা কাৰণৰ বিষয়ে আমাৰ jibonor Shongram.in পেজটোৰ বিশেষ প্রতিবেদন চাওক –

১) লেতেৰা চুলি নাৰাখিব, বহুবাৰ সময়ৰ অভাৱত আমি সঠিকভাৱে চেম্পু কৰিব নোৱাৰো । যাৰ ফলত আমাৰ চুলি লেতেৰা হৈ পৰে, ইয়াৰ ফলত চুলি অত্যধিক বৃদ্ধি হ’ব পাৰে ।

২) শ্বেম্পু কৰাৰ সময়ত অভাৰ শ্বেম্পু নকৰিব, আমি ভাবো যে অধিক শ্বেম্পু কৰিলে চুলিখিনি ঘৰ্ষণৰ বাবে পৰিষ্কাৰ হৈ পৰিব, কিন্তু যিমান কম ৰাসায়নিক পদাৰ্থ সিমানেই ভাল ।

৩) বহুতে শ্বেম্পু কৰা সময়ত চুলি পৰিষ্কাৰ কৰিবলৈ গৰম পানী ব্যৱহাৰ কৰে, কিন্তু জানেনে ? অতিমাত্ৰা গৰম কৰিলে আপোনাৰ চুলিৰ একেবাৰে ক্ষতি হ’ব, গতিকে অতিমাত্ৰা গৰম নহয়, প্ৰয়োজন হ’লে কুহুমীয়া পানী ব্যৱহাৰ কৰক ।


আৰু পঢ়ক
৩টা উপায়ে আঁতৰাই পেলাওক আঁঠুৰ ক’লা দাগ !
তেজপাতে ঘৰৰ পৰা পইতাচোৰা আঁতৰাই পেলাব, এনেকৈ কৰক অবলম্বন


৪) বহুবাৰ চেম্পু কৰি থাকোঁতে আমি জোৰেৰে ঘঁহিওঁ, বিশেষকৈ যাৰ বাবে চুলি ওপৰলৈ উঠিব পাৰে, সেইবোৰো যত্ন লওঁ ।

৫) প্ৰচুৰ পৰিমাণে শাক-পাচলি খাব লাগে, গোটেই দিনটো প্ৰচুৰ পৰিমাণে পানী খাব লাগে, ফলৰ ৰস কৰিব লাগে, লগতে ৰাতিপুৱা উঠি অলপ খোজ কাঢ়িব লাগে, যোগাসন কৰিব লাগে, প্ৰাণায়াম ইত্যাদি কৰিব লাগে ।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ।

Leave a Comment